Läinud aasta oli lennunduses üks turvalisemaid, selgus Aviation Safety Networki ja Hollandi konsultatsioonifirma T70 eraldiseisvatest aruannetest. Märkimisväärne on tõik, et kuigi lennati senisest enam, oli surmajuhtumite arv senisest väiksem.

Kuid To70 hoiatas, et vaatamata lennukite hästi arenenud ohutustasemele tuleb erakordselt madalat õnnetusjuhtumite arvu pidada ennekõike heaks õnneks, vahendab BBC.

Airline Safety Networki raport põhines tsiviillendudel, mis teenindasid vähemalt 14 reisijat. Kui 2016. aastal oli hukkunutega lennuõnnetusi 16, siis 2017. aastal oli sääraseid katastroofe 10. 

Kõige traagilisem õnnetus juhtus 2017. aasta jaanuaris, kui Kõrgõstanis kukkus alla Türgi kaubalennuk. Hukkusid lennukis viibinud neli meeskonnaliiget ning maapinnal asunud 35 inimest. 

Raporti koostamisel ei võetud arvesse juhtumeid, mis olid toimunud kopterite või sõjaväele kuuluvate lennukitega. Seega jäi arvestusest välja vaideldamatult aasta traagilisim lennukatastroof - juunis kukkus alla Myanmari õhuväele kuulunud lennuk, mille tagajärjel hukkus 122 inimest. 

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis