Eesti uudised

Keskerakond kaotas kohtus rahavaidluse (9)

Siim Randla, 5. jaanuar 2018, 07:59
Foto: Õhtuleht
Tallinna halduskohus ei rahuldanud Keskerakonna kaebust erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettekirjutuse kohta, millega tuleb neil tasuda 110 100 eurot seoses Keskerakonna kassas olnud sularahajäägiga, mida ERJK peab keelatud annetuseks.

Nimelt tegi ERJK veebruaris Keskerakonnale ettekirjutuse, milles nõuab anonüümse ja seega keelatud annetuse kandmist riigieelarvesse. Menetluse aluseks oli Keskerakonna suur sularahajääk 2014. majandusaasta aruandes.ERJK märgib kohtuasjas, et kaebaja esitatud sularaha liikumist kajastavatel dokumentidel nähtuvad summade liikumised, mida ei ole võimalik käsitleda liikmemaksuna ega annetusena. Samuti ei ole kaebaja järginud raamatupidamise sise-eeskirjas fikseeritud nõudeid raamatupidamise korraldamisele ja majandustehingute kajastamisele – näiteks ei kajastatud sularaha liikumist kassakontol, vaid aruandvate isikute kontol, mistõttu sularahakonto ja aruandvate isikute konto käibed ja saldod pole eraldi jälgitavad ega anna õiget pilti erakonna varadest.

Keskerakond leidis kohtus, et ettekirjutuses puudub faktiline alus, ei selgu, millistele asjaoludele tuginedes jõuti seisukohale, et ettekirjutuses toodud kuupäevadel kaebaja poolt endale kuuluva sularaha arvelt enda arvelduskontole tehtud sissemaksed on keelatud anonüümsed annetused. Ettekirjutuses toodud põhjendused on asjakohatud, märkis kaebaja, lisades, et isegi kui raamatupidamisele on etteheiteid, ei ole võimalik sellest järeldada, et kaebaja oleks vastu võtnud keelatud annetusi.

Detsembris arutas Tallinna halduskohus Keskerakonna kaebust tühistada  erakondade rahastamise järelevalve komisjoni 110 100 euro suurune nõue. Kohus jättis kaebuse rahuldamata. Otsuse peale võib esitada apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee