Meedia

ERRi juht hümni mängimata jätmisest: tegu oli markantse tööõnnetusega (65)

Delfi , 2. jaanuar 2018 15:30
ERRi juht Erik Roose Foto: Alar Truu
Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Erik Roose tõdeb, et kuna ei viibinud uusaastaööl Tallinnas, siis ei tea veel kõiki asjaolusid, kes ja kuidas otsustasid, et tänavu kõlab hümni asemel Ivo Linna esituses „Eestlane olen ja eestlaseks jään”.

„Kuulan täna kindlasti kõik osapooled ära, et kuidas sellise otsuseni jõuti,” möönis Roose ja lisas, et kuna tegu oli väga suure projektiga, mille üheks osapooleks on EV100 korraldustiim ja teiseks ERRi meeskond.

Roose möönis, et ETV aastavahetusprogrammi jälgides ei saanud ta esimese hooga arugi, mis on puudu, kuid siis taipas, et tele-eetris ei kõlanud ju traditsioonilisel kombel Eesti hümn: „Leian, et hümni mängimine aastavahetusel on mõistlik ja hea traditsioon, kus ei ole erilist mõtlemiskohta.”  

Aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas avalikkuse ees ja selgitas, et sel aastal läheneti programmile uudselt ja oli ka teisi muudatusi. 

Roose sõnul on tegu õppetunniga kõigi jaoks ja kui asi oleks tema kõrvu jõudnud varem, siis ilmselt oleks see muudatus ära jäänud ja hümn siiski kõlanud. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis

Samal teemal

06.01.2018
KIVIRÄHK HÜMNIHÜSTEERIAST: tule taevas appi! See hädaldamine tuletab meelde pepsi daamikest
03.01.2018
Aastavahetuse vaadatuim kanal oli ETV
03.01.2018
HÜMNI EI ASENDA MISKI! Liia Hänni: märkame tähtsaid asju alles siis, kui nad korraga puuduvad
03.01.2018
Toomas Jürgenstein: olen uusaastaööl hümnist hoidunud, sest see nõuab kainet meelt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee