Eesti uudised

ÕHTULEHE FOTOD JA VIDEO | Eesti Vabariik 100 juubelitordi võitja sai inspiratsiooni kodumaisest loodusest (4)

Reelika Vaiksaar | Video: Tiina Kõrtsini, 31. detsember 2017 20:07
Juubelitort.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Vabariik 100 juubelitordi konkursi võidutöö on Marju Männiku muraka-kodujuustu tort musta leiva ja köömnenapsuga.

„Olen väga rõõmus! See, kui rahvas hindab sinu loomingut nii kõrgelt, on parim tunnustus,“ rõõmustab Eesti Vabariigi juubelitordi autor Marju Männik. „Loomulikult on ka suur au enda tehtud torti meie presidendile pakkuda,“ lisas ta. 

Samal teemal

Männik sõnas Õhtulehele, et on väga rahul oma võiduga ning tema loominguline innustus tuli Eesti loodusest.

Presidendi peakokk ja konkursi žürii esimehe Taigo Lepiku sõnul oli Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tordi valimine väga põnev protsess, eriti veel seekord, kuna esmakordselt jõuab presidendi vastuvõtu lauale rahva loodud ja valitud tort. „Nüüd, kui võidutort on selgunud, asume kibekiirelt viimaste ettevalmistuste juurde, et kõigi ühine peolaud saaks juubeli vääriline,“ sõnas Lepik. 

Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo sõnul kujunes Eesti Vabariigi juubeliks korraldatud konkurss oodatumast suuremaks ja oli kindlasti kõigile osapooltele eriline. „Kõik kolm finalisti olid võidu väärilised, aga Marju töö oli ka minu isiklik lemmik,“ sõnas Peetersoo. 

Eesti juubelitort, mis jõuab presidendi vastuvõtule ja kõigi Eesti inimeste pidulauale, selgus rahvahääletusel 31. detsembri eriprogrammis „Sajaga juubeliaastasse“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee