Eesti uudised

ERR kommenteerib hümni ärajätmist: seda ei saa laulda ilutulestiku müraga võidu (291)

Toimetas Maarit Stepanov, 1. jaanuar 2018, 17:56
Aastavahetuse programmi vastutav toimetaja Karmel Killandi (pildil paremal) arvab, et pahameelt oleks saanud ära hoida, kui oma mõtteid oleks avalikkusega enne aastavahetust jagatud. Tiina Kõrtsini
ETV otsus jätta aastavahetuse programmist välja hümn ja asendada see Ivo Linna lauluga „Eestlane olen ja eestlaseks jään“ on tekitanud palju pahameelt. Aastavahetuse programmi vastutav toimetaja Karmel Killandi sõnul lähtuti programmi koostamisel tõikadest, et hümni laulmiseks on vaja väärikat keskkonda ning et seda ei saa laulda ilutulestiku müraga võidu.

Avaldame Karmel Killandi kommentaari muutmata kujul.

Samal teemal

"Aastavahetuse programmi vastutava toimetajana selgitan. Oleme tänulikud, et saame ühe osapoolena kinnitada, et see otsus ei sündinud kergekäeliselt.

Tänavune aastavahetus ETV-s oli varasematest väga erinev, sest saade läks otse-eetrisse Vabaduse väljakult. Samuti esines president taasiseseisvunud Eesti ajaloos esmakordselt oma uusaastatervitusega otse rahvapeol.

Kõik aastavahetuse üritusega seotud osapooled arutasid ja kaalusid väga pikalt, kuidas toimida. Programmi ette valmistades lähtusime sellest, et hümni laulmiseks on vaja piisavalt väärikat keskkonda ja seda ei saa laulda ilutulestiku müraga võidu. See pole lihtsalt kohane. Seetõttu planeerisime tavalisest ettepoole ka riigipea kõne, et meie jaoks olulisi hetki oleks võimalik rahus jälgida.

Need on põhjused, miks valisime sellel korral aastavahetuseks suurüritustele sobiva Karl-August Hermanni, Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi laulu „Eestlane olen ja eestlaseks jään“.

Tunnistan, et võisime eksida, kui ei selgitanud oma mõttekäiku juba ette, et inimesed saaksid meie taotlustes aru ja selle mõttega harjuda. Traditsioonid aasta tähtsaimatel päevadel on väga olulised ka meie jaoks ja vabandame, kui see valik kellegi tundeid riivas. Tuleval aastal saame hümni taas mängida."

291 KOMMENTAARI

h
heiki herman soome 5. jaanuar 2018, 17:54
Elsa Kurs:
Huvitav küll miks lätlasi ilutulestik hümni laulmast ei seganud. Võimas oli kuulata vaadata kuidas mitusada tuhat inimesed pisarad silmis oma riigi hümni laulsid. Meil jäi meelde ainult presidendi hullunud pilk!
h
heiki herman soome 5. jaanuar 2018, 11:43
samuti eelnev vabandus vabandamiseks, kuid kes ikkagi valetas eesti rahvale ja otsustas riigi ja rahva sümboli kustutada kavast!
taoline valetajast ametnik ei tohiks enam olla ametis!
Loe kõiki (291)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee