Krimi

Lisatud TJA kommentaar kell 15:55

JÄRJEKORDNE VINGUGAASIMÜRGISTUS: Kokku kukkunud 15aastast poissi aidanud meedikud vajasid samuti abi (36)

LISA KOMMENTAAR

18. veebruar 2018 14:17
kuhu kaovad kommentaarid
kontroll 18. veebruar 2018 14:16
Puudub igasugune riiklik gaasiseadmete ja ventilatsiooni kontroll 2 korda aastas, kes teeb ettekirjutused ja määrab trahvid.
õigus keelduda gaasiseadmest 18. veebruar 2018 14:13
korteri kasutajal on õigus keelduda gaasiseadmete kasutamisest ja ühistul on kohustus paigaldada majadesse vastavad euronõuetele elektrijuhtmed, mis on 20 aastat ette nähtud uute kaasaegsete koduelektriseadmete, külmkappide jne paigaldamiseks, aga osa maju on ikka veel süttimisohtlikud vanade elektrijuhtmetega, mis on suureks ohuks kogu maja elanikele, sest enamasti puudub seal ka maandus ja selle elektrikaabli vahetuse peab tagama elektrifirma ja kohalik omavalitsus riigi rahadega, sest see on riigi kohus oma kodanike ees.
karistus 18. veebruar 2018 14:06
kui ei luba panna korralikku ventilatsiooni, siis tuleb keelata gaasipliidi ja kõigi gaasiseadmete kasutamine korteris, ning need tuleb selliste mõismatute korteritest ära viia, et teistele ohtu ei seaks,nii lihtne see ongi, ka rikkis auto kõrvaldatakse liiklusest, samuti rikkis lennukid, kui inimene sellest keeldub, tuleb lisaks veel määrata trahv.
N 4. jaanuar 2018 18:21
Kohapeal tuvastati mõõteseadmete abil gaasileke. Õnnetuse arvatav põhjus on gaasiboileri rike.
Artikli järgi gaasi leke,mitte vingugaasi.Aga jah,vannitoa ukse all peab olema ühe cm pilu ukse ja läve paku vahel väi õhu rest ukse all ääres.Kui aga oli gaasi leke,siis selle vastu aitab gaasi lekke andur,mis lekke korral lülitab välja elektromagnet klapi,väga lollikindel süsteem.
ohh jahh 4. jaanuar 2018 17:07
varjatud vinguandurite reklaam alaaa 50 euri andur! Tubli töö! Kes neid maale toob, ahh??
ohh jahh / 17:07, 4. jaan 2018 4. jaanuar 2018 20:00
Tõenäoliselt Tamrex toob enamuse. Aga mis teha? Ostmata jätta või? Vähemalt nende puhul teada, et teavad mida teevad.
Q 4. jaanuar 2018 13:08
Peab olema hapniku pealevool aga maju soojustades jäetakse ventilatsiooni augud kinni ja teiseks vannitoa uksel peab olema alt vähemalt sendine ava.
Eksole 4. jaanuar 2018 12:28
Miks neid gaasiseadmeid yldse âra ei keelata?. Mina kui lapsevanem valdin oma elamises sellist asja nagu gaasseadmed.O mille jaoks.Enne maksan elektri eest kui lapsi myrgitan
viga 4. jaanuar 2018 13:05
ei ole gaasiseadmes vaid ventilatsioonis.
ole ole jah 4. jaanuar 2018 13:15
nendes majades kus on gaasipliidid ja boilerid ei vea elektrisüsteem koormust välja.Üldjuhul.Kui mingi eksole omal juhtmed maha kõrvetab on tema mure.Kui asi tulekahjuga lõpeb siis ka eksole rahakoti mure.Täpitähtedega klaver küsi ka peremehelt.Üksiti.

Ma ei saa aru 4. jaanuar 2018 11:45
Jälle. Sellest vingugaasi teemast on ju juba räägitud ca 2 aastat. Hukkunud ja viga saanud lapsed jne. Ja ei midagi. Ikka ei huvita. Ikka ei soeta. Ja lapsed saavad hukka ja viga. Need tegelased ei arvesta ka sellega, et võivad hukka saata ka enda naabrid nii üleval, kõrval kui all elavad. Vingugaas võib levida ka naaberkorteritesse. Googeldage inimesed. Tegemist ei ole ainult vanade gaasiseadmete probleemiga. Leidsin kiiruga artikli, mis on juba ilmunud juba ammu ja kus on suhteliselt hästi asi lahti kirjutatud.
http://www.ethk.ee/index.php/teated/1/228
https://www.postimees.ee/4157163/tasub-teada-vingugaasiandur-muutus-kohustuslikuks
http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/2018-aasta-algusest-on-vingugaasiandur-kohustuslik-...
Kiire uuring näitab, et korralik andur maksab 45- 70 € ja su elu on 7-10 aastaks muretu. Ka naaber kellel pole gaasiseadet, aga omab vigast pliiti näiteks ei saa sind ja su peret mürgitada. Uskumatu, et sellest aru ei saada.
HeH 4. jaanuar 2018 13:21
enamus meil müüdavatest vingugaasianduritest ei sobi niisketesse ruumidesse ehk siis neid ei saa vannituppa panna. Tamrex vist ühte müüb, mis peaks sobima !
vannitoa anduril peaks olema kaitse nii niiskuse kui ka tolmu vastu IP 4. jaanuar 2018 13:54
Seda tähistatakse lühendiga IP. Elektriseadmete minimaalne tase vannitoas peaks olema IP 44. Miks Co anduril see teisti peaks olema. Mida kõrgem IP number seda suurem kaitse niiskuse vastu.
http://www.ethk.ee/index.php/avaleht
http://www.ethk.ee/index.php/teated/1/228
Tamrexis on müügil andurid milledel tõesti on IP 44 ja need peaksid sobima küll.
http://www.tamrex.ee/et/tuleohutus/tooted/vingugaasiandur.html
ilma gaasita 4. jaanuar 2018 11:37
Imelik on see, et nõuka ajal olid ka gaasiahjud vannitubades, sooja vee saamiseks samuti, aga mingeid gaasimürgitusi ei olnud küll kuulda. Kas viga on gaasi kvaliteedis või seadmetes. On väga imelik, et seda probleemi ei suudeta lahendada. Oli mingi mõne kuuline paus ja jälle hakkab otsast pihta.
ilmale 4. jaanuar 2018 12:09
Kullake, ka siis oli neid õnnetusi.Aga see kõik oli salastatud, sest "tööliste paradiisis" ei tohtinud mitte mingeid negatiivseid asju olla.
NB! Küsimus pole gaasiseadmetes, vaid "euroremondis", millega on vannitoad muudetud hermeetilisteks kambriteks, kus on vilets ventilatsioon!
4. jaanuar 2018 12:51
Ei usu hästi, et keegi tahaks riskida oma laste või enda eluga. Kui keegi renoveerib oma elamist, siis on selleks ettenähtud ka mingid normid, eriti just gaasiseadmete ekspluatatsiooniks. Isegi gaasipliidi vahetamisel on vaja välja kutsuda spetsialist. Nii, et ära seleta. Elasin ise aastaid gaasiahjuga korteris ja kogu majas olid sarnased ahjud, aga ühestki õnnetusest ei kuulnud.
oi oi 4. jaanuar 2018 13:21
kohe näha "spetsialisti" ja kohe kaugelt.IRWW!!!
gaasiga 4. jaanuar 2018 13:19
seokene asi on ka ilmas olemas mille nimi on madal õhurõhk.Tänapäeva vurled seda ilmselt ei tea et mõnel päeval ajab pliit lihtsalt suitsu sisse ja tõmmet kohe kuidagi pole.
HeH 4. jaanuar 2018 13:26
pool Beligat on gaasiboileritega ja ka ei ole sellist mürgitamist nagu meil.
Vingugaas tekib siis, kui gaas ei põle korralikult ära. Viga ei ole seadmetes, vaid vaels paigaldamises või siis ebapiisavas ventilatsioonis.
Suuremas osas meie majadest on ventilatsioon soojustamise käigus ära rikutud. Esiteks pab värkse õhu juurdevool toimuma alt üles (sest üleval on väljatõmme), muidi ei toimu õhuringlust. Vanasti olid vannitubade ustel allääres kas õhutusaugusd või siis oli ukse alläär ca sentimeeter põrnadast kõrgemal. Täna pannakse vannitubadele korralikult tihendatud siseuksed, mis ei lase õhul liikuda. Sama teevad ka pakettaknad, mis teevad amajd - korterid umbseks. Sundventilatsiooni ei tohi gaasiboileri puhul vannitoas olla sest see tõmbab liiga palju õhku eest ära ja gaas ei saa lõpuni põleda. Ka ei tohi olla gaasiboiler ühendatud üldisesse õhutuslõõri nagu sageli tehakse. Peab olema erladi otse läbi seina välja viiud lõõr.
Selmet sobimatuid andureid peale sundida, peaks päästeamaet tegelema sellega, et kontrollida, kas gaasiboiler on korralikult hooldatud, kas ventilatsioon vastab minimaalsele vajalikule, kas lõõrid on korralikult puhastatud .. Ehk siis tegelege põhjustega mitte tagajärgedega
toHeh 4. jaanuar 2018 16:08
Aga mida siis teha? Meil on umbes 40 000 -45 000 gaasiboilerit. Neist üle 20 000 asuvad 1960.–80. aastatel ehitatud nn "nõukaaegsetes" kortermajades. Enamik selliseid maju asub Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal. Kuidas sa neid 20 000 korterit kontrollid ja kaua see aega võtab? Hetkel on ainuke lahendus Co andur. Seda on võimalik väikeste kuludega soetada ja kiirelt paigaldada. Kahjuks peab riik sundima, sest inimestele ei jõua kuidagi kohale, et see 50 € päästab tema ja tema lähedaste, ning ka naabrite elu.
Vingugaasiandur päästab ka tulekahju korral elusid. Enamus juhtudel pole surma põhjuseks leegid, vaid vingumürgitus. Vingu peale suitsuandur aga ei reageeri. Nii on täiesti tõenäoline, et magava inimese jõuab enne tappa mürgine gaas, kui leegid üldse temani jõuavad. Inimene võib surra vingugaasimürgitusse juba siis, kui tegelikult põlengut veel ei ole. Näiteks siiber suletakse liiga vara või gaasiseade töötab hapnikuvaeguses ja toodab seetõttu vingugaasi. Samuti võib vingugaas teieni jõuda naaberkorterist jne. Nendes viimastes õnnetutes juhustes vannitubades ju sama lugu.
Seega tuleb ikkagi sundida kui jutust aru ei saa. Seda meelt olen ka, et Päästeamet peaks tegema kontrollreide ja kontrollima kas Co andur on paigaldatud või mitte Piirkonnad kus riskitase on kõrgem on ju teada.
to toHeH 4. jaanuar 2018 16:57
agfa suitsuandurit ja vingugaasiandurit saavad küll kodudsse kontrollima minna ja selle puudumisel trahvi teha. Iseig läbipääsmatutesse aataludesse tulevad kohale...
toHeH 4. jaanuar 2018 19:58
aga mis teha sinutaoliste jopskitega, kes ei raatsi oma pere ja naabrite kaitseks midagi ette võtta. paarkümmend eur jääb lätti viimata. usu mind õige oleks tegelikult ehitised üle kontrollida, aga siis sinutaoliste kodud pitseeritaks üldse kinni
gaasiga 4. jaanuar 2018 14:38
oli häda ka vene ajal. mäletan ,et meie väikelinnas said mürgituse 2last. ainult, et sellel ajal ei kirjutatud sellest ajalehtedes.
otseloomulikult 4. jaanuar 2018 15:06
vene ajal ja nii pikalt edasi tuntud ja kulunud lauluviisil.
blaablaablaa... 4. jaanuar 2018 21:28
Keegi ei saanud mürgistusi, ei olnud kunagi haige, Prahas ja Tšernobõlis ei juhtunud mitte midagi ja poodidest said osta mida iganes tahtsid...
.... 4. jaanuar 2018 11:36
enamvähem KÕIK need gaasiõnnetused on juhtunud Tallinnas Karjamaa asumis! Ehk oleks mõistlik vaadata üle KÕIK sealsed majad, kus on sarnased remondid tehtud - tõenäoliselt samamoodi on päris paljudes korterites ventilatsioonid kinni "soojustatud" ja gaasiseadmete paigaldusega väga paljude inimeste elud reaalsesse ohtu seatud!
....... 4. jaanuar 2018 10:51
"See võiks olla tõsine häirekell kõigile neile inimestele, kel on kodus gaasiseade. Kui teil veel ei ole kodus vingugaasiandurit, siis pange see endale ja kohe täna. Sellest sõltub teie ja teie pereliikmete elu. Ja laske spetsialistil oma gaasiseadmed üle kontrollida ja hooldada," palub Koppel.
Ehk on hoopis viga nendes tänapäevastes gaasiseadmetes !? Ei mäleta et aastat 30-50 tagasi oleks gaasiseadmetega nii palju õnnetusi olnud. Neid ptaktiliselt polnud.
punktikestele 4. jaanuar 2018 11:39
Kullake, ka siis oli neid õnnetusi.Aga see kõik oli salastatud, sest "tööliste paradiisis" ei tohtinud mitte mingeid negatiivseid asju olla.
NB! Küsimus pole gaasiseadmetes, vaid "euroremondis", millega on vannitoad muudetud hermeetilisteks kambriteks, kus on vilets ventilatsioon!
tolale teadniseks 4. jaanuar 2018 13:50
veneaegne seadus: enne gaasi süütamist kontrolli tõmmet.Nõnda et oma paradiisiga sõida õige valvepuudel sinna tuntud kohta.
ss 4. jaanuar 2018 10:41
lõpetage see gaasiga jamamine
Aga 4. jaanuar 2018 10:28
Miks ei tee inimesed kohe vannitoa akent lahti, kui dušši votavad?lülitagu ventilatsioon sisse, ikka ehk aitab.
hhh 4. jaanuar 2018 10:52
Miks ei lasta oma gaasiseadmeid üle kontrollida asjatundjal pigem. Ega see ei ole lahendus, et mürgise gaasi vältimiseks aknad avada, pigem peaks ikka seadmed sellised olema, et seda mürgist gaasi ei tekigi! Lisaks muidugi vingugaasiandur, mis on sellest aastast ka kohustuslik.
Palju 4. jaanuar 2018 11:14
meil neid pikaajalisi praktikuid ametis on kes oskavad adekvaatselt gaasisedmeid hinnata ? Neid asjatundjaid võib ühekäe sõrmedel üle lugeda. Ülejäänud " asjatundjad " on muidu tühikargajad kes mingid kursused läbi teinud, papper hammadstevahel ja targutavad. Enamik neist ei oska mõõteriistugi kasutada.
Probleem 4. jaanuar 2018 11:36
Asjatundjaid ongi vähe. Kui vingugaasi tuntakse, siis teisi mürgiseid gaasi variante ei ole keegi võimeline kindlaks tegema, mis gaasiga on tegu ja puuduvad maakonnas vajalikud aparaadid. Võimalus ainult Tallinna Terviseameti laborist väljakutse teha, mis on hirmakallis ja kas selle aja peale tulemustki võimalik saada, korraks vaid väljasõiduga? Polegi vajadusel maakonnas esmatasandil võimalik kohapealt abi saada, et kindlaks teha, missuguse kemikaali-gaasiga on tegu ja mõõta vähemalt ööpäevaringselt, et olukorrast aru saada.
HeH to hhh 4. jaanuar 2018 13:30
sunventilatsiooni ei tohi gaasiboileri puhul olla. Talvel aken lahti - külmaks läheb. Agfa kui Sul oleks korralik õhuringlus, poleks seda kõike vaja ! 99% ongi põhjuseks see, et gaasiboiler ei saa piisavalt värsket õhku, gaas ei põle lõpuni ära ja tekib vingugaas. Niiskes ruumis on see eriei kerge juhtuma.
Kui Sul vannitoas on peegel vannis käies udune, on järelikult õhuringlus paigast ära. Värske õhk peab peaele tulema põranda ligidalt ja väljatõmme peab olema üleva. Kuhu paigaldatakse meil maju soojustades puhta õhu sisselase ? Ikka lae alla....