Kultuuriministeerium (TEET MALSROOS)

Kultuuriminister Indrek Saar ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastavad täna kell 12.00 kultuuriministeeriumi suures saalis kultuuritöötajate palgalepingu 2018. aastaks.

Lepingu järgi tõuseb kultuuritöötaja miinimumtöötasu alanud aastast 1150 euroni seniselt 942 eurolt kuus. Aastaks 2020 peab riigilt palka saavate kultuuritöötajate ning kõrgema kategooria treenerite töötasu jõudma riigi keskmisele tasemele.

Septembris ütles kultuuriminister Indrek Saar, et viimasel kolmel aastal saavutatud palgatõus näitab, et valitsus väärtustab Eesti kultuuritöötajaid. „Oleme pidanud oluliseks investeerida raha eelkõige inimestesse, kelle igapäevatöö on seotud kultuuri loomise või elamuste pakkumisega. Kolme aastaga oleme suutnud tõsta miinimumpalga 731 eurolt 1150 euroni ehk 419 euro võrra. Samas tempos jätkates saavutame kokkulepitud ajaks kultuuritöötajate miinimumpalga eesmärgi,“ rõhutas Saar.

Jaga artiklit

3 kommentaari

  /   14:17, 2. jaan 2018
Kultuuritöötajate palgatõus puudutab vaid riigi palgal olevaid kultuuritöötajaid. See kahjuks pole kohustuslik valdadele ega linnadele. Ka linna siseselt on olukord erinev. Näiteks kui töötada Tallinnas keskraamatukogus, siis saad miinimumi kätte, aga kui kooliraamatukogus, siis pead leppima poolega sellest. Samas on omanik ju üks ja sama e omavalitsus.
.
....  /   09:54, 2. jaan 2018
tore on. Siis tõstetakse ehk ka Oja taset ja telesaadete taset.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis