ERRi juht Erik Roose (Alar Truu)

Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Erik Roose tõdeb, et kuna ei viibinud uusaastaööl Tallinnas, siis ei tea veel kõiki asjaolusid, kes ja kuidas otsustasid, et tänavu kõlab hümni asemel Ivo Linna esituses „Eestlane olen ja eestlaseks jään”.

„Kuulan täna kindlasti kõik osapooled ära, et kuidas sellise otsuseni jõuti,” möönis Roose ja lisas, et kuna tegu oli väga suure projektiga, mille üheks osapooleks on EV100 korraldustiim ja teiseks ERRi meeskond.

Roose möönis, et ETV aastavahetusprogrammi jälgides ei saanud ta esimese hooga arugi, mis on puudu, kuid siis taipas, et tele-eetris ei kõlanud ju traditsioonilisel kombel Eesti hümn: „Leian, et hümni mängimine aastavahetusel on mõistlik ja hea traditsioon, kus ei ole erilist mõtlemiskohta.”  

Aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas avalikkuse ees ja selgitas, et sel aastal läheneti programmile uudselt ja oli ka teisi muudatusi. 

Roose sõnul on tegu õppetunniga kõigi jaoks ja kui asi oleks tema kõrvu jõudnud varem, siis ilmselt oleks see muudatus ära jäänud ja hümn siiski kõlanud. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis

Jaga artiklit

65 kommentaari

M
Max  /   00:18, 4. jaan 2018
Täielik vasturääkivus. Presidendi kantseleist öeldakse,et kooskõlastatud ja Roose,oi ei teadnud
M
Max  /   00:10, 4. jaan 2018
Tegelikult masendav. Hümn on Riigi Etikett. Üks kloun,ütleb,et olin ära (mida ta üldse juhib)Killandi,et uudne lähenemine?Mõlemad kohtadelt kraavi. Eesti Vabariik 100?Mida sellistega teeksid omaaegsed vabadusvõitlejad?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis