Eesti uudised

Mullu lõõmas Eestis üle 347 sõiduki (7)

Liis Vaksmann, 3. jaanuar 2018 23:09
SÜÜTAMINE: Õismäe korterelamu ees langes ühe auto süütamise tagajärjel tuleroaks seitse autotFoto: Liis Vaksmann
Juba 11 kuuga kutsuti möödunud aastal päästjad kustutama 347 sõidukit ehk siis keskeltläbi kord päevas. Osa põlenguist olid nii tõsised, et kohal käis ka politsei.

Kõigile sõidukitega seotud põlengutele politsei ei reageeri, näiteks kui põlengu põhjuseks on sõiduki pidurite süttimised. Ligi sajal korral tuli mundrimeestel kohal käia. Kui mitte põlengu ajal, siis hiljem ometi.

Gonjak tõdeb, et siiski ei jõua uurimine alati kriminaalmenetluseni. „Kui auto väärtus on alla 4000 euro ehk kui auto põlema panemisega ei ole põhjustatud olulist varalist kahju või ohtu inimese tervisele või elule, siis menetleb politsei neid põlenguid väärteokorras. Kui aga autopõleng saab alguse tehnilise rikke tõttu, siis tegeleb juhtumiga edasi kindlustus. Kuid juhiks siiski tähelepanu, et menetluse alustamine ei tähenda, et tegemist oli süütamisega – see tulebki kõigepealt välja selgitada,“ räägib Gonjak.

Mootorsõidukite põlengute hulk jääb Gonjaki sõnul varasemate aastatega samasse suurusjärku, kuigi 2017. aastast on välja tuua nii mõnigi märkimisväärsem juhtum. Näiteks süttis 11. juuli öösel  Õismäe tee 150 ette pargitud Maxima poeketi töötaja Škoda Octavia. Tuli levis läheduses pargitud autodelegi, mille käigus hävis täielikult kolm autot ja kaks sai tõsiseid tulekahjustusi. Veel kahel autol oli kergemaid tule- ja suitsukahjustusi.

„Selle juhtumi puhul leidis tõendamist, et tegemist oli tahtliku süütamisega ja Harju maakohus vahistas Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel loetud päevad hiljem 29aastase mehe, kellele esitati kahtlustus seitset autot kahjustanud põlengu süütamises,“ ütleb Gonjak.

Põlenguliidrid Tallinn ja Harjumaa

Päästeamet

Mullu 11 kuuga kutsuti tuletõrje kustutama sõidukeid Tallinnas 78, Harjumaal 41, Tartumaal 47 ja Ida-Virumaal 38 korral. 2016. aasatl registreeriti Eestis 421 ja 2015. aastal 374 transpordivahendite põlengut

Samal teemal

11.04.2018
GALERII | Põhja-Tallinnas põles öösel 14 autot