Eesti uudised

Põllumees kallist kartulist: mugula tootjahind peaks olema veel mitu korda kõrgem (4)

Toimetas Denes Kattago, 8. jaanuar 2018 14:54
Kartulivõtt Külitsel Foto: Aldo Luud
2017. aastal kallinesid eelmise aasta keskmisega võrreldes toidukaupadest enim või (33 protsenti), piim (19,9 protsenti) ja kartul (15,7 protsenti), viimase kõrge hinna põhjustas ebasoodne ilm.

MTÜ Eesti Kartul juhatuse esimehe Kalle Hamburgi sõnul on viimastel aastatel müüdud kartuleid alla omahinna ning tegelikult peaks tootjahind olema mitu korda kõrgem, sest kaubanduskettide hinnasurve on paljud kasvatajad juba elukutset vahetama sundinud, vahendab ERRi uudisportaal.

Hamburg selgitas, et kartulikasvatajad on sunnitud kaubanduskettide survel võimalikult odavalt müüma ning see kajastub ka statistikas - igal aastal on kartulikasvatuse pind vähenenud tuhande hektari võrra.

"Kui eelmine aasta oli Maximas letihind 14 senti - võtame sealt maha käibemaksu, transpordi, pakendi -, siis tootja hinnaks jäi kolm senti - viiekordne hinnavahe," märgib mees.

Hamburg sõnas, et kui tasuvuspiir kätte jõuab, on tarbija üllatunud, sest on harjunud toiduaine odavusega ja hindade normaliseerumine tuleb šokina.

Samal teemal

14.12.2017
Hiinas tehakse kartulid Eesti teadlaste abiga nuudliteks
06.11.2017
PÕLLUMEHE VIHMANUTUNE AASTA: kartulist jäi vaomülkasse veerand, uba on täielik katastroof!
06.11.2017
HALB ILM: 15% põllukultuuridest jäi koristamata!
02.11.2017
VIDEO | Kartulikasvatajad vajavad kriisiabi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee