Eesti uudised

Endine lapsstaar Toomas Uibo: soovitan kõigil säästa ennekõike väikest hiiglast ennast, et tema elu ei saaks negatiivselt mõjutatud  (144)

Kristjan Väli, 2. jaanuar 2018 16:44
Toomas UiboFoto: Andres Putting / Ekspress Meedia
„Kahju, et andekas ja tubli Oliver on saanud nii palju negatiivset tähelepanu. See pole talle kindlasti kerge. Lapsel võib olla ka positiivse tähelepanuga keeruline hakkama saada. Tean seda omast käest,“ leiab kunagine lapsstaar Toomas Uibo.

Uibo tunnistab, et tema kuulis väikese hiiglase ümber lahvatanud skandaalist alles ajakirjaniku kõne peale. Juhtunuga tutvudes kutsub ta aga üles mõistvale suhtumisele, mis ei pärsiks väikese lapse edasist elu. 

Samal teemal

„Olen üldiselt sage annetaja ja nähes raskes olukorras inimesi, proovin anda oma väikese panuse, et nende olukorda natukenegi parandada. Kriteeriumiks on siiski see, et ma aitan inimesi, kes pole oma hädades ise süüdi. See võib olla haigus, see võib olla lähedase kaotus, kodu kaotus või suurem katastroof, mis paneb mind annetama. Ma ei tahaks kõne all oleva palvekirja kirjutajale näpuga näidata ega teda hukka mõista, kuna ei tea loo ega inimeste tausta,“ leiab ta.

Uibo lisab, et üldiselt on kõigil tendents arvata tavaliselt rohkem, aga teada hoopis vähem. „Selge on see, et Eestis on liiga palju hädas inimesi aga kõiki on raske, kui mitte võimatu aidata. Meil on erinevad soovid ja unistused ning abi küsimine ei ole kindlasti kerge. Paljud ei saagi sellega hakkama, kuigi võiksid.“

„Kahju, et andekas ja tubli Oliver on saanud nii palju negatiivset tähelepanu. See pole talle kindlasti kerge. Lapsel võib olla ka positiivse tähelepanuga keeruline hakkama saada. Tean seda omast käest,“ jätkab ta.

Uibo kutsub üles kõiki inimesi säästma ennekõike last ennast, et tema elu ei saaks juhtunust negatiivselt mõjutatud.  

Toomasel enda sõnul vedas ning vanemad ja sõbrad suutsid talle tagada väga turvalise lapsepõlve, vaatamata sellele, et oli aegu, kus polnud ühtegi Eesti inimest, kes poleks teda tänaval ära tundnud.

„See tuntus ei meeldinud mulle ja oli ka keerulisi hetki. Kui mõni eakaaslane viskab sind kiviga ainult seetõttu, et oled teleekraanilt tuntud laps, siis ei suuda sa väikese inimesena tema käitumisele vastust leida. Siin ongi oluline, et kool, perekond ja sõbrad toetavad. Sellises vanuses laps ei oska küsidagi, miks ta sellises olukorras on. Vanemad inimesed peavad sellest ise aru saama ja proaktiivselt abistama ning seletama,“ leiab mees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee