28 kommentaari

M
Maša  /   20:07, 8. jaan 2018
Lapsed on ära sandistatud nii vaimselt kui füüsiliselt.
S
Spordiinimene  /   19:34, 8. jaan 2018
Just samasugust põhjendamatut lahjendamine plaanitakse ka kehalise kasvatusega, kus tahetakse kõikvõimalikud normatiivid üldse ära kaotada ja hinnata noori edaspidi pelgalt tunnis kohal käimise ja aktiivsuse eest vms. Ausalt öelda see on juba sama nagu ühes teada tuntud noorteraamatus üks tegelane ütles: "Mina ja George oleksime pidanud saama kõigia ainetes hindeks Ü (loe: üle ootuste), sest üle ootuste oli juba see, et me üldse eksamile kohale ilmusime."
L
leo  /   18:09, 8. jaan 2018
Tean kooli, kus juhtkond ei luba eesti keele õpetajal rohkem kui 4 raamatu lugemist õppeaastas nõuda. Tean lapsevanemat, kes kaebas eesti keele õpetaja peale sest too võtab õigekirja eest hinnet maha ja rikub tema lapse keskmist, millega ü l i k o o l i pääseda.
N
Nõus, muidugi  /   17:06, 8. jaan 2018
Ärge lammutage mitte ainult kooli, ärge üldse lammutage, enne kui me oleme mõelnud, mille paremaga lammutatut asendada. Aga kas me suudame sellega enam hakkama saada? Igaühe ego on väga suureks kasvanud ja kui lapselaps kirjatehnikaga kimpu jääb, siis kirjutab vanaema nõudliku aritkli, et lõptetatagu laste kirjatehnikaga piinamine. Minu lapselaps jälle (poiss, ja mitte paipoiss) saab kirjatehnikaga hästi hakkama, miks temalt siis ilusti kirjutamise rõõm ära võtta tahetakse? Või on nii, et igal pool peavad peale jääma nende huvid, kes hakkama ei saa?
V
Vanavanaema  /   13:04, 8. jaan 2018
Suur tänu autorile!
6
65+  /   12:17, 8. jaan 2018
Kui koolis käisin, juhtus ka vahel nii, et kirjandi all oli 2 hinnet. Sisu 5, õigekiri 4. Matemaatika töö korral parandati punasega õigekirja vead, kuid hinne sellest ei muutunud.
S
See uus normaalsus  /   11:27, 8. jaan 2018
..ulatub juba absurdini välja, geeniuste geniaalsused karjuvad näkku igal sammul-ongi normaalsus. Ne dom, ne ulitsa, moi aadress sovetski sojuz ili eurosojuz, vahet pole. Kõik isamaalisus, aated, kombed, sümbolid on pilamist väärt-kuhu annab minna veel?
!
!  /   11:27, 8. jaan 2018
Ikka jälle ülepaisutatud probleem. Keegi pole kusagil öelnud, et õigekirja ei pea õpetama. Ettepanek oli lihtsalt see, et hinnatakse ülesande tööjuhise järgi täitmist. Muide, matemaatikaga võrdlemine ei ole siinkohal õige, matemaatika töödes õpetaja küll parandab ka õigekirjavead, kuid punkte maha ju nende eest ei võta. Sama kehtib minu meelest ka ajaloos, loodusainetes jm. Ka eesti keele eksamitöödes on selliseid lugemisülesandeid, kus võib ortograafiavigu täie ette mitte arvestada. See on ka seni niimoodi olnud. Paanikaks ei ole mingit põhjust.
1
11:27/Mis on  /   11:36, 8. jaan 2018
..siis kirjandi tööjuhis? Kas selleks polegi eestikeele grammatika koos lauseehitusega? Teema ja selle sisu väljatoomine oleks nagu üks tervik kirjaoskusega, või nüüd enam seda siis ei ole? Rääkige, mida tahes, see on sujuv kakskeelsusele üleminek.
T
teoksil on palju  /   10:39, 8. jaan 2018
anname kõiges järele, nt hallipassimehed saavad eksamiteta kohe Eesti kodakonsuse, mis sest, et 90 protsenti ei ole riigile lojaalsed ja koole ei peagi lõpetama sest tähtis on vaid oskus lugeda mobiiltelefonidelt tekste. Niipaljukest on vaja, et tähti kokku veerida.
A
alatasa imestan  /   10:28, 8. jaan 2018
kuidas on võimalik MEIE meedias avaldada kirjavigadega tekste ja pealkirju? Pealkirjad on kaugel - alus, öeldis, sihitis. Sasipundar sõnadest. Puhta ?! reporterid!
M
mnjah  /   10:18, 8. jaan 2018
aga tänapäeval ongi harimatus peavooluks! Vaid üks värske näide. Eelmisel nädalal vaatasin Sony kanalilt dokumentaali Pompeist. Ja hinge võttis kinni see, kui ingliskeelse teksti alusel tõlgitud subtiitrites kirjutati korduvalt kellestki Pliny'st - just sellise kirjapildiga! Maakeelsed haritud inimesed teavad, et on elanud selline mees, kelle nimeks öeldakse Plinius Noorem - just seesama mees on ingliskeelsetele Pliny Younger. Kui panna google translaatorisse eestikeelne versioon, siis tõlgitakse see just viimati viidatud nimekujuks, kuid kui see panna ingliskeelsena, siis annab vasteks Pliny noorem. Harimatud ei tule selle pealegi, et meie kultuuriruum tunneb nimekuju, mis lähedane algupärasele, mitte ingliskeelsele mugandusele. Ja nii saabki tänu harimatutele nn.tõlkidele harivast dokumentaalist lugeda kellestki noorsand Pliny'st. Ei teagi, kas nutta või naerda... Ja see pole ainus sarnane näide valdkondadest, kus elementaarne haridus peaks olema nõutav, kuid - ilmselgelt seda lihtsalt ei ole, pole haritustki.
Q
Qwert  /   09:53, 8. jaan 2018
Tahestahtmata tuleb vaadata meie "riigiisade" poole, kel on suva, mis riigis toimub. Peaasi, et oma igakuise papi saaks kätte, ja pärast kui erakond enam võimul ei ole, siis kamraadid/sõbrad organiseerivad mingi sooja mugavuskoha, et mitte nälga jääda. See ei puuduta ainult haridusvaldkonda. See puudutab kõiki valdkondi. Riigil ei ole enam eesmärki, mille poole püüelda. Euroliitu püüeldi kõigest väest, ja saadi NATO-sse püüeldi, ja saadi. Riigil peab olema mingi eesmärk. Kasvõi iga elaniku heaolu saavutamine, või riigi muutmine Põhjala ja Baltikumi Singapuriks/Šveitsiks/Luxembourgiks, mis iseenesest lisab elanikkonna heaolu.
T
Tänase  /   07:51, 8. jaan 2018
harimatusministri Repsu ülesanne ongi haridustase alla kiskuda, et me rohkem euroopalikumad ehk rumalamad oleks. Sest siis on keskbandel kergem lolle kantseldada ja neilt labase valega hääli välja petta.
R
rohkem sallivust  /   08:57, 8. jaan 2018
erinevus rikastab
E
EH  /   06:49, 8. jaan 2018
wõimalik,et eesti seaduse tegijad on samamoodi kooli lõpetanud
9
999  /   06:40, 8. jaan 2018
Piltlikult öeldes! Taanis, Saksamaal jne imestati veel 10 aastat tagasi meile Eestis antava hariduse kvaliteedi üle. Meie neljas klass võrdus nende keskkooliga. Nüüd oleme samal tasemel oma haridusega, nagu seal oldi tollel ajal. Millest me siis üldse räägime? Mis edasiminek? Ja kuhu poole?
P
Päri  /   00:34, 8. jaan 2018
Väga hea artikkel. Riigikukutajad, ärge lammutage väga demokraatlikku Eesti kooli!
M
Mis ei meeldi kommentaarides ÕL le?  /   00:24, 8. jaan 2018
Kas õhtuleht on vaba ajakirjadnuse esindaja või kommunistlik-liberaalse euroopaliku ajakirjanduse esindaja?
K
kommija  /   03:42, 8. jaan 2018
Õhtulehe moderaatori "reeglid" ei ole normaalse mõistusega i nimesele arusaadavad. Neid "reegleid" mõtleb peast välja ainult vaimuhaige mode!
Õ
Õllis  /   07:52, 8. jaan 2018
ongi kõige kõrgepalgalisem "ristlaan".
V
Valel teel ollakse  /   00:21, 8. jaan 2018
Nn. euroopalikud väärtused ja inimõigused on viinud selleni, et ühiskond muutub üha enam madala teadmiste tasemega egoistide kogumiks. Kool on muudetud äraolemise kohaks kus õpetajatel on kasvatamise võimalused suures osas elimineeritud ja mis salata ka õpetajate hulgas on juba väärkasvatuse saanuid.
Kui noored ei tea midagi ei ühiskondlikest normidest, riigikorrast ja ümberringi toimuvast, siis ema lehma lellepoja abil tööle sokutatuna hakkavadki nad analoogseid ettepanekuid tegema.
Meel on kurb , et isamaa ja emakeel sellise lühikese ajaga on suudetud kuristiku servale sikutada olgu see siis keele devalveerimises või rahvusriigi alustugede lõhkumises.
N
Nii On  /   10:15, 8. jaan 2018
Ja kuna oleme kuristiku servale jõudnud, siis nagu "pioneerijuht" oma kõnes ütles, paneme sealt välgukiiresega edasi.
W
www  /   00:04, 8. jaan 2018
Mina olen juba 50 a.-ne ja siis oli ikka koolis nii, et teatud asju võisid parandada küll aga kui olid enne 2 he saanud, siis oli täiesti võimatu saada kokkuvõtteks viit, isegi kui parandasid 5-le, siis koondhinne oli kolm või neli. Põhimõtteliselt õige, sest muidu ongi nii, et ühel on võimalik õppida palju kauem ja seeläbi parema hinde saada või teab juba ka küsimusi nö. ette. Vahel oli üldse nii, et täna töötame läbi ja homme on töö.
J
Jääk Aru  /   22:07, 7. jaan 2018
Mitte riigikohtunikel vaid õpetajatel peaks olema eluaegne seadusejärgne immuunus (vähemalt rikkuritest lapsevanemate ja nende võsukeste eest. ). Ja selle raames peaks neil olema ka õigus kraadede kohapealseks karistamiseks- panna nurka, tutistada, minugi poolest kasvõi kerget ihunuhtlust anda.
Õpetajal peab olema võimalik tagada distsipliin ja hinnata õpilast objektiivselt.
E
EI TOETA "ALLAHINDLUST" HARIDUSES!  /   22:51, 7. jaan 2018
TOETAME sind, Aru, kahe käega! Hariduses EI TOHI olla järeleandmisi! Hinne "2" olgu ikka "2". Kui PEA kellelgi EI VÕTA, siis jääb see haridus ka OMANDAMATA, kool või klass LÕPETAMATA ja otsigu omale elus mõni ABITÖÖLISE koht! Kõik EI OLE ka hariduse ja võimete kohalt VÕRDSED!
X
xxx  /   23:20, 7. jaan 2018
Kes need toetajad on? Hinnete parandamine peaks olema lubatav, tähtis on ju kokkuvõttes ikkagi teadmised. Miks peaks, kui pea ei võta, kohe abitööline olema? Võib-olla hea meistrimees muul alal, miks kohe alandavalt abitööline?
2
23:20-le  /   03:45, 8. jaan 2018
Aga KOOL või KLASS jäägu sellisel ikka LÕPETAMATA! Olgu ta siis hea meistrimeesmuul alal!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis