Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

Mis olid aasta kõige paeluvamad reisiteemad? (1)

Ohtuleht.ee, 30. detsember 2017 22:24
Foto: PantherMedia/Scanpix
Aasta hakkab lõpule jõudma ning ka “Järgmisel peatusel” on aeg teha kokkuvõtte, millised teemad läksid tänavu kuulajatele kõige enam peale. Muide, 90. saatega sai “Järgmisel peatusel” täis ka auväärne veerand miljonit kuulamist.

Vaieldamatu kuulajate lemmik ja läbi aegade kõige populaarsem saade läks eetrisse 15. veebruaril. Tänaseks on seda kuulatud üle 29 000 korra. Saatekülaliseks oli Gerli Pommer, kes töötas kolm kuud Lõuna-Euroopas seilanud luksuslikul kruiisilaeval. Gerli andis nõu, kuidas kruiisilaevale tööle saada ning mida intervjuul rääkima peab. Samuti pajatas ta, kas ja kui raske on töö, mis pardal toimub, kui palju saab palka ning millised inimesed on nõus maksma luksuskruiisi eest 20 000 dollarit. Kuula saadet SIIT!

Kuulatavuselt teine saade läks eetrisse 30. augustil ning külaliseks oli 76-aastane proua Aita, kes elab talviti Egiptuses. Naise sõnul elab Egiptuses kenasti Eesti pensioniga ära ning jääb ülegi. Samuti jutustas Aita sellest, mida lähedased arvasid tema pöörasest ideest Aafrika mandrile talvituma minna, kui ohtlik on Egiptuses elada, kuidas tema tervis on soojas kliimas elades paranenud. Kuula saadet SIIT!

Foto: PantherMedia/Scanpix

Kolmandaks kõige populaarsemaks osutus Kanadast pajatav saade, mille külaliseks oli aasta reisiblogijaks valitud Anu Todi. Kanadas sotsiaalsfääris töötav Anu rääkis näiteks kohalikust tööelust - miks ei tohi Kanadas CV-sse panna isiklikke andmeid, kuidas inimesed ei väsi vaatamata 14 puhkusepäevale ja et igas kuus on vähemalt üks riigipüha. Samuti selgitas ta, kuidas toimib viisa saamine ning mil moel on sellega seotud punktisüsteem. Kuula saadet SIIT!

Neljandaks kõige kuulatumaks saateks oli Uus-Meremaa. Külaliseks oli palutud Ene Sepp, kes rääkis kõigepealt Uus-Meremaa tööviisa saamise detailid põhjalikult lahti. Lisaks jutustas ta enda töökohtadest, sealsetest palkadest ja andis nõu, kuidas tööd leida. Kuula saadet SIIT!

Viiendaks kuulajaid paelunud teemaks oli brändikaupade USA-st Eestisse toomine ning Las Vegase peod. Heike-Brit Rõss on käinud USA-s korduvalt ning iga kord pühendab päeva või kaks poodlemisele – ta ei käi aga kuulsatel šopingutänavatel, vaid soovitab minna brändide outlet’idesse. Hinnavõrdluseks: Heike on näinud korduvalt Guessi pluuse müügil 5 euro eest, samal ajal, kui Eestis maksab üks selline särk 50 eurot. Kuula saadet SIIT!

Foto: PantherMedia/Scanpix

Kuues kuulatud saade vestis Küprosest. Külaline Ville Arike rääkis rahvusvaheliselt tunnustamata Põhja-Küprose Türgi vabariigist – mida omapärast võib näha Küprose põhja- ja lõunaosa kokkupuutekohas. Samuti arutlesime, mida kohalikud sellest olukorrast arvavad ja kui lihtne on kahe poole vahel sidet pidada. Kuula saadet SIIT!

Seitsmendaks enim põnevust pakkunud saateks oli aga Hiina. Saatekülaline Indrek Hagur elas aastajagu Hiinas ning temaga vestlesime hiina keelest, ühelapsepoliitikast ja selle tagajärgedest ning levinud turistidele suunatud petuskeemidest (millest sagedaseim on iPhone'ide müümise skeem). Kuula saadet SIIT!

Kaheksas oli saade Guatemalast ning külaliseks Sirje Rattus, kes seal kaugel maal abiellus. Sirje jutustas, miks otsustati abielluda just Guatemalas, milline oli traditsiooniliste sugemetega pulmapidu ja kes kohal olid. Kuula saadet SIIT!

Foto: PantherMedia/Scanpix

Üheksas kõige enam kuulatud saade oli Iraanist ning külalisteks TV3 ekraanilt reisisaadetest tuntud Rait Paimets ja Raivo Malter. Saates oli juttu Iraani tohutust külalislahkusest, kuidas politseinikud neid korduvalt kinni pidasid, et neilt nõuti turistisertifikaati (mida suure tõenäosusega pole isegi olemas) ja kuidas tehti reisi planeerimisel oluline viga. Kuula saadet SIIT!

Kümnendale platseerus saade Taist ja külaliseks oli Karl-Joosep Kaasik, kes töötas mõnda aega Tais inglise keele õpetajana. Selle jooksul jõudis ta riigist tõeliselt vaimustuda – inimesed in niivõrd sõbralikud ja positiivsed. Kuula saadet SIIT!

Viimaste kuude vaieldamatuteks hittideks on aga olnud saade tervendaja Erviniga (kuula SIIT) ja üle 300 korra Odessas käinud Raivo Raidamiga (kuula SIIT).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee