Nii see lipp läks. (Martin Ahven)

Vana-aasta lõpp Tallinna Vabaduse väljakul ei piirdunud vaid hümni apsakuga. Tuleb välja, et pürotehnikud lasid Harjumäel Eesti vabariigi lipu auklikuks. 

„Tõepoolest, ilutulestiku tegemise käigus aastavahetuse ööl sai kannatada Harjumäel mastis lehvinud riigilipp,“ ütles Tallinna kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Ester Šank. „Ilutulestiku korraldajaks oli riigihanke korras leitud ettevõte Hansa Ilutulestikud OÜ. Pärast õnnetust teavitasid selle ettevõtte töötajad kohe kohapeal viibinud Kesklinna valitsuse ametnikke, kes korraldasid operatiivselt lipu vahetamise. Kesklinna valitsus kohtub lähiajal ilutulestiku tegijatega, et selgeks teha, mis oli selle kahetsusväärse juhtumi põhjuseks, ja arutada, kuidas saaksime veelgi rohkem kindlustada, et ilutulestikega ei kaasneks õnnetusjuhtumeid.“

Šanki sõnul kuulub kasutuskõlbmatuks muutunud lipp riikliku regulatsiooni alla, mida kesklinna valitsus ka järgib. „Ei oleks kohane avalikult demonstreerida kahjustatud lippu,“ lisas Šank.

Jaga artiklit

51 kommentaari

U
Uskumatu  /   13:18, 3. jaan 2018
Kus Helmed nüüd on? Suur pühaduse teotamine on ju korda saadetud! Kui vana Helme räägib traditsioonide lõhkumisest ja juurte juures olemisest, siis tulebki tõeliste juurte juurde tagasi pöörduda, kus eestlaste usuks oli taarausk! Mitte palju hiljem tule ja mõõgaga toodud ristkiuskt!!!
N
no mida veel  /   08:04, 3. jaan 2018
korraldatakse kohe kohtumine, et lipuaukudest kõnelda. lipp riikliku regulatsiooni all. appi. ametnikel ikka tõsiselt igav. meie lipp, eestlus ja ajud said auklikuks lastud juba ammu.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis