Terve eelmine aasta tuli kajastada õnnetusi ja ohtlikke olukordi Põhja-Tallinna gaasiboileritega vannitubades. Ka vana aasta lõppes ja uus algas järjekordsete õnnetustega: esimesel juhul viidi haiglasse duši all kokku kukkunud mürgituskahtlusega laps, teisel juhul 15aastane noormees. Tagatipuks vajas viimasel juhul tervisekontrolli ka sündmuskohal käinud kolmeliikmeline kiirabimeeskond.

Õnn, et neil kordadel pääsesime inimohvriteta, sest mitte alati pole neid õnnestunud vältida. Kuid kindlasti ei saa normaalseks pidada olukorda, kus kiirabiautode teekond ühte linnaossa ei rohtu, vaid neil on vaja kiirustada päästma surmasuust inimesi ühel ja samal põhjusel.

Autole peab tegema liikluskindlustuse, ilma ohutuse kontrollita sõidukid liikluses osaleda ei tohi. Ka turvavööde kasutamist kontrollib politsei – jällegi sõidukisviibijate ohutuse nimel. Kui nüüd aga ühest linnaosast tuleb järjepanu ärevaid teateid sama tüüpi õnnetuste kohta, siis mida on riik teinud sealse olukorra kontrolli alla saamiseks?

Lihtsam variant oleks väita, et gaasiohutus on korteriomanike mure. Kui elu näitab, et elanikud ja ühistud probleemiga toime ei tule, peab sekkuma riik. Täpselt samal põhjusel, nagu päästeamet on teinud reide suitsuandurite olemasolu kontrollimiseks üksikute vanainimeste või ka asotsiaalide elamistesse ning vajadusel puuduolevad andurid isegi kinkinud ja paigaldanud.

Vähim, mida päästeamet Põhja-Tallinnas praegu teha saaks, oleks pärast mitut järjestikust vinguõnnetust kontrollida uuest aastast kohustuslikuks muutunud vinguandurite olemasolu boileritega kortereis. See ei lahendaks küll vingu tekkimise probleemi, kuid aitaks uute õnnetuste korral päästa elusid.

Järgmine samm on gaasiohutusnõuete täitmise kontroll. Seda et tegu pole kosmoseteadusega, kinnitab juhtum, kus Õhtulehe organiseeritud korstnapühkija leidis kiirelt, et mitu korda vinguõnnetusse sattunud korteri õhutustorustiku oli hooletu ehitaja pööningul kinni katnud.

Kui ühistud laiskusest, elanike vastuseisust, teadmatusest, oskamatusest või rahapuudusest midagi ette ei võta, siis on riigil õigus, aga ka kohustus sekkuda. Tegevusetus viib vältimatult üha uute õnnetusteni.  

Jaga artiklit

18 kommentaari

P
Penskar  /   22:49, 7. jaan 2018
Mul ka tùtar lastega sellises majas. Huvitab, et miks ùldse toimub pealinnas vee soojendamine gaasiga? Kas ei saa siis ,et trassist tuleb vesi nagu enamusel? Teab keegi, miks ùldse nii on?
K
kolumbuse muna  /   14:10, 5. jaan 2018
Riigi poolt on lahendus ülilihtne: lõpetada eramajapidamiste varustamine gaasiga, ikka selle põhjendusega et see päästaks inimeste elu.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis