Juhtkiri

Juhtkiri | Vinguõnnetused gaasiboileritega karjuvad riigi sekkumise järele

Ohtuleht.ee, 4. jaanuar 2018, 19:03

18 KOMMENTAARI

p
Penskar/ 7. jaanuar 2018, 22:49
Mul ka tùtar lastega sellises majas. Huvitab, et miks ùldse toimub pealinnas vee soojendamine gaasiga? Kas ei saa siis ,et trassist tuleb vesi nagu enamusel? Teab keegi, miks ùldse nii on?
k
kolumbuse muna/ 5. jaanuar 2018, 14:10
Riigi poolt on lahendus ülilihtne: lõpetada eramajapidamiste varustamine gaasiga, ikka selle põhjendusega et see päästaks inimeste elu.
k
Kütteprobleemid/ 5. jaanuar 2018, 16:13
elumajades peksid kuuluma kohalike omavalitsuste valdkonda. Probleemid on tekkinud nõukaajal ehitatud ja hiljuti renoveeritud või ka renoveerimata majades.Ametnikud ei tule kellegi majadesse uusi kütteseadmeid paigaldama, olgu neid õnnetusi kui palju tahes. Miks ei panda renoveeritud majadesse uusi kaasaegseid seadmeid, mis on ohutud. Kõik maksab, nii seadmed kui ka paigaldamine. Kui inimeste elu on tähtis, siis tuleb raha kulutada. Korteriühistutel tuleb võtta laenu ja elamud korda teha.
t
Tõnu Anton/ 5. jaanuar 2018, 12:54
Elanikud ise ei paigalda gaasiboilereid. Neid paigaldavad kas firmad või ennast reklaamivad ettevõtjad. Need vennikesed tulebki vastutusele võtta, sest tavaline inimene ei pruugi ventilatsiooni peensustest aru saada. Õnnetusjuhtumite korral on vaja asi anda uurimisorganite kätte ja küll siis ka välja tuleb, kes on käpardliku asjaajamise taga ja saab süüdlase ka vastutusele võtta.
ä
äkki hoopis/ 5. jaanuar 2018, 14:08
mürgitab meid Venemaa oma gaasiga? Ka nõuka ajal olid gaasiboilerid, aga kuulda polnud küll vingugaasi mürgitustest.
i
inimkonnale/ 5. jaanuar 2018, 05:51
http://www.piibel.net/#q=%C3%95p%2029
Õpetussõnad 29:26 Paljud otsivad valitseja poolehoidu,
aga Issandalt tuleb igaühele õigus.
27 Õigete meelest on jäle ülekohtune mees,
aga õelate meelest on jäle õigel teel käija.
u
Urjuk/ 4. jaanuar 2018, 23:42
No gaasiboiler, kui selline on siiski iseenesest ohutu,
See, et selle seadme kasutuskoha ventilatsioon ei vasta enam seadme kasutusnõuetele on juba meie isetegevusliku kortermajade "renoveerimise" tulemus.
Teadaolevalt vajab iga leek põlemiseks õhku ja võtab see tuli õhu just sealt, kus ta selle kätte saab. Kui ikka korteri akendest midagi võtta pole (liiga hästi tihendatud) tõmmatakse ka korstnast tagasi. Olen näinud ka olukorda, kus gaasiboiler oli olnud ühendatud üldisesse korstna ventilatsioonilõõri. Ihukarvad olid küll püsti, kuid sain selgeks, et omanik oli otsustanud gaasi korterist kõrvaldada ja sellega olid ohud nii Talle kui ka naabritele maha võetud.
Palju selliseid gaasipaigaldisi veel olla võib - ei kujuta ette.
V
.../ 4. jaanuar 2018, 23:14
Vinguandurid ei lahenda probleemi see on ainult turvakaalutlus elanike huvides. Üle tuleks vaadata kõik gaasiboilerite paigaldused, nende korrasolek ja ruumi tehnilised tingimused. Ilmselge peaks juba täna olema, et õnnetused on seotud ilmsete ehitusvigade ja gaasiboilerite ebakompetentse paigalduste pärast.
e
Ehh/ 5. jaanuar 2018, 07:39
20 või rohkemgi aastat on korterid eraomandis, mis käibel, see ikka kulub. Need Erika elamute rahvus juba selline, et nende meelest jätkub vene aeg edasi, justkui riik oleks kinkinud krt ja kui midagi seal katki läheb, ära põleb või muud juhtub, siis minnakse P-Tallinna LOVisse nõudma. Kui ei oska krt omanik olla, siis poleks vaja olnud üldse erastada.
v
Vinguandurit on vaja/ 5. jaanuar 2018, 21:21
Eesti kodude kütteseadmed pole tihtipeale kõige paremas korras ja ving pääseb eluruumidesse. Samal ajal soojustatakse maju ja pannakse pakettaknaid, mis sulgevad loomuliku õhuvahetuse. Salakaval vingugaas põhjustab tervet hulka tervisehädasid, mida ekslikult peetakse muudeks haigusteks.
Lõhnatu ja värvitu süsinikoksiidi mürgitus on raskesti märgatav. Kannatanule tundub sageli, nagu algaks viirushaigus. Sümptomid sarnanevad külmetushaigusele, aga ilma palavikuta – kergema vingumürgituse puhul nõrk peavalu, iiveldus, oksendamine, väsimus, raskemal juhul tugev peavalu, unisus, kiire pulss, krambid. Väga suure vingugaasikontsentratsiooni korral lisandub teadvusekadu, seiskub hingamine ja süda lakkab löömast.
Esimesena tajuvad halba enesetunnet ohugrupis olevad inimesed. Lapsed, vanurid, südame- ja hingamisprobleemidega isikud. Vanaemal / vanaisal hakkab halb, lapsed oksendavad ja kurdavad peavalu. Tavapäraselt on nii, et kui üks inimene on saanud mürgituse on saanud mürgituse kogu perekond. Hapnikuvarustuse suhtes on kõige tundlikumad lapsed, eriti looteeas. Täiskasvanule suhteliselt kahjutu vinguannus võib lootel põhjustada raskete tagajärgedega mürgitust. Eriti halvasti taluvad vingu ka koduloomad.
Vingugaasiandur päästab ka tulekahju korral elusid. 2016 suri Eestis tules 39, 2017 samuti 39 inimest ning üle 90% protsendil juhtudest polnud surma põhjuseks leegid, vaid vingumürgitus. Vingu peale suitsuandur aga ei reageeri. Nii on täiesti tõenäoline, et magava inimese jõuab enne tappa mürgine gaas, kui leegid üldse temani jõuavad.
Inimene võib surra vingugaasimürgitusse juba siis, kui tegelikult põlengut veel ei ole. Näiteks siiber suletakse liiga vara või gaasiseade töötab hapnikuvaeguses ja toodab seetõttu vingugaasi. Samuti võib vingugaas teieni jõuda naaberkorterist jne.
On olnud olukordi, kus haiglas erakorralise meditsiini osakonnas on korraga vingumürgitusega patsient ja kolm teda aitama läinud kiirabitöötajat.
Kiirabi on kutsutud näiteks sauna, kus inimesed hakkavasid järsku oksele ja arvati, et kartulisalat oli vanaks läinud ja tegemist on raske toidumürgitusega. Tegelikult oli saunaseltskond saanud vingumürgituse. On olnud juhtumeid kiirabi läheb surma tuvastama ja nendib, et pealtnäha loomuliku surma põhjustas hoopis vingugaas.
m
Mädanik/ 4. jaanuar 2018, 22:16
Nüüd on eraomand ja vastutage ise oma vara eest.Miks peaks kedagi huvitama et teil pole raha.
s
see ei huvitagi/ 5. jaanuar 2018, 00:04
küll aga huvitab, et miks selliseid inimesi natu paljuvõitu on..
p
paljuvõitu/ 5. jaanuar 2018, 13:03
on neid inimesi,kes ikka veel ei saa aru, et nad ei ela N-Liidus. See viga ei ole ilmselt ravitav.
t
Teeline/ 6. jaanuar 2018, 18:18
Nii, nii. Järelikult NL-is oli parem elada, kui praegu.
a
aga/ 4. jaanuar 2018, 21:10
ekremliidid vüiks nüüd küll kisama hakata, et fkng sotsid ja punased ja liberastid on nüüd vaba eesti mehe eest midagi ära otsustamas...
a
aga/ 4. jaanuar 2018, 23:08
sest see surm on küll rahvuslik, mis sest, läbi vene gaasi
k
kas/ 4. jaanuar 2018, 23:59
need fkng sotsid ja punased ja liberastid tõesti mitte millegagi hakkama ei saa, et jälle neid ekremliite appi vajad?

v
vinguviiul/ 4. jaanuar 2018, 20:31
pärast kisa lahti, et kilekottidega ostetud seadus ja palgavaestele pähe istumine ning üle jõu käivate kohustuste nõudmine

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee