Maailm

Pakistani valitsus pidas Trumpi säutsu pärast erakorralise koosoleku (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. jaanuar 2018 19:56
Meeleavaldajad: „Ei Trumpile, ei sõjale“ ja „Rumal vanamees ei tea, kuidas maailmaga toime tulle“Foto: AP/Scanpix
CNN vahendab, et Pakistani valitsus pidas 2. jaanuaril erakorralise koosoleku, sest USA president süüdistas päev varem Twitteris Pakistani „valedes ja pettustes“.

Lisaks ministritele võtsid koosolekust osa ka Pakistani armee juhid. Mõtteavaldus, mis pakistanlased nii ärevile ajas, oli presidendi esimene säuts sel aastal. Trump kirjutas: „Ühendriigid on rumala peaga andnud Pakistani abistamiseks viimase 15 aasta jooksul enam kui 33 miljardit dollarit ja nemad ei ole vastu andnud muud kui vaid valesid ja pettusi, pidanud meie riigijuht lollideks. Nemad varjavad terroriste, keda meie Afganistanis taga ajame, aidanud on vähe. Nüüd aitab!“

Pakistani võimud olid sellisest väljaütlemisest nähtavasti šokeeritud, sest ka päev hiljem ei ole neilt tulnud ametlikku vastulauset. Valge Maja teatas ühtlasi, et loobub Pakistani sõjaväe toetamisest 255 miljoni dollariga, süüdistades Islamabadi tegevusetuses terrorismivastases võitluses. Pakistani välisminister Khawaja Asif lubab oma Twitteris, et Trumpi säutsule vormistatakse esimesel võimalusel vastus ja lisab: „Maailm saab teada tõde..seda, mis on faktide ja väljamõeldiste vahe..“ Hilisemas säutsus kutsus ta juba Trumpi üles leidma kas või Ameerikast pärit audiitorid, et uurida Pakistanile välja antud summade tegelikku suurust.

Karachi linnas kogunes 2. jaanuaril umbes paarsada vihast meeleavaldajat, kes põletasid USA lipu ja kandsid Trumpi-vastaseid loosungeid.

Samal teemal

29.12.2017
PRESIDENT TRUMP: külma vastu aitab kliima soojenemine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee