Maailm

Piirialkoholist saadud aktsiis tõi Lätile ligi 8 miljonit eurot kasumit (67)

LISA KOMMENTAAR

,,A,, 5. jaanuar 2018 02:08
Statistika ongi vaid statistika. Arusaamatutele püütakse seda müüa vastavalt vajadusele. Vahel number-- paar nulli vähem, vahel paar nulli rohkem.
KillaH 5. jaanuar 2018 05:02
Statistikale lisaks saab hinnapaanikaga samuti ühte või teist tootegruppi suunata. Näiteks lähiminevikus tekitati kunstlikult suhkrupaanika. Lõputud lood meedias, kuidas EL kohandab trahvid, liiga suuretele suhkruvarudele. selline varumine ja müük läks lahti, nagu oleks maailma viimane suhkur poes. Siis hiljem oli tangainetega nii. Meedia pasundas defitsiidist ja kõikides ärkas pudrufänni geen ja tormati tatart varuma, mis siis et eriti ei maitse, aga olema pidi. Pärast tuli välja, et mingi kokkuostja oli kauba omale ladudesse varunud ja hiljem, lisaraha eest muidugi, müük missugune. siis möödunud aastal või otsas. Jälle 100 artiklit päevas tühjadest lettidest ja või hinna hüppest. Nüüd muust ei räägitagi, kui hirmsad joodikud kõik on, et alkot varutakse. Mina näen neis asjades ühist joont ja ju jäi ka mõni asi nimetamata. Seega ma ei tea ,et soome meedia oleks oma veskeid käimas hoidnud viimasel dekaadil, et küll ikka käiakse eestist palju viina ostmas, kui hirmsad joodikud soomlased on jne.
Selline proaganda maitse on selle piirikaubanduse juttudel juures. Soovitan mitte väga erutuda ja kes käib lätis see käib, mis siis on?
Mida sa, Margus, 4. jaanuar 2018 20:16
nii hirmsasti protestid? Ära sa ka ei väsi vaidlemast. Rahvas on arvutanud Lätis käigud omale kasulikuks. Mida sa veel jaurad? Või arvad, et ainult sinu tõde on kõige õigem?
Alko 4. jaanuar 2018 18:19
Jah... 4. jaanuar 2018 18:01
....hurraa!!! Ei saa läbi Lätita!!!Elagu arukad naabrid ja ikka toetame neid südamest!!!!
x 4. jaanuar 2018 17:41
Ärge pabistage!Kui järgmine statistikaline artikel peaks ilmuma alkoholi tarbimise kohta,siis kurb tõdemus see,et Lätlased võtavad ainukesegi nr,1 tiitli mis meil oli irwwww!!!
Mart 4. jaanuar 2018 16:39
8 miljonit on piiriäärne kasum, aga kokkuvõttes ikka mingi 60milj.Ega eestlased Lätist ainult alkot ostnud, kütust, ehituskaupu, toitu jne
Margus 4. jaanuar 2018 16:44
Pururikkad peavad eestlased siis olema,kui 60milli n.ö. üle jääb. Ma ka liigun autoga, kuus kulub bensiini ca 100 liitrit. Kui ma Lätis tangiksin iga kuu, oleks võit 7€ kuus. Mul kulub Viljandist Lätti ja tagasi sõitmiseks rohkem kui 7€. Ja eraisik üle 100 liitri kütust transportida ei tohi,ohutusreeglid sellised. Pole vaja jahuda "muust kaubast" ,95% on ikka alkohol miks seal käiakse.
to Margus 4. jaanuar 2018 16:47
vaata Margus ei ole nii, et 95% on ainult alko pärast, olen käidnu palju asju Lätis ostmas, ehituskuapu jne võin sulle öelda, et ma räägin õigust
to Margus 4. jaanuar 2018 16:48
ma tahtsin öelda, et 60milli jäi valitsusel saamata, alkoholi peale jnt
Margus 4. jaanuar 2018 17:13
Minu arvates on see TÄIESTI NORMAALNE,et meist vaesemas ja madalamate palgatasemetega riigis ongi kaubad ja teenused odavamad. Sama on see ka Austria/Ungari ja Itaalia/Prantsusmaa vahel. Ja midagi pole sellest katki,kui rikkamad eestlased mõne euro (piltlikult) vaesemate lätlaste pool kulutavad. Ega,austerlased käivad ka Ungaris shoppamas ja spa-s. On odavam.
Margus 4. jaanuar 2018 17:16
Ja ei jäänud SAAMATA 60mln, lihtsalt loodeti saada 60mln rohkem,kui reaalselt saadi. See ei tähenda,et Läti selle 60mln sai. Läti sai 8mln.
to Margus 4. jaanuar 2018 17:29
noo, mis vahet sel on, kui jäi loodeti saada 60milli rohkem aga ei saadud, ikkagi jäädi 60-ga kahjumisse :)))
4. jaanuar 2018 17:35
Käime perega vähemalt korra kuus Lätis. Suure osa toidukaubast ostame sealt (osad asjad on odavamad, osad ei ole, aga kui juba mindud, ostan ka selle, mis meie kaubanduses sama hinnaga), kindlasti tangime (kes korduvalt käinud, teab, millsites tanklastes soodsaim kütus on), maja renoveerimine on pooleli ja ehitusmaterjale oleme toomas käinud. Iga kord ostame alkoholi ka, kuigi peres joojaid ei ole. Mul pole varasemalt kunagi kodus nii palju alkoholi olnud kui praegu, aga ega ta leiba ei küsi.
Margus 4. jaanuar 2018 17:36
Selline närutamine ja sentide lugemine,et näed: "Palju eestlased Lätis kulutasid?" on naeruväärne:) Hakkame siis juba arvutama,kui palju eestlased Vahemere ääres Kreekas,Hispaanias,Itaalias turisireisidel kulutavad? Lennukid on puupüsti täis,turismireisid läbi müüdud.. Need summad on 10 korda suuremad,kui Läti piirikaubanduse summad. Ja minuteada külastab ka Eestit aastas üle 2 miljoni välisturisti. Mis,nemad siin midagi ei kuluta?:))
4. jaanuar 2018 17:44
Jajaa! Naabrimehele Lätist pudeli viina toomine pidi kuritegu olema. Aga Egiptusest vennapojale T-särgi toomine mitte? :)
Margus 4. jaanuar 2018 17:50
Ma tõin lihtsalt näite,et summad,mis eestlased üldiselt väljaspool Eestit turismireisidel kulutavad,on VÄHEMALT 10 korda suuremad,kui summad,mis Lätis kulutatakse. Seega,tõstame kisa 10% pärast, aga 90% on savi?:)) Palun,et eestlased kulutavad väljaspool Eestit reisides ligi miljard euri aastas. Ja Lätis? Hea,kui 100mln tuleb. Samas, need 2 miljonit ööbimistega välisturisti toovad omakorda meile üle miljardi aastas riiki. Nende summadega kõrvutades on see Lätiga piirikaubandus köki-möki.
Head modereerimist! 4. jaanuar 2018 15:05
See süüdimatult nõme valitsus ei näe ega tahagi näha ja kuulda, mis riigis tegelikult toimub. Nende jaoks ongi see saamata jäänud raha lihtsalt " kommiraha", nagu siin eespool keegi märkis.
Meie, matsid, kes härradele altpoolt üles peavad vaatama, ei saa nende meelest oma matsimõistusega aru, kuidas õige Eesti peab elama.
Margus 4. jaanuar 2018 15:19
Kuidas siis peab? Odava alkoholiga eestlased ja ka naabrid segaseks joota,siis lööb elu õitsele? Puht makromajanduslikult ei ole alkoholi tootmine ja müük eriti tootlik tegevus, selle kastide viisi tarbimine jällegi pole mõistlik. Kui me majandusest räägime,siis majandusliku efekti annaks see,kui Eesti toodaks ülikalleid marke ekspordiks, nagu šotlased viskit, prantslased kalleid konjakeid ja veine. Siis annaks jah majanusele hoogu juurde,kuid siis peaks see toodang väga kallis olema. Odavat solki oma rahvale ja naabritele tootes/müües EI SAA RIKKAKS. Ei saa isegi mitte rikkamaks. Fakt.
oi vai 4. jaanuar 2018 15:44
valvematrossov viskub ja viskub ambrasuurile.Peremehe eest tuleb endast kõik anda vaatamata sellele et tolaks jääd.
Margus 4. jaanuar 2018 16:16
Sul need parteikontorid mingi kinnisidee ja iga arvamus,mis Sinu arvamusest erineb on kohe "sossinovki ja parteikontor"? Rahune maha,täiesti tavaline Mulgimaa maapoiss olen:) Mu point oli selles: Nii nagu rikkusega ärplemine on vastik,nii on vastik ka,kui inimene teeb ennast vaesemaks,kui ta tegelikult on ja näitab ennast ihnena, kes vaat läheb Lätti juuksurile, mitte oma kodukohta eestlasest juuksuri juurde, kuna näed "Lätis on odavam"! Sellisel närutajal on ükspuha,et Lätis on odavam lõikus vaid tänu lätlasest juuksuritädi poole väiksemale palgale.
Margus 4. jaanuar 2018 16:39
Selle kohta öeldakse :Elu ongi kallis. Ei saa terve elu närutada ja tarbida KÕIKE KÕIGE ODAVAMAT. Iseasi,kui inimene jah elabki äärmises vaesuses. Kuid,enamus eestlastest ei ela nagu äärmuslikus vaesuses. Kui on raha,tuleb seda ka välja käia ja mitte valida alati ODAVAIM variant.
Margus 4. jaanuar 2018 17:09
Mul on muide hea näide oma enda perest. Mu hiljuti lahkunud võõrasisa ema oli selline tüüpiline SLÕL kommija. Elas üksinda maal,tütred ja lapselapsed samas külas,käisid abiks alati.Ainult,et -oh seda hädaldamist! Kui lastega sai sinna mindud,käis pidev hala:"Ei mina vaene pensionär tihka sinki osta,ei mina saa endale maiustusi lubada jne" Ta ostiski kõike kõige odavamat,kus aga odavalt sai,see oli kinnisidee et kõik peab odav olema. Arvasime: Ju ta ongi nii vaene. Peale ta surma said ta lapsed teada,et tal oli pangaarvel kogutud 27 000€. Pensionist kõrvale pandud 10-15 aastaga. Ja ometi depresseeris ta kümmekond aastat lähedasi oma juttudega sellest "kuidas vorstiviilu ei tihka saia peale panna,sest kallis on"..
4. jaanuar 2018 19:25
Mis see võõras raha sulle nii valu teeb? Ka raugal on õigus omada mingit rahatagavara ja osta seda, mida vajalikuks peab. Kui vorst, sink ja kommid ei olnud vajalikud siis ei pidanudki neid ostma.
Margus 4. jaanuar 2018 19:34
Need olid vajalikud, aga LIIGA KALLID! Ja polnud ta mingi rauk, juba 60 aastaselt hakkas pihta see jutt,et "KÕIK ON KALLIS", samas kogus ise raha sukasäärde. Teised haletsusest käisid ja ostsid talle, peale ta surma oli isegi ta lastel meeletult piinlik: Kuidas siis nii!? Mängida aastakümneid PURUVAEST,kui omal 27 tuhhi pangaarvel... Selliseid on Eestis küll ja veel. Need PÄRIS VAESED reeglina ka ei hala nii palju.
ole vait lihtsalt 4. jaanuar 2018 20:42
su siinsed kommentaarid on ajuvaba luul, see kui sa FAKT kirjutad oma jutu lõppu ei tee sellest tõde kohe, d3biilik.
siss 4. jaanuar 2018 14:54
Mida rohkem joome , seda uhkemad oleme - kas nii või ? Haige värk !
to siss 4. jaanuar 2018 16:37
:)))) haige on valitsus, teiseks tuuakse endale varuks ja tähtpäevadeks
4. jaanuar 2018 19:28
Mida te undate teiste joomise pärast, vaadake oma tegemisi ja käitumist? Jääb mulje, et tegu on iga hinna eest võõraste eest otsustama kippuvate psühhopaatidega ja see ajab hirmu peale palju rohkem kui Lätist ostetud alkohol.

Solomon Hoschinoffsky 4. jaanuar 2018 14:51
Ja bensiini peale piiri taha kimamiseks kulutatud teine 8 milli. Tasakaal , kui jeruuzalimmaz.
Margus 4. jaanuar 2018 14:55
Inimestel peab ju ometi hobi olema. Mina käin vabal ajal lastega sporti tegemas,kultuuriüritistel ja kui raha üle jääb- reisimas. Osade inimeste huvi on sõita puhkepäeval Lätti viinakauplusesse ja viia sinna oma üleliigne raha.. Ega seda keelata saa- igaühele oma.
Margus 4. jaanuar 2018 14:35
Sisuliselt on see kommiraha.Aga kisa kui palju!
aga miks 4. jaanuar 2018 18:53
siis palju väiksemat kommiraha lastehaiglatele ei jagu, miks peab laste raviks raha rahvalt kerjama jne.?
Margusele 6. jaanuar 2018 17:39
Kommi raha või mitte, aga NLiit ilma selle "kommirahata" pidas vastu kõigest 6 aastat, ja siis oli sellega P-kellad. ;)
Ronja 4. jaanuar 2018 14:31
S. . ta keeraja peaks selle Eesti riigile hüvitama. Mujal tööl tuleb ikka oma vead hüvitada.
4. jaanuar 2018 19:30
Putin laseks sellised riigi huve kahjustavad ministrid lihtsalt lahti, aga siin mängitakse tont teab mis mänge.
4. jaanuar 2018 19:38
See putja minister ongi.
LEA 4. jaanuar 2018 14:31
Ikka tuleme naabritele appi. Oleme ju alati võõraid esmalt aitand ja viimaste seas omasid.
Margus 4. jaanuar 2018 14:43
Ka meil on 26 aastat janused põhjanaabrid siia traavinud ja natuke riigikassasse raha toonud. Rikkaks pole see meid teinud, Tallinna sadama lähiste viinakaubamajade müüjad on kõik see aeg sandisente teeninud ja ka riigikassa pole viinamüügilt üle 2% riigieelarvest kunagi teeninud. Üsna vilets äri on see odava viinaga äritsemine. Mäng ei vääri küünlaid.
4. jaanuar 2018 14:55
Kust farmist selline jaanalind ära on karanud!
nu ei tea 4. jaanuar 2018 15:32
aga et parteikontooras pead vaiba alla peidab on selge.
kas 4. jaanuar 2018 14:12
Sossinovsky võtab vastutuse?
KillaH 5. jaanuar 2018 04:51
Hea nali! Milline minister või ametnik oma tehtud praagi eest vastutuse on võtnud? Veeretatakse nagu kuuma kartulit vastutust ühelt teisele, peaasi et ministri pink ikka oma taguotsa küljes kinni oleks.
huvitav 4. jaanuar 2018 13:47
kui suure osa sai omonovski.
Jauram 4. jaanuar 2018 14:46
Mitte omonovski vaid ohmonovski, ohmoon ! Selle ohmonovski nime ei kirjuta ma ealeski suure tähega ! Või oli ta sosnovski (putk) ?!
Ühele Lätile tõi 8 milli 4. jaanuar 2018 13:18
Teisele Lätile 7,8 milli.
Kus teine läti asub?
Reps 4. jaanuar 2018 13:09
on kahtlusalune, sest tal mees lätlane!
4. jaanuar 2018 14:51
Eks siin ole veel ka Ilvese käe ( või ka muu liigendi) mõju tunda.
Ando 4. jaanuar 2018 16:49

pealkirjatajad 4. jaanuar 2018 12:47
täpseid andmeid pole veel viina ja õlle arvestus eraldi lätis
läti meedia tõlge 4. jaanuar 2018 12:55
Tänavune esimese üheksa kuuga aktsiisi alkohoolsete jookide (va õlu) 17,9% rohkem kui samal perioodil 2016
lätlane eelmine aasta aktsiise ei puutunud
olku 4. jaanuar 2018 12:41
Lätlastel on vedanud, et neil on nii head põhjanaabrid.
4. jaanuar 2018 19:43
Tõesti on hea, kui naabritel on nii üdini rhumal ja riigivaenulik valitsus.
salliv tolerast 4. jaanuar 2018 12:38
Väga hea, sest Eesti valitsus poleks selle rahaga mitte midagi mõistlikku teinud.
A la Estonian Airi kahjumiks, Kreeka toetuseks, illegaalsete immigrantide toetuseks, rändrahnude kritseldused, põhjendamatul palju ministreid liiga nii väikeses riigis, poliitikute liiga suured palgad ja toetused võrreldes madalapalgaliste sissetulekutega, palkade maksud on Eestis suuremad kui Soomes, toidukaup sama kallis nagu Soomes aga palgad 2-3 korda väiksemad, kõiksugused erinevad projektid näiteks uus ministeeriumi maja, ilma milleta oleks ka hakkama saanud, maanteid valmis ei ehitata ja selle asemel on tehtud kiirusekaamerad, et raha sisse kasseerida, liiklus karistussüsteem on ehitatud ainult trahvide peale, aga mitte efektiivsuse peale, mis toimiks punktisüsteemina paremini, eestlased ikkagi lahkuvad Eestist ja viivad oma raha, oskused, teadmised teistesse riikidesse.
Neid põhjuseid on ju veel, miks Eesti valitsus ei oskaks selle rahaga, midagi kasulikku tegema hakata.
mida sa räägid-ei oleks selle rahaga midagi mõistlikku teinud? 4. jaanuar 2018 12:56
just täna hommikul teatati,et eelmise aasta EAS-i eelarve oli 201mlj.,
selle aasta eelarvesse on EAS .ile kirjutatud 214 miljonit.
Elagu EAS,nüüd saame uue ropsiva siili ja kümneid pidusid Malaisias ja mujalgi.
Ilma sellise laristamiseta me ei elakski ära.Pidu Potjomkinis!
Ärma saab ka korraliku hoolduse.
Tugevat tervist maksumaksjale!
oskab ikka küll 4. jaanuar 2018 12:59
mingi kaitseministrikene nõudis vist 10 miljonit laskemoona ostmiseks et siis rõõmsalt jälle sõda mängida.Või muidu...Aga Tapal ongi kummaliselt vaikne.
edu lätlastele 4. jaanuar 2018 12:24
Jaa 4. jaanuar 2018 12:24
aga käibemaks ka Lätile! Jätkata!
No vot! 4. jaanuar 2018 12:20
Meie vōim ei saa aru et tōstavad ja kuluks selline summa eesti vabariigile
zirp 4. jaanuar 2018 12:08
See ainult alkoholi pealt,aga kütus-ehitusmaterjalid-mööbel-toit-teenused.See summa mis Lätti läheb on ikka märkimisväärne.
kindlasti on summa 4. jaanuar 2018 12:58
märksa suurem kui meile näidatakse.
Lihtsalt kellelgi on vist häbi!?
Margus 4. jaanuar 2018 15:37
Mööbel,ehitusmaterjalid.. Need pole ju aktsiisikaubad. Kui nad Lätis odavamad on,siis AINULT tänu sellele,et lätlasest poemüüja ja laotöötaja saavad eestlasest vähem palka. Samamoodi nagu Maximas on kaup 5-10 senti odavam kui teistes supermarketites,kuna Maxima müüja saab lihtsalt mitusada euri vähem palka. Mina muide selles Maxima orjakontoris ostmas ei käi, mis sellest,et seal odavam. Ja üldiselt olen nõus maksma oma kodukoha tootja kauba eest rohkem, mitte ei otsi igalt poolt odavamat. Elan Viljandimaal ja kui Viljandimaa taluniku värske liha,piimatooted ongi pisut kallimad,kui konkureeriva Võrumaa taluniku toodang,siis reeglina ostan ikkagi omakandi taluniku kaupa. Mõistuse piires muidugi,kui omakandi talunik päris 50% kallimalt müüb,siis röövlile muidugi ei maksa. Aga kuni 20% hinnaerinevuse juures eelistan oma kodukandi tootjat. Nii peabki.
to Margus 4. jaanuar 2018 16:41
loomulikult pole ehitus ja toidukaubad aktsiisi all, aga ikkagi läheb see Lätisse ja ostetakse vähem, kui Eestis
aktsiis 4. jaanuar 2018 18:58
ongi tühiasi võrreldes käibemaksuga, mis 20%, sellest alles tulevad kümned, kui mitte sajad miljonid puudujääki.
5. jaanuar 2018 02:55
ja ja. maxima müüjad saavad isegi tuhandeid eurosi kuus vähem kui teised.
Margus 4. jaanuar 2018 15:43
Teenuste osas- kui Läti juuksur saab palka 500€ ja Eesti juuksur tahab palka 1000€, siis on loogiline,et Eesti juuksuri juukselõikus maksab poole vähem,kui Lätis. Kui eestlased mingil põhjusel Lätis juukseid lõikamas hakkavad käima,tuleb Eesti juuksuril langetada oma töötasu Läti juuksuri tasemele,ehk siis 2 korda väiksem palk, või putka kinni panna. Tahaks loota,et eestlased siiski sellised valged juudid ja ihnuskoid ei ole,et traavivad nagu mustlased ringi, kus saaks aga ODAVAMALT, mõtlemata sellele et eestlasest juuksur tahab ka palka saada ja eestikeelne teenus oma kodukohas on väärtus omaette,mille eest tasub ka rohkem maksta kui Lätis või Valgevenes..
iroonia 5. jaanuar 2018 04:42
Kuna eestlane elab suures osas palgavaesuse tingimustes, siis on loogiline see, et ei kiputa patriotismist end lõhki maksma, vaid lähtutakse prinsiibist - rikas pole kes palju teenib, vaid kes vähe kulutab.