37 kommentaari

E
Elukutseline Setu  /   15:20, 6. jaan 2018
See, et hooldekodud on meil äri asutused on lihtsalt lollus. Sellises vaeses riigis sellist tätseristlikku pseudo-turumajandust arendada on vastutustundetu ja majanduslikus mõttes lollus. Hooldekogu koha vajadus ei ole majandus teoorija järgi elastne ( nagu jäätise ostmine. Võib ka mitte osta). Seega võivad "ettevõtjad" selles sektoris küsid hinda, mis aga pähe tuleb. Selliste valdkondade majanduslik kontrollimine/analüüsimine on aga niivörd töömahukas/kulukas, et seda tehakse ainult pisteliselt ja pealiskaudselt. See on üks suurepärane näide sellest, et puudus ei ole mitte rahast vaid ikka mõistusest.
L
lii  /   14:05, 6. jaan 2018
Kui peale rasket Laari valitsemisaega sai peministriks S.Kallas, kes kutsus valitsusse E.Savisaare, tõsteti pensioni 30 protsenti, muidu ta oleks praegu veel väiksem olnud. Kaks tarka meest suudavad palju, sest siis läks elu Eestimaal paremaks igas valdkonnas kuni Ansipi tulekuni, kus hakkas elu veerema viletsuse poole ja veeres siiani, kuni tuli Keskerakond võimule ja kõik hakkas ülespoole minema, aga et saavutada paremat läheb aega. Vähemalt nüüd on lootust.
A
Aja Lugu  /   13:56, 6. jaan 2018
Hooldekodud peavad olema väga tulus äri kui juba Rosimannus sellega tegeleb. Midagi on hooldekodude süsteemis väga valesti. Miks ei ole võimalik vanuril üürida hooldekodu kõrvale väikeseid ühetoalisi kortereid, kus saaks iseseisvalt elada niikaua, kui võimalik. Seni kuni tuleb aeg pärielt hooldekodudesse kolida. Ilmselt segaksid sellised korterid kellegi äriplaane.
N
Nojah  /   12:05, 6. jaan 2018
Tõepoolest müstika. Laari, Ansipi ja Rõivase valitsuse ajal ei tõstetud pensione ega abirahasid kordagi.
P
penskar  /   02:51, 6. jaan 2018
No krt, tulge tänavale ja nõudke inimlikke tingimusi oma vanematele,tänapäeva lapsed.lapselapsed , anonüümselt siin kirjutamine on ju kasutu !
V
Vaata, penskar.  /   10:42, 6. jaan 2018
See ongi üks ja ainus eestlase viga, et ta ei võitle massiga, kõik koos, halbade valitsuste vastu. Lihtsam on ju oma nahka hoida ja pugeda. Ainult, et selline meetod viib eestlase rutem hukatusse kui õiguste nõudmine teiste, arenenumate maade, moodi.
K
k  /   10:56, 6. jaan 2018
Varsti ei jaa tõesti muud yle, kui kanderaamide ja ratastoolidega koos vanematega Toompeale minna.
E
Ei lähe eestlane  /   12:45, 6. jaan 2018
siis ka kui teda kantakse!
S
sandvik  /   19:48, 5. jaan 2018
Kui inimene on eluaeg tööd teinud siis tal peaks olema ka varandust kogutud nii et ei peaks nälga nägema. Mind ajab närvi asjaolu et tallinna peansionäid hädaldavad et pension väike ja süüa pole ise aga istuvad 100 000 eurot maksvates korterites ja majades külmas ja näljas- selle asemel et kinnisvara müüa ja kolida kuskile väikelinna ning ülejäänud raha eest elu nautida.Seega pole need pensionärid vähemalt nii vaesed midagi.
  /   20:27, 5. jaan 2018
Üle keskmise palgaga töökohti on ikkagi suhteliselt vähe, et rääkida elu jooksul kogutud varandusest, seda lihtsalt ei ole ja tulevikus jääb veel vähemaks. Sihuke mulje jääb, et pool elanikkonnast on psühhopaadid, kellel katus pidevalt lennus ja mingit varanduse juttu ajavad.
O
on  /   00:39, 6. jaan 2018
see muidugi närvilise asi kui träni ,mis aja jooksul kogutud, ei maksa rohkem kui üks mobtebiil ja kes on nõus oma kodust lahkuma enne surma- peale mind tulgu või veeuputus, öeldakse tihti aga keegi ei taha vabathtlikult loobuda kodust.Eluaeg tööd teinud inimesed saavad ette näidata selle mille najale nüüdne ühiskond ehitab- enamus on sotsialismist pärit, vaid lapselapsed on teise vabariigi aegsed aga need näppides nutikaid mõtlevad, et nii on kogu aeg olnudki.
V
võileib  /   07:59, 6. jaan 2018
ma elan väikelinnas. oma pensioniga mida saan pole võimalik ka siin ära elada. mul on ühetoaline korter. kas sa arvad, et ÄRA ELADA tähendab telekat vaadata süüa ja kepikõndi teha. siis oled loll.
.
..  /   09:38, 6. jaan 2018
Sina"sandvik" ,kus kohast võtad andmeid ,kus keegi elab, palju on sääste.Sinu teadmiste põhjal võib arvata ,et olid alles sündimata kui pensionärid tööd tegid.Kui elust midagi ei tea,siis ära tule siia targutama.
K
Kaitses.  /   19:28, 5. jaan 2018
Jah, kahju on kõigest sellest jamast meie täielises Eesi vabariigis. Ratas tuleb tõmmata rattale, Ansip, Kallas ja Ligi lihtsalt seebiks keeta jne
J
Julm ja hoolimatu  /   18:58, 5. jaan 2018
valitsus,ise varastavad miljoneid kokku,aga ise käituvad vanade inimestega nagu prahiga.
N
nüüd nad koos riigikoguga sel aastal  /   19:31, 5. jaan 2018
tõstsid oma palgad kolme kordseks ja veel ka teistele riigiametnikele
T
to   /   21:14, 5. jaan 2018
omi kalleid vanureid peaks ju igaüks ikka ise vanaduses toetama, mitte valitsus?
M
mul näiteks  /   12:23, 6. jaan 2018
on pension meie totra süsteemi tõttu 297 euri, kuidas ma oma ema sellest veel toetan, tal muide pension suurem, sest jäi pensionile nooremalt ja nõuka ajal.
M
müstika  /   18:28, 5. jaan 2018
Nüüd äkki tekkinud probleem? Heaoluühiskonna probleem? Kus küll kõik need hooldust vajavad vanurid nõukaajal olid? Osad, kes omadega puhta sassis, ilmselt kah hooldekodudes, aga ülejäänud? Pole ju võimalik, et just nüüd on miski plahvatuslik hooldust vajavate vanurite arvukuse tõus? Meie heaolu ühiskonnas? Äkki on probleem selles, et vanasti oli see vanur kodus pere juures, võttis toenurgas ruumi, aga mis taga ikka teha oli, kannatati ära. Nüüd midugi enam vana ja väetit ema v isa, ammugi ämma v äia keegi kodus ei pea, kes see viitsib jännata. Aga hooldekodu on kallis, oikui kallis.... (kibeda irooniaga kirjutan seda texti).
  /   18:41, 5. jaan 2018
nõuka ajal oli pension ikka selline, et penskar aitas isegi oma lastel toime tulla. 120.- rubla oli normaalne pension sellel ajal. Raha oli väike, aga hindu võrrelda küll praegustega ei saa. Praegu aga on kogu elu tööd teinud inimene jäetud santima ja teiste keskmiste inimeste sissetulek ei võimalda veel kedagi ülal pidada. Vaadake milline on lasteaia maks, koolide huviringid, igasugused vidinad (moblad, arvutid) peavad kõikidel lastel olema, muidu langevad koolikiusamise alla. Kus see heaoluühiskond on? Rohkem sarnaneb see vanuritele pigem piinamisena, vaatamata sellele, et kogu elu on riigimakse maksnud ja tööd rüganud.
  /   19:32, 5. jaan 2018
ise tahtsite röövlite ja varaste riiki
  /   21:35, 5. jaan 2018
nõukaajal oli tööd. Olid odavad üürikorterid. Kaupa oli vähe, kuid selle eest odav. Arstiabi oli tasuta. Hambaravi oli tasuta. Lastel trennid ja huviringid tasuta. Nüüd on kõik suure tasu eest. Kui koolilapsel arvutit ei ole, on asi halb. Koolis peab käima sageli kaugel, koolibussid ju ei oota. Polegi võimalik kooliteed jätkata. Tean üht sellist last, kelle kool asus kümne km kaugusel ja kellaajad lihtsalt ei klappinud. Vaesest perest pärit laps.
  /   18:43, 5. jaan 2018
Müstikat ei olegi, on valitsuse poolne vaimne terror oma rahva vastu. Valmistumiseks oli 25 aastat, aga selle kulutasid parasiidid riigi röövimisele, nüüd undavad nagu varem poleks teadnud.
K
Kiisu  /   10:12, 6. jaan 2018
Noukaajal ajal laksid mehed pensionile enne surma ja naised 55, praegu peavad inimesed selles vanuses tool käima, ega saa kodus oma vanemaid hooldada . INIMESTE KESKMINE ELUIGA ON TOUSNUD, AGA MITTE TERVENA ELATUD AASTAD. Yheksamynesel ja kaheksakymnesel on vaga suur vahe. Kortereid sai paljud ka tasuta, mitte pangalaenuga, sa pead tootama, et seda tasuda. Lamav haige ei saa kymme tundi yksi voodis lamada, teda tuleb keerata ja soota. Lapsed elavad paljud juba välismaal, et ellu jääda. Tulge ykskord sealt kylmkappide tagant välja reaalse elu katte.
K
Kiisu  /   10:24, 6. jaan 2018
ja tööpäev ei kesta yheksast viieni, vaid graafikuga. Kas sa ajad vanuri siis keset ood ylesse, et nyyd hakkame sööma ja mähkmeid vahetama. Tundub, et ise pole mystika selle probleemiga kokku puutunud
T
Tean  /   13:35, 7. jaan 2018
vanaprouat, kes nõukaajal haiget vanurit hooldas. See tõi talle hiljem kaasa mitu kuud intensiivset ravi hullumajas. Õnneks paranes. Aga kas tõesti peaks ühe inimesega koos kustuma ka teine/teised?
  /   18:04, 5. jaan 2018
Siin on ainult üks küsimus- miks vanureid on pensioniarvestusega petetud? Ja miks see teine sammas, ma juba siis kui see loodi kuna pidavat suuremate sissemaksetega parema vanaduspensioni garanteerima, miks see oma eesmärki ei kanna? Miks, miks, miks? Kõik on puhas pettus olnud.
Ä
ära muretse  /   19:03, 5. jaan 2018
muutuste teel olev keskerakond ,ehk nagu rahvas juba räägib, maksuerakond ,aitab uute maksude kehtestamisega ka vanuritele vunki juurde anda.
Peaasi, et midagi analoogset ei juhtuks:
Minister: "Kuidas teile meie uus maks maitseb?" Lihtkodanik: "Tal tundub üks väike viga olevat." Minister: "Ja see on?" Lihtkodanik: "Seda, mis seal sees peaks olema, temas ei ole, ja seda, mis tema sees on, ei peaks seal olema."
  /   19:34, 5. jaan 2018
vaesus suureneb kiiremini kui eelmise 20 aastaga
  /   21:39, 5. jaan 2018
nüüd peaks seadustama eutanaasia. Tülikad vanurid jalust ära. Kuid ärge unustage, et ka teie olete kord vanad. Vananemine ja surm on ainukesed õiglased asjad siin ilmas.
N
näh  /   23:31, 5. jaan 2018
kas ise selle peale ei tule et riigikene mis allamäge kolinal veereb kogub lihtsalt kiirust.Koolis pole käinud ja füüsikat õppinud pole?
  /   15:12, 6. jaan 2018
mitte eutanaasia vaid teatud vanuses sundtapmine.
  /   19:33, 5. jaan 2018
selleks sellist riiki vaja oli petistele
  /   20:30, 5. jaan 2018
See riik tehtigi ainult selleks, et siit ressursid välja pumbata ja Venemaale tagastada,
J
Ja  /   21:58, 5. jaan 2018
millised need Venemaale tagastatavad ressursid on, kui küsida tohib? On sul oma väitele tõestus ka või ajad niisama mulli?
J
jajajah  /   23:37, 5. jaan 2018
vene aeg pidi olema kui kirjutasid diplomitööd kindlasti NLKP ja bla bla kindlasti sees olema juba esimeses lauses.See tolakari ei saa nüüd samamoodi ilma Venemaa ka keskerakonnata pelleris ka käidud.Naerma ajab kui truult nad oma joru ajavad ja meelde tuleb selline asi.
O
on  /   00:46, 6. jaan 2018
need veb-fondi ressursid ja mis sealt rublade eest vastu anti salastatud 75.aastaks. nii, et küsida ikka võib aga küsi sellelt kes sellega tegeles...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis