Pärast presidendi uusaastatervitust kõlamata jäänud riigihümn tekitas mitmel pool pahameelt. Seda samamoodi ka Vabaduse väljakul president Kersti Kaljulaidis endas.

Toome presidendi Facebooki postituse teieni täismahus:

"Mul on kurb ja ma vabandan, et uusaastaöö ETV teleprogrammis hümni ei mängitud. Minule tuli hümni puudumine kontserdiplatsil halva üllatusena, kuid uskusin veel ka uue aasta esimestel tundidel, et tele-eetris see hümn siiski kõlas.

Teleprogrammi koostamisel keegi presidendi arvamust ei küsi. Ei peagi küsima. Minu kantselei oli küll informeeritud ja seepärast tunnen ennast samuti süüdlasena ja vabandan.

Samas tahan tänada ERRi võimaluse eest see kõne Vabaduse platsil pidada. See oli tore kogemus seista rahvaga vabaduse platsil silmitsi ja kõneleda Eestist. Ma olen kohaletulnutele selle eest väga tänulik!

Eestis on arvamusvabadus. Ka presidendi kantseleis ei väljenda nõunikud minu seisukohti, kui nad seda just ei ütle. Minu nõunikud on nii Liia Hänni kui Taavi Linnamäe. Neil on mõlemal ja alati õigus oma seisukohtadele ja nende vabale väljendamisele. Täna on minu seisukoht sama, mis Liia Hännil. Ühtlasi tänan Liiat selle aasta eest, mis ta Kadriorus meiega töötas ja soovin tugevat tervist uueks aastaks!

Minu seisukohta teavad need, kellega koos meie hümni ära laulsime juba saluudi ajal. Kuid tol hetkel mina veel ei teadnud, et ka tele-eetris hümni polnud. Minu arvates oleks pidanud olema."

Jaga artiklit

204 kommentaari

J
jah  /   13:33, 3. jaan 2018
Ma ka kurb, et meie traditsioone ja inimesi ei austata. Mina ei saa seda muuta, kuidagi pole võimalik. saan siin ainult kirjutada mida mõtlen ja mida näen ja tunnen iga päev. Muuta saate Teie Teile on antud see võimalus proua President. Teie saate Teil on volitused.
-
---  /   06:06, 3. jaan 2018
kogu aur ja vaimustus läks suvisele tantsuüritusele. Rohkem vaimsust!

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis