Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro. (REUTERS/Scanpix)

Poola justiitsministeerium avaldas veebis umbes 800 süüdimõistetud seksuaalkurjategija isiklikud andmed, vahendab Spiegel Online.

Tegemist on peamiselt alla 15aastasi lapsi kuritarvitanud pedofiilidega ja eriti jõhkrate vägistajatega. Veebist leiab nüüd nende nimed, sünnikohad, elukohad ja ka fotod. Justiitsministeerium on lubanud registrit jooksvalt uuendada. Justiitsminister Zbigniew Ziobro  sõnul on ettevõtmise eesmärk lapsi senisest paremini kaitsta.

Justiitsministeerium on pannud kokku teisegi registri, kuhu kuuluvad ka lapsporno eest süüdimõistetud. Selles registris on praegu 2600 seksuaalkurjategijat ning seda saavad pärast eelregistreerimist näha teatud institutsioonid ja ametkonnad. 

Justiitsministeerium pöördus koolidirektorite poole üleskutsega kasutada registreid personali kontrollimiseks. Kui peaks avastatama, et süüdimõistetud seksuaalkurjategijad on võetud lasteasutustesse tööle, siis ähvardavad nende asutuste juhte rahatrahvid või koguni vanglakaristus.  

Jaga artiklit

25 kommentaari

S
seksuaalkurjategijad  /   22:59, 4. jaan 2018
Meil karistuse saavad nad kokkuleppel, siis muudavad oma nime ja kaovad öhe, ehk sulanduvad ühiskonda nii, et keegi ei tea, kas elad kõrvuti korterites seksuaalperverdiga. Ei oska neist eemale hoida oma lapsi ja lapselapsi. See on nagu riiklik saladus, mis kaitseb kurjategijaid, mitte kodanikke.
A
Albert1  /   11:02, 4. jaan 2018
Sama asi tuleks ka eestis avalikustada!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis