(Martin Ahven)

Harju maakohus saatis eritingimusi vajavate õpilaste kooli poisi, kes peksis Tallinnas kaikaga kioskit, lõi selle akna puruks ja röövis 5,7 euro eest kolm pakki teed.

Süüdistuse järgi nõudis Danila koos Aleksiga kioski müüjalt ukse avamist ja kassast raha andmist. Aleks pistis pea ja käed kioski aknast sisse, samal ajal peksis Danila puukaikaga vastu kioski seinu, tekitades müüjas hirmu oma tervise ja kioskis oleva vara pärast, nii et müüja varjus kaugeimasse nurka ning helistas korduvalt politseisse. Danila lõi kaikaga kioski akna puruks, haaras katkisest aknast kaasa kolm pakki teed koguväärtuses 5 eurot ja 70 senti ning jooksis koos Aleksiga minema.

Danila on tunginud koos Aleksiga ühele inimesele kallale ja  nõudnud temalt raha. Ohvrit peksti rusikate, jalgade ja kaikaga näo- ja kehapiirkonda, põhjustades hulgivigastusi. Maaslamavalt kannatanult võeti ära mobiiltelefon ja kümme eurot maksnud taskulamp. Danila tungis mullu mais koos paari inimesega Tallinnas Arbu tänaval maja juurde pargitud autosse, millega sõideti ringi ja jäeti siis Virbi tänavale. Danila on toime pannud ka vargusi.

Läinud aasta lõpus süüasja arutanud Harju maakohus vabastas Danila karistusest, kohaldades tema suhtes mõjutusvahendina kasvatuse eritingimusi vajavate õpilaste kooli panemist.

Aleksit karistas kohus kaheaastase vangistusega, suurendades karistust Harju maakohtu varasema otsusega mõistetud ärakandmata karistuse, s.o viie kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse võrra. Karistus jäetakse täitmisele pööramata, kui Aleks ei pane kolme aasta jooksul toime uut kuritegu.

Jaga artiklit

4 kommentaari

O
Odin  /   12:07, 4. jaan 2018
Pealkirjast võib välja lugeda, et nooruk maksis peale kaikaga kioski peksmist tee (jook) eest viis eurot (ju oli tee kallim) või röövis siis jupi teed (ju siis maanterõõvel), mille väärtus oli 5 eurot.
V
vanem mees ladaga   /   11:45, 4. jaan 2018
tahtis tsifiiri teha.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis