Maailm

Ekstsentriline miljonär taasehitab Titanicut

Toimetas Greete Kõrvits, 4. jaanuar 2018 18:06

4 KOMMENTAARI

P
!!!/ 5. jaanuar 2018 17:40
Päris täpne koopia koopia ei mängi hästi välja. Päästevahendite tollasele puudulikkusele juba viidati. Aga ilmselt tulevad ka sidevahendid kaasaegsemad, kui tollane raadiotelegraaf. Ja ilmselt on kaasaegsel peal ikka GPS, radar, öise nägemise seadmed ning muud. Siis ökoloogia. Vanalt Titanicult läks kõik otse merre. ühe reisiotsa ajal mitu tuhat tonni kivisöetuhka ning šlakki, kõik köögijäätmed, olmejäätmed, roiskveed ja kogu tualettruumidest tulev paks ning vedel. Siis atmosfääri veel too kivisöega kütmisest tekkiv must tahm ning suitsutoss. Mingeid korstna filtreid laeval ju ei olnud.
Vana Titanic oli kaasaja mõttes äärmiselt ebaefektiivne. Kere kuju ei olnud voolujoonelisuse mõttes just kõige efektiivsem. 51 tuhande hobujõuline võimsus saavutati kahe 4-silindilise moraalselt vananenud aurumootori ning lisaks ühe turbiini abil. Aur toodeti 29 aurukatla abil, mis kaasaja mõttes olid taas ebaefektiivsed. Kaasaegsed aurukatla on juba veidi teistsugused.
Laeva personal oli 897 inimest. Arvan, et 29 kata jaoks läheks nüüd vaja vist 4 vahetust kütjaid, kes palehigis kuumas katlaruumis, higistena ning söetolmust mustadena sütt ahjudesse kühveldaks. Tulikuuma tuhka ning šlakki välja roobitseks ning üle parda tassiks. Ei kujuta ette kustkohast sinna tööle soovijaid leida ning millist palka nad sellise ränga töö eest ikka nõuaksid.
Lihtsam oleks muidugi kaasaegsed vedelkütusekatlad, turbiinmootorid j.n.e. Kuid see poleks siis enam Titanicu koopia.
c
Captn Smith/ 5. jaanuar 2018 01:50
Ja mina hakkan jäämäge ehitama.
e
eestlane/ 4. jaanuar 2018 22:08
M
"Võimas alus on Titanicu TÄPNE koopia"/ 4. jaanuar 2018 18:28
Meenub anekdoot, kus rühm entusiaste olid sunnitud Kolumbuse laeva "täpse koopiaga" reisi üle Atlandi katkestama, kuna laeval ütles üles diiselmootor ja satelliitnavigatsiooni süsteem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee