Eesti uudised

Kohus saatis kaikaga kioskit peksnud ja viie euro eest teed röövinud nooruki erikooli (4)

Siim Randla, 3. jaanuar 2018, 22:19
 Martin Ahven
Harju maakohus saatis eritingimusi vajavate õpilaste kooli poisi, kes peksis Tallinnas kaikaga kioskit, lõi selle akna puruks ja röövis 5,7 euro eest kolm pakki teed.

Süüdistuse järgi nõudis Danila koos Aleksiga kioski müüjalt ukse avamist ja kassast raha andmist. Aleks pistis pea ja käed kioski aknast sisse, samal ajal peksis Danila puukaikaga vastu kioski seinu, tekitades müüjas hirmu oma tervise ja kioskis oleva vara pärast, nii et müüja varjus kaugeimasse nurka ning helistas korduvalt politseisse. Danila lõi kaikaga kioski akna puruks, haaras katkisest aknast kaasa kolm pakki teed koguväärtuses 5 eurot ja 70 senti ning jooksis koos Aleksiga minema.

Danila on tunginud koos Aleksiga ühele inimesele kallale ja  nõudnud temalt raha. Ohvrit peksti rusikate, jalgade ja kaikaga näo- ja kehapiirkonda, põhjustades hulgivigastusi. Maaslamavalt kannatanult võeti ära mobiiltelefon ja kümme eurot maksnud taskulamp. Danila tungis mullu mais koos paari inimesega Tallinnas Arbu tänaval maja juurde pargitud autosse, millega sõideti ringi ja jäeti siis Virbi tänavale. Danila on toime pannud ka vargusi.

Läinud aasta lõpus süüasja arutanud Harju maakohus vabastas Danila karistusest, kohaldades tema suhtes mõjutusvahendina kasvatuse eritingimusi vajavate õpilaste kooli panemist.

Aleksit karistas kohus kaheaastase vangistusega, suurendades karistust Harju maakohtu varasema otsusega mõistetud ärakandmata karistuse, s.o viie kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse võrra. Karistus jäetakse täitmisele pööramata, kui Aleks ei pane kolme aasta jooksul toime uut kuritegu.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee