France Gall (Vida Press)

Armastatud prantsuse lauljanna France Gall suri pärast kaheaastast võitlust vähiga.

"On sõnu, mida me ei taha eales välja öelda. France Gall liitus taevariigiga 7. jaanuaril, pärast kahte aastat võitlust vähiga, millele kaotas lõpuks väärikalt ja diskreetselt," teatas Galli pressiesindaja Geneviève Salama.

Isabelle Geneviève Marie Anne Gall sündis 9. oktoobril 1947 Pariisis Prantsusmaal muusikute perre. Sestap polnud imestada, et naine juba varakult lavalauad vallutas. Oma esimese singli andis Gall välja 16. sünnipäeval. Lugu "Ne sois pas si bête" sai üle Prantsusmaa hitiks.

Galli tuntuim laul on aga Ella Fitzgeraldile pühendatud laul "Ella, elle l'a", mille kirjutas naisele tema abikaasa Michel Berger.

 

Ta esindas Luksemburgi 1965. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel ning võitis selle lauluga "Poupée de cire, poupée de son". Laulu viisi ja sõnad kirjutas Serge Gainsbourg. Eestis sai see tuntuks kui "Laulev vahanukk" Heldur Karmo loodud sõnadega ja Tiiu Variku esituses.

 

Jaga artiklit

30 kommentaari

M
mees  /   02:08, 8. jaan 2018
pannakse pilte noorusajast. Alguses nagu arvasingi,et mingi noor naine suri maha. Kuid tegu on juba vana inimesega ning paraku nagu kõik teised inimesed ,surevad ka nemad. Ja ei ole sellist asja nagu loomulik surm. Inimesed surevad vähki ja muudesse probleemidesse.
T
Tundub  /   22:55, 7. jaan 2018
Et vähk tahab ainult häid inimesi!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis