Juhtkiri

Juhtkiri | Vanadus ja viletsus käsikäes?

Ohtuleht.ee, 5. jaanuar 2018, 18:21

37 KOMMENTAARI

e
Elukutseline Setu/ 6. jaanuar 2018, 15:20
See, et hooldekodud on meil äri asutused on lihtsalt lollus. Sellises vaeses riigis sellist tätseristlikku pseudo-turumajandust arendada on vastutustundetu ja majanduslikus mõttes lollus. Hooldekogu koha vajadus ei ole majandus teoorija järgi elastne ( nagu jäätise ostmine. Võib ka mitte osta). Seega võivad "ettevõtjad" selles sektoris küsid hinda, mis aga pähe tuleb. Selliste valdkondade majanduslik kontrollimine/analüüsimine on aga niivörd töömahukas/kulukas, et seda tehakse ainult pisteliselt ja pealiskaudselt. See on üks suurepärane näide sellest, et puudus ei ole mitte rahast vaid ikka mõistusest.
l
lii/ 6. jaanuar 2018, 14:05
Kui peale rasket Laari valitsemisaega sai peministriks S.Kallas, kes kutsus valitsusse E.Savisaare, tõsteti pensioni 30 protsenti, muidu ta oleks praegu veel väiksem olnud. Kaks tarka meest suudavad palju, sest siis läks elu Eestimaal paremaks igas valdkonnas kuni Ansipi tulekuni, kus hakkas elu veerema viletsuse poole ja veeres siiani, kuni tuli Keskerakond võimule ja kõik hakkas ülespoole minema, aga et saavutada paremat läheb aega. Vähemalt nüüd on lootust.
a
Aja Lugu/ 6. jaanuar 2018, 13:56
Hooldekodud peavad olema väga tulus äri kui juba Rosimannus sellega tegeleb. Midagi on hooldekodude süsteemis väga valesti. Miks ei ole võimalik vanuril üürida hooldekodu kõrvale väikeseid ühetoalisi kortereid, kus saaks iseseisvalt elada niikaua, kui võimalik. Seni kuni tuleb aeg pärielt hooldekodudesse kolida. Ilmselt segaksid sellised korterid kellegi äriplaane.
n
Nojah/ 6. jaanuar 2018, 12:05
Tõepoolest müstika. Laari, Ansipi ja Rõivase valitsuse ajal ei tõstetud pensione ega abirahasid kordagi.
p
penskar/ 6. jaanuar 2018, 02:51
No krt, tulge tänavale ja nõudke inimlikke tingimusi oma vanematele,tänapäeva lapsed.lapselapsed , anonüümselt siin kirjutamine on ju kasutu !
v
Vaata, penskar./ 6. jaanuar 2018, 10:42
See ongi üks ja ainus eestlase viga, et ta ei võitle massiga, kõik koos, halbade valitsuste vastu. Lihtsam on ju oma nahka hoida ja pugeda. Ainult, et selline meetod viib eestlase rutem hukatusse kui õiguste nõudmine teiste, arenenumate maade, moodi.
k
k/ 6. jaanuar 2018, 10:56
Varsti ei jaa tõesti muud yle, kui kanderaamide ja ratastoolidega koos vanematega Toompeale minna.
e
Ei lähe eestlane/ 6. jaanuar 2018, 12:45
siis ka kui teda kantakse!
s
sandvik/ 5. jaanuar 2018, 19:48
Kui inimene on eluaeg tööd teinud siis tal peaks olema ka varandust kogutud nii et ei peaks nälga nägema. Mind ajab närvi asjaolu et tallinna peansionäid hädaldavad et pension väike ja süüa pole ise aga istuvad 100 000 eurot maksvates korterites ja majades külmas ja näljas- selle asemel et kinnisvara müüa ja kolida kuskile väikelinna ning ülejäänud raha eest elu nautida.Seega pole need pensionärid vähemalt nii vaesed midagi.
ü
5. jaanuar 2018, 20:27
Üle keskmise palgaga töökohti on ikkagi suhteliselt vähe, et rääkida elu jooksul kogutud varandusest, seda lihtsalt ei ole ja tulevikus jääb veel vähemaks. Sihuke mulje jääb, et pool elanikkonnast on psühhopaadid, kellel katus pidevalt lennus ja mingit varanduse juttu ajavad.
o
on/ 6. jaanuar 2018, 00:39
see muidugi närvilise asi kui träni ,mis aja jooksul kogutud, ei maksa rohkem kui üks mobtebiil ja kes on nõus oma kodust lahkuma enne surma- peale mind tulgu või veeuputus, öeldakse tihti aga keegi ei taha vabathtlikult loobuda kodust.Eluaeg tööd teinud inimesed saavad ette näidata selle mille najale nüüdne ühiskond ehitab- enamus on sotsialismist pärit, vaid lapselapsed on teise vabariigi aegsed aga need näppides nutikaid mõtlevad, et nii on kogu aeg olnudki.
v
võileib/ 6. jaanuar 2018, 07:59
ma elan väikelinnas. oma pensioniga mida saan pole võimalik ka siin ära elada. mul on ühetoaline korter. kas sa arvad, et ÄRA ELADA tähendab telekat vaadata süüa ja kepikõndi teha. siis oled loll.
S
../ 6. jaanuar 2018, 09:38
Sina"sandvik" ,kus kohast võtad andmeid ,kus keegi elab, palju on sääste.Sinu teadmiste põhjal võib arvata ,et olid alles sündimata kui pensionärid tööd tegid.Kui elust midagi ei tea,siis ära tule siia targutama.
k
Kaitses./ 5. jaanuar 2018, 19:28
Jah, kahju on kõigest sellest jamast meie täielises Eesi vabariigis. Ratas tuleb tõmmata rattale, Ansip, Kallas ja Ligi lihtsalt seebiks keeta jne
j
Julm ja hoolimatu/ 5. jaanuar 2018, 18:58
valitsus,ise varastavad miljoneid kokku,aga ise käituvad vanade inimestega nagu prahiga.
n
nüüd nad koos riigikoguga sel aastal/ 5. jaanuar 2018, 19:31
tõstsid oma palgad kolme kordseks ja veel ka teistele riigiametnikele
t
to / 5. jaanuar 2018, 21:14
omi kalleid vanureid peaks ju igaüks ikka ise vanaduses toetama, mitte valitsus?
m
mul näiteks/ 6. jaanuar 2018, 12:23
on pension meie totra süsteemi tõttu 297 euri, kuidas ma oma ema sellest veel toetan, tal muide pension suurem, sest jäi pensionile nooremalt ja nõuka ajal.

m
müstika/ 5. jaanuar 2018, 18:28
Nüüd äkki tekkinud probleem? Heaoluühiskonna probleem? Kus küll kõik need hooldust vajavad vanurid nõukaajal olid? Osad, kes omadega puhta sassis, ilmselt kah hooldekodudes, aga ülejäänud? Pole ju võimalik, et just nüüd on miski plahvatuslik hooldust vajavate vanurite arvukuse tõus? Meie heaolu ühiskonnas? Äkki on probleem selles, et vanasti oli see vanur kodus pere juures, võttis toenurgas ruumi, aga mis taga ikka teha oli, kannatati ära. Nüüd midugi enam vana ja väetit ema v isa, ammugi ämma v äia keegi kodus ei pea, kes see viitsib jännata. Aga hooldekodu on kallis, oikui kallis.... (kibeda irooniaga kirjutan seda texti).
n
5. jaanuar 2018, 18:41
nõuka ajal oli pension ikka selline, et penskar aitas isegi oma lastel toime tulla. 120.- rubla oli normaalne pension sellel ajal. Raha oli väike, aga hindu võrrelda küll praegustega ei saa. Praegu aga on kogu elu tööd teinud inimene jäetud santima ja teiste keskmiste inimeste sissetulek ei võimalda veel kedagi ülal pidada. Vaadake milline on lasteaia maks, koolide huviringid, igasugused vidinad (moblad, arvutid) peavad kõikidel lastel olema, muidu langevad koolikiusamise alla. Kus see heaoluühiskond on? Rohkem sarnaneb see vanuritele pigem piinamisena, vaatamata sellele, et kogu elu on riigimakse maksnud ja tööd rüganud.
i
5. jaanuar 2018, 19:32
ise tahtsite röövlite ja varaste riiki
n
5. jaanuar 2018, 21:35
nõukaajal oli tööd. Olid odavad üürikorterid. Kaupa oli vähe, kuid selle eest odav. Arstiabi oli tasuta. Hambaravi oli tasuta. Lastel trennid ja huviringid tasuta. Nüüd on kõik suure tasu eest. Kui koolilapsel arvutit ei ole, on asi halb. Koolis peab käima sageli kaugel, koolibussid ju ei oota. Polegi võimalik kooliteed jätkata. Tean üht sellist last, kelle kool asus kümne km kaugusel ja kellaajad lihtsalt ei klappinud. Vaesest perest pärit laps.
m
5. jaanuar 2018, 18:43
Müstikat ei olegi, on valitsuse poolne vaimne terror oma rahva vastu. Valmistumiseks oli 25 aastat, aga selle kulutasid parasiidid riigi röövimisele, nüüd undavad nagu varem poleks teadnud.
k
Kiisu/ 6. jaanuar 2018, 10:12
Noukaajal ajal laksid mehed pensionile enne surma ja naised 55, praegu peavad inimesed selles vanuses tool käima, ega saa kodus oma vanemaid hooldada . INIMESTE KESKMINE ELUIGA ON TOUSNUD, AGA MITTE TERVENA ELATUD AASTAD. Yheksamynesel ja kaheksakymnesel on vaga suur vahe. Kortereid sai paljud ka tasuta, mitte pangalaenuga, sa pead tootama, et seda tasuda. Lamav haige ei saa kymme tundi yksi voodis lamada, teda tuleb keerata ja soota. Lapsed elavad paljud juba välismaal, et ellu jääda. Tulge ykskord sealt kylmkappide tagant välja reaalse elu katte.
k
Kiisu/ 6. jaanuar 2018, 10:24
ja tööpäev ei kesta yheksast viieni, vaid graafikuga. Kas sa ajad vanuri siis keset ood ylesse, et nyyd hakkame sööma ja mähkmeid vahetama. Tundub, et ise pole mystika selle probleemiga kokku puutunud
t
Tean/ 7. jaanuar 2018, 13:35
vanaprouat, kes nõukaajal haiget vanurit hooldas. See tõi talle hiljem kaasa mitu kuud intensiivset ravi hullumajas. Õnneks paranes. Aga kas tõesti peaks ühe inimesega koos kustuma ka teine/teised?
s
5. jaanuar 2018, 18:04
Siin on ainult üks küsimus- miks vanureid on pensioniarvestusega petetud? Ja miks see teine sammas, ma juba siis kui see loodi kuna pidavat suuremate sissemaksetega parema vanaduspensioni garanteerima, miks see oma eesmärki ei kanna? Miks, miks, miks? Kõik on puhas pettus olnud.
ä
ära muretse/ 5. jaanuar 2018, 19:03
muutuste teel olev keskerakond ,ehk nagu rahvas juba räägib, maksuerakond ,aitab uute maksude kehtestamisega ka vanuritele vunki juurde anda.
Peaasi, et midagi analoogset ei juhtuks:
Minister: "Kuidas teile meie uus maks maitseb?" Lihtkodanik: "Tal tundub üks väike viga olevat." Minister: "Ja see on?" Lihtkodanik: "Seda, mis seal sees peaks olema, temas ei ole, ja seda, mis tema sees on, ei peaks seal olema."
v
5. jaanuar 2018, 19:34
vaesus suureneb kiiremini kui eelmise 20 aastaga
n
5. jaanuar 2018, 21:39
nüüd peaks seadustama eutanaasia. Tülikad vanurid jalust ära. Kuid ärge unustage, et ka teie olete kord vanad. Vananemine ja surm on ainukesed õiglased asjad siin ilmas.
n
näh/ 5. jaanuar 2018, 23:31
kas ise selle peale ei tule et riigikene mis allamäge kolinal veereb kogub lihtsalt kiirust.Koolis pole käinud ja füüsikat õppinud pole?
m
6. jaanuar 2018, 15:12
mitte eutanaasia vaid teatud vanuses sundtapmine.
s
5. jaanuar 2018, 19:33
selleks sellist riiki vaja oli petistele
s
5. jaanuar 2018, 20:30
See riik tehtigi ainult selleks, et siit ressursid välja pumbata ja Venemaale tagastada,
j
Ja/ 5. jaanuar 2018, 21:58
millised need Venemaale tagastatavad ressursid on, kui küsida tohib? On sul oma väitele tõestus ka või ajad niisama mulli?
j
jajajah/ 5. jaanuar 2018, 23:37
vene aeg pidi olema kui kirjutasid diplomitööd kindlasti NLKP ja bla bla kindlasti sees olema juba esimeses lauses.See tolakari ei saa nüüd samamoodi ilma Venemaa ka keskerakonnata pelleris ka käidud.Naerma ajab kui truult nad oma joru ajavad ja meelde tuleb selline asi.
o
on/ 6. jaanuar 2018, 00:46
need veb-fondi ressursid ja mis sealt rublade eest vastu anti salastatud 75.aastaks. nii, et küsida ikka võib aga küsi sellelt kes sellega tegeles...

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee