Uudised

Helene Vannari abieludraamas  

Triin TAEL , 22. oktoober 1999 00:00
LINNATEATRI TUNTUIM KARAKTERNÄITLEJA: Helene Vannari ampluaaks on kentsakad vanamoorid, üks inetum kui teine. Tema temperamendis süüdistage segatud verd: üks vanaema venelanna, teine poolatar. Foto: Mati Hiis
"Soe ja inimlik tükk. Kohe kahju hakkas, et see jääb ainult linti," meenutab näitlejanna Helene Vannari kuuldemängu "Hall mees". Nüüd jõuab inglise abieludraama Linnateatri lavale ja Vannari muretseb, kas repliigid on ikka peas.

Kui

Eero Spriit

teatas oma otsusest kevadel linti võetud "Hall mees" Linnateatri uude kammersaali tuua, lõi Vannari põnnama. "Porisesin ikka, et miks nii ruttu, miks nii ruttu. Ainult kakskümmend kaks proovi ja mõni kõigest kahetunnine! Ja tekst ei jäänud kuidagi pähe."

Mõni ime. "Hall mees" on alla poolteise tunni pikk, kuid selle aja peavad täitma ainult kaks näitlejat. "Kuritöös ja karistuses" on lugu vastupidine. Vannari kehastatav saksik mutt peab peielauas seitsme-kaheksa lausega tüli üles võtma ja vaat et kaklemagi minema. Peiestseen leiab aset kaks tundi pärast etenduse algust ning Vannaril tuleb seni aega parajaks teha. "Minuga on alailma nii, et kui tahan lugeda, siis pole prille kaasas. Ja kui prillid on kaasas, siis pole raamatut!" naerab näitlejanna oma mahlakat naeru.

Kuus aastat visati turjale juurde

Ehkki inimsuhtedraama "Hall mees" on koomilistest osatäitmistest tuntud Vannarile teretulnud vaheldus, pole hambutud vanamoorid teda põrmugi ära tüüdanud. "Mängiksin häid komöödiaid suure lustiga," ütleb ta ja kahetseb, et Linnateatris on see zhanr päris unarusse jäetud. Seepärast tegigi ta suvel kaasa Pärnu Endla jandis "Säärane soolikas", ihkaks külalisrolle juurdegi. Mitte et Linnateatris koormust vähe oleks. "Minuvanune naine ei saa küll nuriseda."

Tänaste poiste-plikade vanemad tundsid Vannarit "Onu Tik-Taki seikluste" punnpõskse tiigrina. Nüüd õpetab ta pealetulevale põlvkonnale telesaates Kodu@etv.ee arvutitarkusi, kehastudes vanaema

Netiks

. Neti on kirglik internetis suusataja (tema enda väljend). Vannari ise näeb veel vaeva, et hiirt õigesse kohta tonksata. Ja on 51aastasena õhkõrnalt häiritud, et mingi rehkendusülesande huvides määrati vanaema Neti vanuseks 57. "No vat kui tore! Viska kuus-seitse aastat siia-sinna!"

Leiab türest lohutust

Ehkki Vannari on tuntud lavajõud, ei teata tema eraelust suurt midagi. "No eks sellepärast, et ma pole tahtnud rääkida," muigab ta, kuid vaikimisvandest õnneks kinni ei pea. Novembris täitub tal 30 aastat abielu kursusekaaslase

Peep Pillakuga

. Ja novembris on sünnipäev ka nende tütrel

Annaliisal

, 23, kes vanemate suureks uhkuseks õpib Sibeliuse Akadeemias klassikalist laulu. "Hea on vaadata, kuidas ta on südamest pühendunud nii raskele alale. Ja iga tema kaotust elan ma sügavalt üle," tunnistab ema. "Mul on ikka väga hea meel, et ma lapse ilmale tõin. Rasketel hetkedel leian tema peale mõeldes alati lohutust."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee