Ahja kauplus (Aldo Luud)

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna kell 14–16 sotsiaalkomisjoni, rahanduskomisjoni, maaelukomisjoni ja majanduskomisjoni ühine istung, kus kuulatakse maapoodide säilimise teemal ära huvigruppide esindajad.

Arutelu ajendiks on Eesti väikekaupmeeste liidu (EVL) märgukiri „Maapoodide kaitseks koguti 31 000 allkirja“, milles avaldatakse muret maapoodide säilimise üle.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et komisjonile saadetud märgukirja maapoodide säilimisega seotud küsimustes arutati 23. novembril toimunud istungil tubakaseaduse muutmise seaduse menetlemise käigus. Istungil selgus aga, ja seda tõdesid Küti sõnul ka komisjonil osalenud EVLi esindajad, et märgukirjas toodud mured jäävad eelkõige maaelu-, majandus- ja rahanduskomisjoni valdkonda. Seetõttu otsustas sotsiaalkomisjon kokku kutsuda nende komisjonide ühisistungi.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et maapoodnike jaoks on mitmeid murekohti: piirikaubandus, salakaubandus, aga ka regionaalne koondumine tõmbekeskustesse.

„Tänasel istungil saavad maapiirkondades poode pidavate kaupmeeste esindajad rääkida kõigest, mis maapoodide tulevikku ohustab, ning komisjonide liikmed olukorrast tänuväärse ülevaate. See aitab meid omakorda lähemale võimalike lahenduste leidmisele,“ sõnas Sester.

Tänasele istungile on kutsutud Eesti väikekaupmeeste liidu, kaupmeeste liidu, sotsiaalministeeriumi, rahandusministeeriumi, maaeluministeeriumi, maksu- ja tolliameti, tarbijakaitseameti, politsei- ja piirivalveameti, Eesti konjunktuuriinstituudi ja COOP Eesti esindajad.

Jaga artiklit

14 kommentaari

P
pensionär Harjumaalt  /   18:11, 9. jaan 2018
Ainult poodidega ei päästa enam midagi. Kui soovitakse, et lõunapoolsed territooriumid veel Eesti riigile kuuluks,tuleb mõelda kuidas majandada tühjaksjäänud piirkondi Eestimaal. Võibolla ongi juba plaanid olemas. Piirkondi saab kasutada transiidiks-ehitada raudteed ja maanteed, metsad maha raiuda ja ümber töödelda ning ekspordiks.Selles suunas tööd juba käivad.Tegelemine allesjäänud piiriäärsete poodide ja inimestega on tähelepanu hajutamine.
J
jälle huvitav pealkiri  /   16:37, 9. jaan 2018
maapoodide säilimine suletud uste taga?
Kas ei peaks olema: "Riigikogu arutleb täna suletud uste taga maapoodide säilimise üle"?
Ajakirjanikud peaksid oskama oma emakeeles lauseid koostada.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis