Eesti Vabariigi 100. juubel

EV 100 läheneb: kust leida rahvusvärvide kombinatsiooniks musti küünlaid? (31)

Maarit Stepanov, 5. jaanuar 2018, 13:31
KELLELE JA MILLEKS? Kaupluste esindajate sõnul ei ole Eesti tarbija isegi vabariigi 100. sünnipäeva puhul sellisest küünalde kombinatsioonist huvitatud ja seepärast nende valikus musti küünlaid ka pole. Tikutulega otsides leiab musti küünlaid siiski Tallinna ja Tartu suuremates kaubanduskeskustes tegutsevast pudupoest Flying Tiger Copenhagen. Ka Koduekstra netipood näitab  musti antiikküünlaid, kuid kauplustest neid ei leia. Tiina Kõrtsini
Eesti sajanda sünnipäeva auks kaetud pidulauale sobiksid küünlajalga suurepäraselt sinine, must ja valge küünal, kuid pikki musti küünalaid tuleb otsida Eestis tikutulega.

Soome vabariigi 100. sünnipäevaks võis pea igast suuremast toidupoest leida valge ja ka sinise küünla, kuid musti küünlaid pole kuskil.

Aktsiaseltsi Rimi Eesti Food kommunikatsioonijuht Katrin Bats tõdeb, et Rimi valikus pikki antiikküünlaid kolmes lipuvärvis pole. Miks, ei oskagi ta esimese hooga vastata. „Kui sortimendis juba midagi on, mis on sellele tähtpäevale kohane, pole ilmselt keegi selle [pikkade lipu värvi küünalde] peale tulnudki,“ arvab ta ja lisab, et keegi pole lipuvärvidele viidates pikki küünlaid Rimile ka pakkunud. „Küll aga on meil teistsuguseid küünlaid Eesti lipuvärvides. Samuti valgeid küünlaid, millel on Eesti lipu kujundus peal,“ sõnab ta, et rahvusliku sümboolikaga küünla Rimist ikka leiab.

Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht Martin Miido toob välja, et nende kauplustest võib leida lipuvärvides silinder- ja teeküünlaid, musti antiikküünlaid aga mitte.

Ka Prismas pole otsitavaid küünlaid. Ettevõtte kommunikatsioonijuhi Piret Lankotsi sõnul pole ka täheldatud, et ostjad oleksid selliseid küünlaid nõudnud. „Kuna praeguseks on veebruariks lahendus juba olemas, sortimenti muutma ei hakata,“ lisab Lankots.

Ühes tükis sinimustvalged küünlad on algul küll kaunid, kuid juba pärast peo esimest kolmandikku istutakse vaid must-valgete küünalde taga. Kas Eesti tootjad musti pikki küünlaid ei valmistagi?

Osaühingu Flora Kaubandus juhataja Virge Robam ütleb, et nende tootevalikus peab eraldi pikkadest küünaldest sini-must-valge komplekt kokku saamiseks musta asemel leppima tumehalliga.

Abikaasaga Võhma Valgusevabrikut pidav Elke Wüthrichi sõnul on nende toodete hulgas kõiksugu värvi küünlaid, kuid kaupluse juhatamisega, kust musti küünlaid leida, jääb ta kimpu. „Lipusinine ja -valge on kindlasti olemas, aga päris must: võib-olla seda ei ole. Kui tellida e-poe kaudu, siis saab kindlasti,“ ütleb ta.

Ehkki Aktsiaseltsi Hansa Candle kodulehel on tootenäidisena väljas vaid valged ja punased pikad küünlad, väidab juhatuse liige Harri Aaltonen, et nende valikus eksisteerivad ka sinine ja must. Miks neid poodides pole? „Põhjus võib olla meie oskamatuses müüa seda ideed kaupmehele või ei tea milles,“ ütleb Aaltonen. Ettevõtte müügijuht Martin Zagora ütleb, et Eesti lipu värvides teeküünlaid võib leida Coopi, Selveri ja Prisma kauplustes. „Kahjuks on lõppotsus meie kliendi käes: mida nad soovivad enda poes müüa - meie pakume alati kõike, mida toodame ja mis rahvast huvitab.“

31 KOMMENTAARI

k
kui juba , siis ka 8. jaanuar 2018, 12:55
kolmevärviline tualettpaber.
p
peddo paugusson 7. jaanuar 2018, 07:58
iga küünla saab vaevata mustaks! enne tuleb natukene mustikaid süüa.
Loe kõiki (31)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee