JustiitsministeeriumFoto: Teet Malsroos
Denes Kattago 5. jaanuar 2018 11:41
Viis Tallinnas tegutsevad ministeeriumi kolisid uude Suur-Ameerika tänaval asuvasse majja kokku. Nende endisi hooneid haldav Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) soovib vanadele ministeeriumihoonetele rakendust leida.

Kesksuvel augustis said justiits-, rahandus-, sotsiaal-, haridus- ning majandusministeerium uued tööruumid Tõnismäe küljele rajatud ühishoonesse ja pidid oma senised ruumid maha jätma.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi endine hoone on valitsuse otsusega on hoone üle antud RKASile ning dokumentide vormistamine käib.

RKASi juhatuse liige Tanel Tiits ütles ERRi raadiouudistele, et  majandusministeeriumi endine hoone läheb müüki ja selle lõpliku hinna kujundab turg. "Me ise arvame, et alghinna suurusjärk võiks olla 3,9 miljonit eurot."

Tiitsi sõnul RKAS analüüsib ka, mida peale hakata Endla-Lõkke tänavatel oleva rahandusministeeriumi hoonetega, mis seisavad praegu peaaegu tühjana. "Käima on lükatud tõsisem koostööprojekt haridusministeeriumiga, et sinna võiks tekkida riigigümnaasium."

Justiitsministeeriumi kuulunud hooned on RKASi omandis ja konserveeritud. "Hea, et need hooned on tühjad, sest see võimaldab meil kasutada neid asenduspindadena," sõnas Tiits.

Sotsiaalministeeriumi hooned müüdi jaanuaris 2017 enampakkumisel 3,8 miljoni euroga Kaamos Gruppi kuuluvale Avala OÜ-le, mis rajab hoonesse mõned äripinnaga Grand Gonsiori kortermaja. 

Haridusministeeriumi hoone Tõnismäel on ikka ametkonna käes ja ministeerium on loobunud kokkuhoiu pärast RKASi haldusteenusest.

Kokku on RKASil 1,4 miljonit ruutmeetrit kinnist pinda, millest 400 000 asub Tallinnas ja Harjumaal. Kommunaalkulude küte-elekter-vesi kohta märkis Tiits, et nende kulude keskmiseks hinnaks on üks euro ühe ruutmeetri kohta.