Eesti uudised

Emeriitprofessor Hele Everaus: praegu tõmmatakse erinevatele pensionäridele kriips vahele (204)

Kristjan Väli, 8. jaanuar 2018 15:18
Hele EverausFoto: ALDO LUUD
Käesoleva aasta algusest alates peavad tuhanded tööl käivad pensionärid varasemaga võrreldes rohkem tulumaksu maksma. Emeriitprofessor Hele Everaus loodab, et valitsus mõtleb riigikassa täitmiseks välja parema plaani.

„Ma arvan, et see ei ole aus. Sest praegu tõmmatakse ju sisuliselt kriips vahele erinevatele pensionäridele. Ma arvan, et see ei ole lihtsalt õiglane,“ leiab Tartu ülikooli emeriitprofessor, hematoloog Hele Everaus (65).

Pensionäride taskust ei tohiks riigikassat täita? „Ma olen täiesti veendunud, et meie lugupeetud valitsusjuhid on sedavõrd terava mõtlemisvõimega, et nad leiaks õiglasema ja ratsionaalsema võimaluse. Ma olen selles täiesti kindel,“ usub Everaus.

Tõnu Aav.Foto: Martin Ahven

Armastatud näitleja Tõnu Aav (78) möönab, et kuna ta mängib hetkel teatris ainult ühte rolli, siis tema igakuine sissetulek nii kõrge pole, et käesolevast aastast jõustunud muudatus teda otseselt mõjutaks.

Küll aga tunnistab mees, et praegune olukord on halb ning valitsus on käitunud valesti. Samuti vihjab ta üldisele hinnatõusule: „Toit on nii kallis, et varsti ei ole võimalik poest enam midagi osta!“ 

Samal teemal

21.12.2018
Urmas Otti ja Vahur Kersnat ravinud vähiarst Hele Everaus: „Inimene vajab enne lahkumist sama palju hoolt kui sündides!“
12.01.2018
Minister Kaia Iva puhkas maksuskandaali ajal hoopis kommunistlikul Kuubal
10.01.2018
Töötav pensionär peab olema ministritest 2,3 korda solidaarsem, Ossinovski on nõus 36 eurot rohkem maksma
08.01.2018
Mati Talvik pensionäride maksustamisest: see on valitsuse aps, tööõnnetus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee