Meeleavaldajad: „Ei Trumpile, ei sõjale“ ja „Rumal vanamees ei tea, kuidas maailmaga toime tulle“ (AP/Scanpix)

CNN vahendab, et Pakistani valitsus pidas 2. jaanuaril erakorralise koosoleku, sest USA president süüdistas päev varem Twitteris Pakistani „valedes ja pettustes“.

Lisaks ministritele võtsid koosolekust osa ka Pakistani armee juhid. Mõtteavaldus, mis pakistanlased nii ärevile ajas, oli presidendi esimene säuts sel aastal. Trump kirjutas: „Ühendriigid on rumala peaga andnud Pakistani abistamiseks viimase 15 aasta jooksul enam kui 33 miljardit dollarit ja nemad ei ole vastu andnud muud kui vaid valesid ja pettusi, pidanud meie riigijuht lollideks. Nemad varjavad terroriste, keda meie Afganistanis taga ajame, aidanud on vähe. Nüüd aitab!“

Pakistani võimud olid sellisest väljaütlemisest nähtavasti šokeeritud, sest ka päev hiljem ei ole neilt tulnud ametlikku vastulauset. Valge Maja teatas ühtlasi, et loobub Pakistani sõjaväe toetamisest 255 miljoni dollariga, süüdistades Islamabadi tegevusetuses terrorismivastases võitluses. Pakistani välisminister Khawaja Asif lubab oma Twitteris, et Trumpi säutsule vormistatakse esimesel võimalusel vastus ja lisab: „Maailm saab teada tõde..seda, mis on faktide ja väljamõeldiste vahe..“ Hilisemas säutsus kutsus ta juba Trumpi üles leidma kas või Ameerikast pärit audiitorid, et uurida Pakistanile välja antud summade tegelikku suurust.

Karachi linnas kogunes 2. jaanuaril umbes paarsada vihast meeleavaldajat, kes põletasid USA lipu ja kandsid Trumpi-vastaseid loosungeid.

Jaga artiklit

3 kommentaari

W
wtf  /   22:47, 2. jaan 2018
No to Trump
No to War
Jihad is not War - so Yes
O
oli ka aeg  /   21:19, 2. jaan 2018
siiamaani pole aru saanud mx USA rahastab omale vaenulike araabia riike.pakistan ju andis varjupaiga ka osama bin ladenile

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis