Krimi

Aastavahetus oli politseile töine, kuid suuremate vahejuhtumiteta (3)

Toimetas Maarit Stepanov, 1. jaanuar 2018 17:32
Aastavahetus Vabaduse väljakulFoto: Martin Ahven
Põhja prefektuuri operatiivjuhi Urmet Tambre sõnul möödus korrakaitsjate aastavahetus töiselt, kuid ilma raskemate vahejuhtumiteta. Peamiselt tekitati purjutajate ja inimeste omavaheliste konfliktidega.

"Peamiselt tegeleti alkoholitarvitamise ja sellest tingitud probleemidega, milleks olid siis inimeste omavahelised konfliktid," kommenteeris Urmet Tambre politseinike tööd aastavahetusel. "Esines kaklusi, aitasime kiirabi alkoholijoobes ja agressiivsete inimestega ning tuli aidata ka lähisuhtevägivalla ohvreid. Ühtlasi ärkas uue aasta esimestel tundidel ligi 60 inimest kainestusmajades," kirjeldas ta.

Samal teemal

Üks suurimaid pidustusi toimus Tallinnas Vabaduse Väljakul, kus olid kohal ka politseinikud. "On rõõm tõdeda, et inimesed ei üritanud autodega Vabaduse Väljaku lähedale saada, arvestasid eelkõige jalakäijatega ning meie soovitustega," ütles Tambre ja lisas, et tervikuna oli kõikjal Eestis rahulik ning inimesed võtsid vastu uut aastat rõõmsalt ja üksteisega arvestades.

Mis puudutab aga uue aasta esimesi päevi, panustab Tambre sõnul politsei sel ajal rohkem liiklusohutusele, sest inimesed istuvad endiselt rooli peale alkoholi tarvitamist. "Kurb on vaadata, kui paljud inimesed aktsepteerivad vaikimisi alkoholijoobes sõidukijuhtimist," sõnas Tambre. "Tänasel [esmaspäevasel] varahommikul oli Tallinnas pea iga kümnes kontrollitud sõidukijuht alkoholi tarvitanud. Nende hulgas oli sõidukeid, kus peale juhi viibisid ka kaasreisijad – perekonnaliikmed ja sõbrad." Tambre rõhutab, et meil kõigil on õigus ja kohustus takistada alkoholijoobes inimesel sõiduki rooli minemast.

"Ühtlasi on tabatud ka inimesi, kellel on puudunud juhtimisõigus. Kahjuks saime täna varahommikul teate ka ühest liiklusõnnetusest Jõgevamaal, kus auto sõitis teelt välja ning roolis olnud 19-aastane noormees viidi üliraskes seisus haiglasse," ütles Tambre.

Politsei viib läbi uue aasta puhumisoperatsioone nii linnades kui maanteedel ning ühtlasi kontrollitakse ka kiirusest kinnipidamist.

"Kõik, kes te istute pärast öiseid pidustusi rooli taha, veenduge, et olete kained," paneb Tambre veelkord südamele. "Alkoholi tarvitanuna rooli istumine on äärmiselt vastutustundetu käitumine, millega seatakse ohtu nii iseennast kui ka teisi. Hooligem nii iseendast, kui kaasliiklejaist, pidage kinni piirkiirusest ja arvestage ka teeoludega."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee