Eesti uudised

Maal elav tragi üksikema pani oma talu müüki ning kolib siinse külma ja pimeduse käest Hispaania päikese alla!

„Ma võtan kaasa vaid kuueaastase poja, koera, auto ja nii palju asju, kui autosse mahub.“ (723)

Katrin Helend-Aaviku, 3. jaanuar 2018 22:00
LÕUNAMAALE: Raplamaal talumajas elaval üksikemal Kristil sai mõõt täis maal elamise lõputust ellujäämiskursusest. Ta müüb maja maha, võtab kuueaastase poja Carlose, koer Lote ja vaid autotäie vajalikku kraami ning sõidab Hispaaniasse uut elu alustama.Foto: Katrin Helend-Aaviku
„Paljud sõbrad ja tuttavad, kes kuulevad, et olen pannud oma talumaja ja kogu kraami müüki ning kavatsen Hispaaniasse kolida, ütlevad, et olen sõge. Nad arvavad, et peaksin jätma Eestisse ikkagi mingi tagala, kui midagi peaks viltu minema. Aga ma tean, et ei tule tagasi, see on mul ühe otsa pilet!“ räägib kõigutamatu enesekindlusega Raplamaal elav üksikema Kristi, kes on väsinud kaheksateist aastat kestnud lõputa „ellujäämiskursusest“ väikses Eesti külas ja kavatseb rajada uue kodu soojale maale. 

Kes meist ei oleks sopasel ja kõlepimedal Eesti sügistalvel kas või korrakski mänginud mõttega, et pakiks asjad kokku ja koliks soojale maale. Kui paljud aga seda ka tõesti teevad? Vahel pole nii suureks elumuutuseks lihtsalt õige aeg või jääb puudu julgusest. Pealegi annab tihti juba pelgalt unistamine vajaliku portsu sooja, et kaamosest läbi rühkida. Ja olgem ausad – see on ikkagi üsna pöörane plaan. Eriti veel kui oled talumajas elav kahe lapsega üksikema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.07.2018
Kunstnik Ave Nahkur: nägin juba väiksena tulevikku ette
09.04.2018
Ave Nahkur: „La Gomeral pätte ei ole, me võime uksed lahti jätta. Meil oled nagu vanajumala selja taga.“
21.00.2018
GALERII | Vaata kuidas meie tuntuim naisnaivist Ave Nahkur Tenerifel oma sünnipäeva tähistas!
04.00.2018
LUGEJA ARVAB: kodumaalt lahkuvad vaid nõrgad!