Eesti uudised

Tartu südalinnas üritas Läti kodanik bussi ootavalt naiselt õlakotti röövida (9)

Arvo Uustalu, 5. jaanuar 2018 13:39
RAHVAROHKE: Pühadehommikul oli Tartu kaubamaja ees oluliselt vähem rahvast, kuid gastrolööril jagus parasjagu jultumust, et bussipeatuses kotti rabada. Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Esimese jaanuari hommikul võitles Tartu kõige käidavamal kohal, otse kaubamaja ees asuvas bussipeatuses, 63aastane naine noore kurjategijaga, kes üritas talt õlakotti rebida.

Saagist ilma jäänud pätt jalutas minema, kuid ülikiirelt tegutsenud politsei tabas ta Tasku keskuse lähistelt, kust pole kaugel ka bussijaam. Nagu selgus, oli tegu politseile juba varem teada-tuntud 22aastase Lätist pärit gastrolööriga, kes on Eestis varemgi kätt harjutanud.

Südikas naine osutas külalispätile tugevat vastupanu ning tal õnnestus oma võitluses purunenud sangaga kott kindlalt enda haardes hoida. Võitluses alla jäänud noormees jättis daami rahule ja lahkus kiirustamata. Koti eest võidelnud naine helistas häirekeskusesse. Politseil õnnestus pätt tabada sündmuskohast umbes saja meetri kaugusel. Kinnipidamisel ta põgeneda ei üritanud ja vastu ei hakanud.

Prokuratuurist öeldi Õhtulehele, et meest vahi alla ei võetud, kuna selleks puudub alus. Kuritegu kvalifitseerus nii-öelda kotijooksuks, kuna noormees kannatanu suhtes füüsilist vägivalda ei tarvitanud ja seega on tegu pelgalt avaliku vargusega. Noormees on õnnesärgis sündinud, kuna kotiga kannatanule pähe virutades saanuks ta juba süüdistuse röövimisparagrahvi alusel.

Karistused kahe paragrahvi vahel erinevad nagu öö ja päev. Kui röövimise eest võib silmaaukudega suusamütsi kandmata trellide taha minna kuni kümneks aastaks, siis võõra vallasasja äravõtmine on seevastu pigem lapsemäng ning paremal juhul võib pääseda ka rahatrahviga. Tõsi, Läti kodanikule esitatud kahtlustuse teeb toekamaks see, et selles on ka süstemaatilisuse punkt. Teisisõnu, noor kurjategija on ka varem vargusi toime pannud.

Kahtlusalust Eestis küll veel karistatud ei ole, kuid too on siin toime pannud veel ka mõned poevargused, mida hetkel menetletakse.

Saritülitaja osutus sõnakehvaks meheks

Kaubamaja ees liigub rahvast isegi öösel, saati siis veel busside liikumise ajal. Noormees tülitas lisaks kannatanule veel üht naist ja meest. Selle kohta, kas gastrolöör oli end viinast segi kamminud, prokuratuuril andmed praegu puuduvad, kuid kannatanu oli kindlasti kaine.

Pätt eeltööd ei teinud ning rabas bussi ootava daami kotti heas usus, et äkki on seal midagi sees. Külalispätt oma tegu ei tunnista ning prokuratuuri teatel ütlusi praktiliselt ei anna.

Kuigi Emajõe Chicago pole just kotiröövlite lemmikpaik, on seal intsidente ette tulnud parasjagu. Kui kaugematel aastatel oli pättide lemmikkohaks Toomemägi, kus sai varitseda sünnitusmaja poole suunduvaid lapseootel naisi, siis viimastel aastatel on pätid sageli tegutsenud kalmistutel.

Üle-eelmise aasta lõpul kirjutas Õhtuleht, kuidas röövel virutas 84aastase naise pikali ja kadus koos enda kätte rebitud käekotiga. Rööv toimus õndsal teisel jõulupühal Raadi kalmistul. 2014. aasta sügisel läks kolmeks aastaks vangi aga 30aastane Andrei, kes sama aasta kevadel Pauluse kalmistul 62aastast naist rusikaga pähe lõi ning pärast ohvri kukkumist tema käekotiga põgenes. Kannatanu appihüüdeid kuulnud meeste kaasabil püüdis politseipatrull röövli kinni.

Samal teemal

05.07.2018
Hommikune kotijooks: tartlasi kimbutanud kõurikud tõmmati liistule