Erdogan (vasakul) ja Macron Pariisis.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 5. jaanuar 2018 21:41
Prantsuse president Emmanuel Macron kohtus Pariisis oma Türgi ametivenna Recep Tayyip Erdoganiga. Pressikonverentsil vihastas Erdogan ajakirjaniku peale ning Macron kinnitas, et hetkel ei ole mingit võimalust, et Türgi Euroopa Liidu liikmesriigiks saaks.

BBC vahendab, et Macron ütles, et põhjuseks on inimõiguste kehv seis Türgis, eriti pärast 2016. aasta ebaõnnestunud riigipöördekatset. Erdogan vastas, et Türgi on väsinud euroliidu ukse taga ootamast.

Pressikonverentsi pingelisim hetk oli aga siis, kui üks ajakirjanik uuris, kas väidetel, et Türgi saatis Süüria režiimile relvastust, ka tõepõhi on. Erdogan vihastas ja süüdistas reporterit, et too räägib nagu gülenistliku liikumise liige. (Seda liikumist peab Erdogan riigipöördekatse algatajateks.)

Erdogani sõnad võtsid lausa ähvardava varjundi: „Kui esitate küsimusi, olge selles asjas ettevaatlikud. Ja ärge teiste inimeste sõnu kasutage.“

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

ongi hea 6. jaanuar 2018 07:09
vähemalt koht kus saab ka vaesem rahvas odavalt päikese käes käia. Nädalavahetus Saaremaa SPA.s pea sama hinnaga mis nädal Türgis. Nii, et meie võit. Pluss odavad riided ja jalanõud.
Tiit 6. jaanuar 2018 05:09
Kuidas saaks votta euroliitu sellist riiki kes okupeerib teise euroliidu riigi territooriumi? Türgi okupeerib juba 40 aastat poolt Küprose territooriumist.
to tiit 6. jaanuar 2018 11:23
Ära unusta, et Lõuna-Türgi on endised Kreeka alad ja ega Istanbulgi mingi põlineTürgi ala ole.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS