Meedia

ETV+ juht: Tallinna telesaatehange ongi mõeldud PBK tarbeks (7)

Eesti Päevaleht, 5. jaanuar 2018, 07:46
Darja SaarFoto: Tiina Kõrtsini
Veel täna võivad telekanalid esitada pakkumise, et saada Tallinnalt aastaks leping toota ja eetrisse lasta saateid „Meie pealinn” ja „Vene küsimus”, kuid hankel osaleja peab olema viimase kahe aasta jooksul üle-eestilises telekanalis saateid tootnud ja suutma tagada kindla hulga venekeelseid vaatajaid. 

Eesti rahvusringhäälingu venekeelse telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saar aga ei näe võimalust, et tema kanal saaks hankel osaleda: „Tallinna linna hankekonkurss on juba koostatud nii, et selles saab osaleda ainult üks pakkuja.” 

Samal teemal

Tallinna linnapea Taavi Aas ütles, et linn edastab sõnumeid kanalites, „mida jälgitakse” ning et „linna sõnumite edastamine” ei tähenda siis pelgalt seda, et PBK uudistele antakse intervjuusid, vaid et telesaadete tootmine ja edastus ostetakse sisse linna raha eest.

Tegelikult jõuavad ka Eesti venekeelsed telekanalid üsna hästi venekeelsete televaatajateni, paistab teleauditooriumi mõõtva Kantar Emori andmetest.

Vaadates, kui suure hulga muukeelsete elanikeni jõudis PBK nädalas keskmiselt (oktoober-november), siis kanali katvuseks mõõdeti 61% sihtrühmast ehk 230 000 inimest. Samal perioodil jõudsid ETV+ ja TV3 venekeelne kanal 3+ kokku 50,4%-ni sihtrühmast ehk 190 000 muukeelse vaatajani, hoolimata sellest, et nende osakaal televaatajate ajast oli kokku vaid 3,7% PBK 15,3%-ga võrreldes.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee