Eesti uudised

Ümbrikupalga saaja enam puhta nahaga ei pääse (83)

Toimetas Denes Kattago, 5. jaanuar 2018 09:05
Foto: ARNO SAAR
Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov käis välja idee, et maksuamet võiks hakata karistama ümbrikupalga maksjate kõrval ka töötajaid, kes ümbrikupalka vastu võtavad.

Nimelt on seaduse järgi võimalik ümbrikupalga maksmise korral esitada täiendavaid maksunõudeid nii töötajatele kui ka tööandjatele, ent pikka aega on neid esitatud ainult tööandjatele kui töösuhte tugevamale poolele, kirjutas Äripäev.

Maksuameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmann tunnistas, et ümbrikupalgad on Eestis probleem ja maksuamet liigub pikas plaanis selles suunas, et igasugune maksudega kavaldamine muutuks väga kalliks ja väga ebamugavaks.

Ka tööandjate keskliit on Jegorovi ideega päri ja ütleb, et uuringute põhjal on inimeste valmisolek ümbrikupalka vastu võtta suurenenud.

Reformierakondlasest riigikogu liikme, endise maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi sõnul ei lahendaks Jegorovi idee midagi, sest ka praegu maksuametil õigus ümbrikupalga saajale täiendavaid nõudeid esitada, kuid praktikas pole seda võimalust kunagi kasutatud.

Samal teemal

25.03.2018
Suur kahtlustus: kindlustusfirmad eelistavad ümbrikupalka
24.00.2018
RIIGIKOGU RAHAPESUST: soov süütuse presumptsiooni eirata ei tundu täidetav
18.00.2018
VIDEO | Mida tasub teada 2017. aasta tulude deklareerimisest?
16.00.2018
Uus maksusüsteem paneb maksuameti teavitussõnumeid saatma