Seisukoht

Seisukoht | Juubeliaastasse aktsendiga (60)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 2. jaanuar 2018, 18:12
 Ohtuleht
Poleks olnud Eesti vabariigi sajanda sünnipäeva aasta avapauguks ämbrit riigihümni mängimatajätmisega, oleks puretud edasi konti ERRi aastalõpu mammutsaadet vedanud venekeelse saatejuhi teemal. Mõlemal juhul saab ERRi valikuloogikat üksnes oletada.

Tänapäeva tehniliste võimaluste juures pole mõtet viidata, et hümni ei sobinud esitada ilutulestiku või liiga tugeva lärmi tõttu – kontekstist tulenevalt oli tegu ennekõike poliitilise otsusega. Mida aga pidi kehastama teisest kultuuriruumist venekeelse näitleja panek õhtujuhiks, kelle peale läks närvi isegi sotsist Jaak Allik, kelle puhul venevastasust pole põhjust eriti eeldada? Ka ERRi selline multikulti valik oli ennekõike poliitiline. Sõltumata sellest, kas taheti näidata, kuidas väärtustame siinseid venekeelseid, kuidas lõhet eestlaste ja venelaste vahel enam ei esine, et oleme kõik ühesugused eestimaalased, siis kas ei hakanud selline valik iseendale vastu töötama? Aastavahetusel tahetakse ennekõike lõõgastuda. Ei taheta olla pinges saatejuhi keeleapsude ega tema siinses kultuuriruumis mitte orienteerumise kartuse pärast.

Praeguseks olemegi saanud justkui tagurpidi integratsiooni. Kohalikud venelased ei vaata mitte ETV+ , vaid Venemaa kanalit, eestikeelsele publikule pakub ERR aga aktsendiga „Kutsuvat tulukest“.    

60 KOMMENTAARI

v
vana 3. jaanuar 2018, 22:07
aastavahetus pole minuteada eesti rahvuspüha,üle maailmne.nii et pole siin midagi kiluda eestlusest
n
No nii, kasÕL on aru saanud.. 3. jaanuar 2018, 19:48
..et selle lehe kommentaarium on venelaste sõja areen eestlaste vastu? Milleks seda vaja on, aru ma ei saa. Kõik need kratid, vana kommunist ja teised...
(loe edasi)
Loe kõiki (60)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee