Maailm

Mis imenähtus on rootsi surmakoristamine?

Toimetas Greete Kõrvits, 8. jaanuar 2018, 16:32

18 KOMMENTAARI

k
küüniline.../ 9. jaanuar 2018, 19:10
...on vanainimesel öelda, et hakkame nüüd surmakoristama! Kui olete ise 80 ja lapsed tulevad sellise jutuga, siis vaadake, mis tunne on!
õ
Õudselt küüniline!/ 9. jaanuar 2018, 19:09
Kas mälestusesemed peab kõik laiali jagama või prügikasti viima! Lapsed hakkavad vanemate esemeid hindama , kui nad ise on vanemad juba ja siis on hilja midagi leida. Kui kõik ostaks koju IKEA mööbli, siis oleks juba nagu nõuka ajal, kus kõigil oli ühesugune sektsioonkapp... hindaks ikka väärtuslikku, antiiki ja vana portselani, mitte jookseks kohe uut ostma!
p
peast pehmekestele/ 9. jaanuar 2018, 11:31
Küsi endalt: kas minu lähedastel on selle asjaga pärast minu surma midagi peale hakata?
Ehk siis - vabane oma mööblist juba täna ning istu järgmised 20 aastat põrandal, kuna kes sinu vana mööblit ikka pärast tahab!
h
Helle-Mai/ 9. jaanuar 2018, 11:11
kuidagi üheülbaliseks on läinud viimasel ajal need nn.''soovitused'': ema, sure ära!;tehke surmakoristust, jõustage eutanaasia! Aga seesama ema, kelle surma ootad, hoidis ju sind kunagi oma rinnal, loobus nii paljustki, asju , mis on emotsioonidega seotud ei peaks põlgama vaid eriti hellalt hoidma, ega ema-isa tudengimüts pole ruuminõudvam kui soojamaareisilt kaasa kahmatud päikesevari või vesipiip. Eutanaasiat on vaja vabanduseks seadustada neil lastel ja lastelastel, kel oma vanemate vastu vähimgi tänutunne puudub. Nii istubki haigevoodi kõrval ja nurub , et ema-isa siit ilmast kiiremini kaoks.Teeb hiljem näo, et leinab sügavalt! Norib kaastunnetki.
Ma ei ole asjade ihaleja ja ''IKEA ilus mööbel''mulle unelmaks ei ole, aga oma ema poolt ülikooli lõpetamise puhul kingitud kirjutuslaud on saanud ka restaureerimise kuuri ja selle taha istudes valdab mind igavikuline õnnetunne. Tahan seda edasi anda ka oma väikesele päikeselise tütretütrele.
t
Tarmo/ 9. jaanuar 2018, 13:34
Vanemad ikka ise otsustavad paljust loobuda laste nimel ja kingivad elu uuele inimesele. Pärast ei tohiks hakata kingituse eest midagi tagasi nõudma. Jah hoidis ja toitis aga kõike oma vabast tahtest ja laps ei ole kindlasti midagi võlgu kellegile, ka täiskasvanud eas
1
11.11-le/ 9. jaanuar 2018, 15:58
olen 75 ja haige, minu suurim soov oleks eutanaasia seadustamine, saaks ise rahu ja lapsed vabaks hooldamisest.
m
mx35/ 8. jaanuar 2018, 21:34
Sinu kommentaar ei vasta meie reeglistikule, palun muuda kommentaari.. Täna õhtuleht!
s
seda/ 8. jaanuar 2018, 21:14
tuleb teha ikka ise, et vabaneda kõigest liigsest kuniks mõistus nokib ja keha toimib!
t
terminite sisu/ 8. jaanuar 2018, 17:52
Täpsem sisu sõnale "surmakoristus" on ikkagi see töö, mis tuleb teha üksindusse surnud inimeste eluasemeid taas elamiskõlblikeks muutes.
h
huumor/ 8. jaanuar 2018, 17:49
koristage pangaarvelt säästud.

s
Siin / 8. jaanuar 2018, 17:48
Ikka peetakse silmas, et koik kogutu lendab prugikasti, mis ongi õige. Küll mõni inimene armastab koguda...
t
tegin/ 8. jaanuar 2018, 17:38
seda - aega kulus (rahulikult tegutsedes) umbes 11 kuud...iga asi sai viidud sinna kus seda vajati või kus keegi sellega edasi tegeleb. Päris ära ei visanud eriti midagi. Nüüd elu palju muretum!
s
sul on õigus,üks tuttav (87)/ 9. jaanuar 2018, 12:37
alustas ka koristusega.
Kuna ta ise on kõbus ja täie tervise juures,siis ütles,et tema ei taha,et
lapsed oma kiire elutempo juures peaks veel tema kraamiga tegelema ja konteineri tellima...pigem siis ise pisitasa,päev-päevalt mittevajalik jalust ära.
s
SIRKA/ 8. jaanuar 2018, 17:30
Imelik,kuid olen seda ka ise motelnud ja olen selle poolt.Kui ma lahkun igavikku,siis toepoolest ei ole vaja koormata oma lahedasi minu isikliku elu malestustega-need on minu malestused,millega NEMAD peavad silmitsi seisma ja mis ei tahenda ju NEILE midagi. KAHE KAEGA POOLT!!!
t
tõesti, see laguneb ju ise koost/ 8. jaanuar 2018, 17:25
"endi kodud on sisustatud palju soodsama ja praktilisema IKEA mööbliga"
e
Eks sellega ole nii ja naa:/ 9. jaanuar 2018, 12:59
Mõelda vaid kui palju vääürtuslikku on teadmatusest hingusele läinud, sealhulgas dokumente ja muid pabereid-kirjandust mida hinnata pole osatud, rääkimata juba mööblist. (Mööblit annab moderniseerida. Mul on vana kummut mille sahtlid on tänapäevaselt rullikutele pandud) Tegelikult on vajadus vastavate ekspertide järele kes asju hinnata oskavad? Alati peaks ka järeltulijatega nõu pidama, välja selgitada mida nemad ühest või teisest asjast arvavad. Aga jah, eks asjad taha tootmist, vana koli kadugu eest. Kus seda enne nähti, et elu jooksul peetakse läbi teab mitu ja mitu komplekti mööblit - eks muidu lõpeb töö otsa, möödas on need ajad kui asju nende vastupidavuse järgi hinnati, nüüd "investeeritakse" käibesse.
j
just/ 9. jaanuar 2018, 18:54
Lisaks on olemas muuseumid -- mis muidugi ei taha KOGU kellegi koli, aga võib tahta just seda, mille mõni tubli inimene prügimäele kärutab.
m
motivatsioonipakett/ 8. jaanuar 2018, 16:53
Kujutage ette et olete surija ja teete viimast koristust enne pagulastele üleandmist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee