Seisukoht

Seisukoht | Ära sega politseid! (20)

Liis Vaksmann, reporter, 3. jaanuar 2018, 18:48
 Toomas Tatar
Jalutad päeval mööda tänavat, ja märkad eemalt siniseid vormikandjaid, kes vestlevad mehega, kes on tülitamisest ilmselgelt väga häiritud. Mees vehib kätega ja püüab kõvahäälselt selgitada, et tema pole midagi valesti teinud ja parem oleks kui vormikandjad tõmbaksid hoopis uttu. Järgmisena näed, kuidas protesteerija pakitakse suure sõimu saatel kokku ja pannakse politseikongi.

Sel ajal ei tule sul mõttesegi pista oma nina sündmusesse ja uurida vormikandjatelt, milles asi. Pigem jälgid sündmuseid taamalt, võtad telefoni ja kukud filmima. Põnev ju! Kas oled politseinike käitumisega nõus või mitte, on juba teine küsimus.

Kuid miks otsustad minna sündmuseid lähedalt kaema, kui julgustuseks on võetud paar-kolm vägijooki ja silm on juba üsna hägune? Ja siis, kui vormikandja annab resoluutselt korralduse eemale hoida, võtad seda kui isiklikku solvangut ja hakkad kõvahäälselt protesteerima.

Vormikandja teeb oma tööd. Kas sulle meeldiks, kui eikusagilt ilmuks välja kõrvaline isik ja hakkaks pikemalt mõtlemata esitama küsimusi ja segama sinu tööd? Tõenäoliselt saadaksid oma töökeskkonnas segava faktori kus kurat, kuid vormikandja seda teha ei saa. Seepärast annab ta resoluutse korralduse eemale hoida, kuna negatiivselt meelestatud kodanik, kellega ta parasjagu tegeleb, võib käituda ettearvamatult. Ja kui ta peaks uudistajale viga tegema, siis kes on süüdi?

20 KOMMENTAARI

i
inimkonnale 5. jaanuar 2018, 19:04
http://www.piibel.net/#q=%C3%95p%2027
Õpetussõnad 27:12 Tark näeb hädaohtu ja poeb peitu,
aga rumalad lähevad edasi ja saavad nuhelda.
a
Ando 4. jaanuar 2018, 19:21
Ilma politseita oleks ju täis anarhia.Kui isegi 60% on õiged politseinikud,mingi kord ikkagi on.
Loe kõiki (20)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee