Lindaliini laev Merilin, mis müõüdi juba kevadel, kitsukese Linnahalli kai ääres. Foto: MARIANNE LOORENTS
Küllike Rooväli 4. jaanuar 2018 20:49
Lindaliini As, mis müüs mullu maha kiirlaevad Karolini ja Merilini, teatas täna et  kahe varasema jalgsi reisijatele mõeldud kiirkatamaraani asemel plaanitakse liinile tuua autotekiga kiirlaev.

Ettevõtte juht Enn Rohula ütles Õhtulehele, et Lindaliini AS on ette tõusmas uuele tasemele ja valmistub kasutusele võtma laeva, millega saaks kiiresti Helsingisse ka autoomanikud. Autotekiga kiirlaeva kasutas möödunud suvel Viking Line, kui ei jäänud selle kasumlikkusega rahule.

Viking Line Eesti tegevjuht Inno Borodenko ütles Õhtulehele, et kulukas laev kahandas firma kogukasumit ning järgmisel hooajal Gotlandi firmalt seda alust enam ei rendita.

Rohula ütles Õhtulehele, et käis Vikingi laeva liiniloleku ajal vaatamas ja et sellele laadimine ning lossimine oli tema arvates liiga aeglane.„Tahaks, et inimesed jõuaksid ka koos autodega senisest kiiremini Helsingisse,“ märkis Rohula.

Seni on Lindaliinide laevad kasutanud oma laevade sildumiseks kitsast Linnahalli sadamakaid, kuhu peale paari takso rohkem autosid ei mahu. Õhtulehe küsimuse peale, kas Lindaliinid vahetavad uue laevaga opereerima asudes Tallinnas sadamat, vastas Rohula küsimusega „miks?“

Aga kuhu ehitatakse siis ramp ja kuhu paigutatakse kogu autovoog? „Eks ma siis teie käest küsin, kui asi nii kaugel on!“ teatas Rohula.

Õhtuleht kirjutas eile, et Lindaliini AS müüs lisaks laevadele maha ka oma kontorihoone Ädala tänavas, mis on uue omaniku poolt taas müüki pandud hinnaga 800 000 eurot. Rohula ütles ERR-ile, et see oli osa 2014. aastal algatatud firma saneerimisprotsessist.

Firma omanikud on korduvalt vahetunud, 2014. aastal lahkunud Tartu ärimeeste Janek Veeberi ja Urmas Sardise asemel sisenes Lindaliini omanikeringi lisaks Rohulate pereliikmetele ka BLRT Grupiga seotud isikuid (väikeaktsionäre).

Lindaliini omanikeringi kuulub ka teadmata taustaga välisfirma. Krediidinfo hoiatab selle eest, kuna tegu on äriettevõttega, mille omanikke pole Eestis teada.