(Arno Saar)

 Alates 1. jaanuarist 2018 kehtib Eesti avalikult kasutatavate teede võrgustikul kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele teekasutustasu.

Lisaks Eestis registreeritud veoautodele peavad teekasutustasu maksma ka välismaal registreeritud veoautod.

Oluline on meeles pidada, et veokiga, mille eest ei ole tasutud teekasutustasu, ei tohi sõita. Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, lasub tasu maksmise kohustus vastutaval kasutajal. Tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule. Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu tasutud.

Igaühel on võimalik ka ise kontrollida, kas sõiduki eest on tasutud või mitte, minnes veebilehele teetasu.ee rubriiki kontrolli.

Tasu saab maksta veebilehel teetasu.ee internetipanga vahendusel või krediitkaardiga. Kui palju tuleb veoki eest tasuda, leiab rubriigist tariifid.

Teekasutustasu peaks aastast tooma riigile tulu umbes 17 miljonit eurot. Teekasutustasust laekunud raha kasutatakse transporditaristu hoiuks.

Jaga artiklit

38 kommentaari

A
Ahven  /   18:22, 2. jaan 2018
Päris huvitav vale on lastud meediasse, justkui pikivaod on veokite tekitatud ja veokid lõhuvad hirmsasti teid. Kuidas seletub fakt, et rööbastesse veoauto ei mahu ja rööpa laius sõiduautole paras???
O
oot oot, mis jutt see nüüd on?  /   18:21, 2. jaan 2018
Et siis see teemaks peaks aastas 17 miljonit euri tulu tooma! Erilised matemaatikud seal riigi eesotsas...Kui esimese päevaga laekus juba 2,8 milli euri, siis küsiks-kui palju riik kulutab, et saada teekasutustasu??? Või lollitate jälle rahvast???

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis