Krimi

Tallinnas sai laps vingugaasimürgistuse ning kukkus duši all kokku (18)

Toimetas Silja Ratt, 2. jaanuar 2018 10:13
Korstnapühkija, ventilatsioon, vingugaasFoto: Teet Malsroos
31. detsembri keskpäeval toimetati Tallinnas Erika tänava ühest korterist haiglasse vingugaasimürgistuse kahtlusega laps, kes gaasiküttega majas duši all kokku kukkus. Kohapeal tuvastati mõõteseadmete abil gaasileke. Õnnetuse arvatav põhjus on gaasiboileri rike.

Päästeamet annab teada, et selle aasta 1. jaanuarist on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellised seadmed gaasil töötavad veesoojendid.

Vingugaas ehk süsinikoksiid on oma omadustelt värvitu, lõhnatu ja maitsetu mürgine gaas, mis levib nii, et meil sellest aimugi pole. Ärkvel olles ei pruugi inimene neid sümptomeid vingugaasiga seostada ning une pealt üldse mitte tajuda.

Vingugaasiandur annab märku vaid siis, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele. Üks vinguandur on mõeldud kasutamiseks ühes ruumis, sest seade näitab vaid anduri juures leviva vingugaasi taset. Suitsuandurist ei ole vingugaasi tuvastamisel mingit abi.

Samal teemal

04.01.2018
Kus on viimase kahe aasta jooksul toimunud vingugaasiga seotud õnnetused?
04.01.2018
Kuidas hoiduda vingugaasimürgistusest?
04.01.2018
JÄRJEKORDNE VINGUGAASIMÜRGISTUS: Kokku kukkunud 15aastast poissi aidanud meedikud vajasid samuti abi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee