Politsei. Pilt on illustratiivne. (Alar Truu)

Esmaspäeva lõunal sõitis Lasnamäel Kärberi tänaval BMW joobetunnustega juht vastu betoonist lambiposti, mis kukkus seejärel sõiduteel liikunud liinibussile peale. Õnnetuse põhjustanud juht põgenes sündmuskohalt.

Politsei sai kell 14.38 teate, et Lasnamäel Kärberi tänaval on sõiduauto BMW sõitnud vastu tänavavalgustusposti, mis omakorda kukkus linnaliini bussile. Bussis keegi viga ei saanud.

Peale õnnetust jooksis juht minema, kuid saadi peagi kodanike abiga kätte. Alkoholijoobe tunnustega juht toimetati jaoskonda.

Sündmuskohale kutsuti kraana, mis tõtstis ümber kukkunud posti ära ning tee avati taas liiklusele. 

Juhtunu uurimiseks alustas Põhja prefektuur kriminaalmenetlust.

„Tegemist on vastutustundetu käitumisega, kus juht seadis ohtu nii ennast kui ka teisi liiklejad. On puhas õnn, et antud õnnetuses ei saanud keegi viga ja see lõppes pelgalt plekimõlkimisega, kuid oleks võinud minna palju hullemini,“ lausus Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo liiklusjärelvalvekeskuse juht Hannes Kullamäe. 

„Kinnituse on leidnud fakt, et sõidukijuht oli roolis olles alkoholijoobes. Tegu on 51-aastase mehega, kes on ka varem karistatud joobes juhtimise eest. Mehelt võeti kuus aastat tagasi kohtuotsuse alusel juhtimisõigus ära ehk ta pidi nii teooria- kui ka sõidueksami uuesti tegema. Kahjuks ei teinud mees aga endale selgeks, et sõidukit juhitakse ainult kainena,“ kommenteeris Põhja Ringkonnaprokuratuuri prokurör Alan Rüütel.

Prokuratuur esitas mehele süüdistuse ning 3. jaanuaril toimus Harju Maakohtus kohtuistung. Kohus tunnistas mehe süüdi mootorsõiduki korduvas juhtimises alkoholijoobes ning määras karistuseks 8 kuud reaalset vangistust. Mees vahistati otse kohtusaalis. Lisakaristusena võeti autojuhilt ära juhtimisõigus üheks aastaks.Täpsemaid andmeid määratud karistuse osas saab kohtu pressiesindaja käest. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Jaga artiklit

27 kommentaari

U
Urmas  /   06:52, 4. jaan 2018
" Kohus tunnistas mehe süüdi mootorsõiduki korduvas juhtimises alkoholijoobes ning määras karistuseks 8 kuud reaalset vangistust."
Midagi on artiklis jäetud kirjutamata? Minu teada peaks olema kuus aastat tagasi joobes juhtimise eest mõistetud kriminaalkaristus kustunud ja praeguse karistuse mõistmisel ei saa arvestada kustunud karistust ja seega arvestada praeguse karistuse määramisel(korduv joobes juhtimine).
Ei õigusta selle roolijoodiku käitumist, vaid ajakirjaniku pealiskaudsust artikli kirjutamisel.
K
Kristiina  /   23:32, 3. jaan 2018
Miks enam ei avaldata süüdimõistetud kurjategijate nimesid. See pole ju keelatud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis