Foto: ALDO LUUD
Delfi 4. jaanuar 2018 17:51
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv riigikogu õiguskomisjoni liige Liisa Oviir ütles kommentaariks tänasele Eesti Päevalehe artiklile, mis käsitles tuntud psühhiaatri Lembit Mehilase süüdimõistmist, et seksuaalne ahistamine peaks olema karistatav kuriteona, mitte väärteona, nagu praegu.

„Jumal tänatud, et meil on olemas selline norm, mille peale toetuda selliste lugude lahendamisel,” ütles Oviir Delfile. „Selle käigus, kui me karistusseadustikku täiendasime, oli väike vastuolu riigikogu ja justiitsministeeriumi vahel, et kas seda on vaja või mitte,” lisas ta. Oviiri hinnangu on inimesed praeguseks endale teadvustanud, et ahistamise ohvriks langedes on nüüd võimalus oma õiguste eest seista.

Oviiri sõnul oli täiesti mitteaktsepteeritav see, mida artiklis kirjeldatud arstipoolse ärakasutamise ohvriks sattunud naine pidi patsiendina nõrgemal positsioonil olles läbi elama, kuid põhendused, mida Mehilane oma käitumisele tõi, olid Oviiri sõnul veelgi šokeerivamad.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

Kommentaarid  (45)

Moderaator korjas ära. 5. jaanuar 2018 18:36
Püüdsin ette kujutada sellist maailma, kus mehed on minetanud oma looduse poolt neile sisse programmeritud initsiatiivi soojätkamise rolli alal. Kohe tekkis rida küsimusi. Et mis ning kuidas. Ning nägemusi, et kuidas sugude vahelised situatsioonid siis kujuneksid. Millised oleksid lahendused. Aga kahjuks modereeriti selline arutlus ära. Ju siis pole asjakohane.
!!! 5. jaanuar 2018 18:21
Sotsialistide aktivistid paistavad sageli erilise originaalsusega silma, Eks ole ju emake loodus ise loonud loomariigis imetajad kahte sugu, isasteks ning emasteks isenditeks. Kusjuures aktiivne tegevus on ikka rohkem isaste pärusmaa. Emased aga tõrguvad moepärast vastu. Aga kas mõned naisaktivistid tahavad selle nüüd edaspidi ära keelata? Et ei tohi enam ja kõik! Kuid kas sedaviisi ei kao inimsugu lõpuks üldse Maa pealt? Nagu mammutid või dinosaurused varemalt. Kujutan ette, et nähtavasti peavad siis initsiatiivi edaspidi üles näitama hoopiski naised. Sest üks pool peab ju see suhtluses initsiatiivi ülesnäitaja olema. Kuidas? Aga alles vist nii kuu aja eest kaebas keegi Juku Kalle siinsamas lehes, kuidas kusagil baaris temale keegi daamike lihtsalt juurde tuli ning talle kätt püksi ajada üritanud. Kas mitte siis ehk selleks, et tahtis veenduda, et kas too ikka sobib suhteks või mitte. Ega meie naisaktiivi arvates tulevikus heterosuhete tekkimised ning loomised äkki hoopiski sellised välja nägema ei peaks? Või ootab meid siiski mammutite saatus? Kui mehed-naise edaspidi üksteisest vaid arglikult mööda õnniva. Kartes ahistamissüüdistust ning karmi kriminaalkaristust kraesse saada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS