Kommentaar

Valve Raudnask | Keelekukutajad ja geeniused

Valve Raudnask, ajakirjanik, 7. jaanuar 2018, 19:39

28 KOMMENTAARI

m
Maša/ 8. jaanuar 2018, 20:07
Lapsed on ära sandistatud nii vaimselt kui füüsiliselt.
s
Spordiinimene/ 8. jaanuar 2018, 19:34
Just samasugust põhjendamatut lahjendamine plaanitakse ka kehalise kasvatusega, kus tahetakse kõikvõimalikud normatiivid üldse ära kaotada ja hinnata noori edaspidi pelgalt tunnis kohal käimise ja aktiivsuse eest vms. Ausalt öelda see on juba sama nagu ühes teada tuntud noorteraamatus üks tegelane ütles: "Mina ja George oleksime pidanud saama kõigia ainetes hindeks Ü (loe: üle ootuste), sest üle ootuste oli juba see, et me üldse eksamile kohale ilmusime."
l
leo/ 8. jaanuar 2018, 18:09
Tean kooli, kus juhtkond ei luba eesti keele õpetajal rohkem kui 4 raamatu lugemist õppeaastas nõuda. Tean lapsevanemat, kes kaebas eesti keele õpetaja peale sest too võtab õigekirja eest hinnet maha ja rikub tema lapse keskmist, millega ü l i k o o l i pääseda.
n
Nõus, muidugi/ 8. jaanuar 2018, 17:06
Ärge lammutage mitte ainult kooli, ärge üldse lammutage, enne kui me oleme mõelnud, mille paremaga lammutatut asendada. Aga kas me suudame sellega enam hakkama saada? Igaühe ego on väga suureks kasvanud ja kui lapselaps kirjatehnikaga kimpu jääb, siis kirjutab vanaema nõudliku aritkli, et lõptetatagu laste kirjatehnikaga piinamine. Minu lapselaps jälle (poiss, ja mitte paipoiss) saab kirjatehnikaga hästi hakkama, miks temalt siis ilusti kirjutamise rõõm ära võtta tahetakse? Või on nii, et igal pool peavad peale jääma nende huvid, kes hakkama ei saa?
v
Vanavanaema/ 8. jaanuar 2018, 13:04
6
65+/ 8. jaanuar 2018, 12:17
Kui koolis käisin, juhtus ka vahel nii, et kirjandi all oli 2 hinnet. Sisu 5, õigekiri 4. Matemaatika töö korral parandati punasega õigekirja vead, kuid hinne sellest ei muutunud.
s
See uus normaalsus/ 8. jaanuar 2018, 11:27
..ulatub juba absurdini välja, geeniuste geniaalsused karjuvad näkku igal sammul-ongi normaalsus. Ne dom, ne ulitsa, moi aadress sovetski sojuz ili eurosojuz, vahet pole. Kõik isamaalisus, aated, kombed, sümbolid on pilamist väärt-kuhu annab minna veel?
I
!/ 8. jaanuar 2018, 11:27
Ikka jälle ülepaisutatud probleem. Keegi pole kusagil öelnud, et õigekirja ei pea õpetama. Ettepanek oli lihtsalt see, et hinnatakse ülesande tööjuhise järgi täitmist. Muide, matemaatikaga võrdlemine ei ole siinkohal õige, matemaatika töödes õpetaja küll parandab ka õigekirjavead, kuid punkte maha ju nende eest ei võta. Sama kehtib minu meelest ka ajaloos, loodusainetes jm. Ka eesti keele eksamitöödes on selliseid lugemisülesandeid, kus võib ortograafiavigu täie ette mitte arvestada. See on ka seni niimoodi olnud. Paanikaks ei ole mingit põhjust.
1
11:27/Mis on/ 8. jaanuar 2018, 11:36
..siis kirjandi tööjuhis? Kas selleks polegi eestikeele grammatika koos lauseehitusega? Teema ja selle sisu väljatoomine oleks nagu üks tervik kirjaoskusega, või nüüd enam seda siis ei ole? Rääkige, mida tahes, see on sujuv kakskeelsusele üleminek.

t
teoksil on palju/ 8. jaanuar 2018, 10:39
anname kõiges järele, nt hallipassimehed saavad eksamiteta kohe Eesti kodakonsuse, mis sest, et 90 protsenti ei ole riigile lojaalsed ja koole ei peagi lõpetama sest tähtis on vaid oskus lugeda mobiiltelefonidelt tekste. Niipaljukest on vaja, et tähti kokku veerida.
a
alatasa imestan/ 8. jaanuar 2018, 10:28
kuidas on võimalik MEIE meedias avaldada kirjavigadega tekste ja pealkirju? Pealkirjad on kaugel - alus, öeldis, sihitis. Sasipundar sõnadest. Puhta ?! reporterid!
m
mnjah/ 8. jaanuar 2018, 10:18
aga tänapäeval ongi harimatus peavooluks! Vaid üks värske näide. Eelmisel nädalal vaatasin Sony kanalilt dokumentaali Pompeist. Ja hinge võttis kinni see, kui ingliskeelse teksti alusel tõlgitud subtiitrites kirjutati korduvalt kellestki Pliny'st - just sellise kirjapildiga! Maakeelsed haritud inimesed teavad, et on elanud selline mees, kelle nimeks öeldakse Plinius Noorem - just seesama mees on ingliskeelsetele Pliny Younger. Kui panna google translaatorisse eestikeelne versioon, siis tõlgitakse see just viimati viidatud nimekujuks, kuid kui see panna ingliskeelsena, siis annab vasteks Pliny noorem. Harimatud ei tule selle pealegi, et meie kultuuriruum tunneb nimekuju, mis lähedane algupärasele, mitte ingliskeelsele mugandusele. Ja nii saabki tänu harimatutele nn.tõlkidele harivast dokumentaalist lugeda kellestki noorsand Pliny'st. Ei teagi, kas nutta või naerda... Ja see pole ainus sarnane näide valdkondadest, kus elementaarne haridus peaks olema nõutav, kuid - ilmselgelt seda lihtsalt ei ole, pole haritustki.
q
Qwert/ 8. jaanuar 2018, 09:53
Tahestahtmata tuleb vaadata meie "riigiisade" poole, kel on suva, mis riigis toimub. Peaasi, et oma igakuise papi saaks kätte, ja pärast kui erakond enam võimul ei ole, siis kamraadid/sõbrad organiseerivad mingi sooja mugavuskoha, et mitte nälga jääda. See ei puuduta ainult haridusvaldkonda. See puudutab kõiki valdkondi. Riigil ei ole enam eesmärki, mille poole püüelda. Euroliitu püüeldi kõigest väest, ja saadi NATO-sse püüeldi, ja saadi. Riigil peab olema mingi eesmärk. Kasvõi iga elaniku heaolu saavutamine, või riigi muutmine Põhjala ja Baltikumi Singapuriks/Šveitsiks/Luxembourgiks, mis iseenesest lisab elanikkonna heaolu.
t
Tänase/ 8. jaanuar 2018, 07:51
harimatusministri Repsu ülesanne ongi haridustase alla kiskuda, et me rohkem euroopalikumad ehk rumalamad oleks. Sest siis on keskbandel kergem lolle kantseldada ja neilt labase valega hääli välja petta.
r
rohkem sallivust/ 8. jaanuar 2018, 08:57
e
EH/ 8. jaanuar 2018, 06:49
wõimalik,et eesti seaduse tegijad on samamoodi kooli lõpetanud
9
999/ 8. jaanuar 2018, 06:40
Piltlikult öeldes! Taanis, Saksamaal jne imestati veel 10 aastat tagasi meile Eestis antava hariduse kvaliteedi üle. Meie neljas klass võrdus nende keskkooliga. Nüüd oleme samal tasemel oma haridusega, nagu seal oldi tollel ajal. Millest me siis üldse räägime? Mis edasiminek? Ja kuhu poole?
p
Päri/ 8. jaanuar 2018, 00:34
Väga hea artikkel. Riigikukutajad, ärge lammutage väga demokraatlikku Eesti kooli!

m
Mis ei meeldi kommentaarides ÕL le?/ 8. jaanuar 2018, 00:24
Kas õhtuleht on vaba ajakirjadnuse esindaja või kommunistlik-liberaalse euroopaliku ajakirjanduse esindaja?
k
kommija/ 8. jaanuar 2018, 03:42
Õhtulehe moderaatori "reeglid" ei ole normaalse mõistusega i nimesele arusaadavad. Neid "reegleid" mõtleb peast välja ainult vaimuhaige mode!
õ
Õllis/ 8. jaanuar 2018, 07:52
ongi kõige kõrgepalgalisem "ristlaan".
v
Valel teel ollakse/ 8. jaanuar 2018, 00:21
Nn. euroopalikud väärtused ja inimõigused on viinud selleni, et ühiskond muutub üha enam madala teadmiste tasemega egoistide kogumiks. Kool on muudetud äraolemise kohaks kus õpetajatel on kasvatamise võimalused suures osas elimineeritud ja mis salata ka õpetajate hulgas on juba väärkasvatuse saanuid.
Kui noored ei tea midagi ei ühiskondlikest normidest, riigikorrast ja ümberringi toimuvast, siis ema lehma lellepoja abil tööle sokutatuna hakkavadki nad analoogseid ettepanekuid tegema.
Meel on kurb , et isamaa ja emakeel sellise lühikese ajaga on suudetud kuristiku servale sikutada olgu see siis keele devalveerimises või rahvusriigi alustugede lõhkumises.
n
Nii On/ 8. jaanuar 2018, 10:15
Ja kuna oleme kuristiku servale jõudnud, siis nagu "pioneerijuht" oma kõnes ütles, paneme sealt välgukiiresega edasi.
w
www/ 8. jaanuar 2018, 00:04
Mina olen juba 50 a.-ne ja siis oli ikka koolis nii, et teatud asju võisid parandada küll aga kui olid enne 2 he saanud, siis oli täiesti võimatu saada kokkuvõtteks viit, isegi kui parandasid 5-le, siis koondhinne oli kolm või neli. Põhimõtteliselt õige, sest muidu ongi nii, et ühel on võimalik õppida palju kauem ja seeläbi parema hinde saada või teab juba ka küsimusi nö. ette. Vahel oli üldse nii, et täna töötame läbi ja homme on töö.
j
Jääk Aru/ 7. jaanuar 2018, 22:07
Mitte riigikohtunikel vaid õpetajatel peaks olema eluaegne seadusejärgne immuunus (vähemalt rikkuritest lapsevanemate ja nende võsukeste eest. ). Ja selle raames peaks neil olema ka õigus kraadede kohapealseks karistamiseks- panna nurka, tutistada, minugi poolest kasvõi kerget ihunuhtlust anda.
Õpetajal peab olema võimalik tagada distsipliin ja hinnata õpilast objektiivselt.
e
EI TOETA "ALLAHINDLUST" HARIDUSES!/ 7. jaanuar 2018, 22:51
TOETAME sind, Aru, kahe käega! Hariduses EI TOHI olla järeleandmisi! Hinne "2" olgu ikka "2". Kui PEA kellelgi EI VÕTA, siis jääb see haridus ka OMANDAMATA, kool või klass LÕPETAMATA ja otsigu omale elus mõni ABITÖÖLISE koht! Kõik EI OLE ka hariduse ja võimete kohalt VÕRDSED!
x
xxx/ 7. jaanuar 2018, 23:20
Kes need toetajad on? Hinnete parandamine peaks olema lubatav, tähtis on ju kokkuvõttes ikkagi teadmised. Miks peaks, kui pea ei võta, kohe abitööline olema? Võib-olla hea meistrimees muul alal, miks kohe alandavalt abitööline?
2
23:20-le/ 8. jaanuar 2018, 03:45
Aga KOOL või KLASS jäägu sellisel ikka LÕPETAMATA! Olgu ta siis hea meistrimeesmuul alal!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee