Eesti uudised

KIVIRÄHK HÜMNIHÜSTEERIAST: tule taevas appi! See hädaldamine tuletab meelde pepsi daamikest (229)

Eesti Päevaleht, 6. jaanuar 2018 12:22
Andrus KivirähkFoto: Martin Ahven
Kirjanik Andrus Kivirähk kirjutab oma tavapärases laupäevases arvamusloos, et kindlasti leidus inimesi, kelle kurvastus hümnita uusaastaöö pärast oli siiras ja tagantjärele tarkusega saab öelda, et muidugi oleks võinud hümni Vabaduse väljakul ära laulda, selle asemel et kanda ette Alo Mattiiseni „Eestlane olen ja eestlaseks jään”.

Kodudesse jõudnuks, kus hümni oodati, ainult laval toimuvat edastav telepilt ja see olnuks kindlasti igati soliidne - väljakul samal ajal käiv lõbus trall jäänuks kaadri taha.

Hüsteerilises reaktsioonis, mis hümni puudumisele järgnes nähti lausa Eesti Vabariigi hävingu ettekuulutust, räägiti oma rahva reetmisest ja kahtlustati salakavalat vandenõu, mille eesmärk on rahvuslike sümbolite hiiliv hülgamine ja eestluse allakäik. Tule taevas appi!

Selline hädaldamine tuletab meelde pepsi daamikest, kes keeldub maitsmast koka valmistatud hüva rooga, sest kahvlid ja noad pole lauale etiketi järgi paigutatud ning salvrätik on valesti volditud.

Pole ju kahtlustki, et Vabaduse väljakul toimunud kontsert oli tegelikult vägagi eestimeelne ja kena. Mis on olulisem, kas siiras tunne või rituaalid?

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Samal teemal

10.02.2018
Andrus Kivirähk: kas kultuuriinimesel sobib riigilt autasusid vastu võtta?
13.01.2018
Lugemislemmikud 2017: osteti apteeker Melchiori krimiromaani, laenutati „Irdabielu“ ja „Litse“
10.01.2018
VIDEO | Kultuurinimesed räägivad suud puhtaks: kas riigihümni peaks muutma?
04.01.2018
Hümnisõbrad, rõõmustage! Varsti tuleb müügile kogumik „Eesti hümn“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee