Krimi

Valitsus lükkas Anvelti kava anda mupole käte väänamise õigus kalevi alla (16)

Toimetas Denes Kattago, 29. detsember 2017 12:19
KäerauadFoto: Martin Ahven
Erimeelsuste tõttu valitsuses poliitilist kokkulepet ei sündinud ja peaaegu aasta aega menetletud siseminister Andres Anvelti plaan anda kohalike omavalitsuste korrakaitseametnikele õigus käsi väänata ja vajadusel kumminuia kasutada, on seisma pandud. 

Siseminister Andres Anvelt (SDE) ja Tallinna munitsipaalpolitsei juht Aivar Toompere rääkisid eelnõud kaitstes, et politsei töökoormus on suur ning mõistlik oleks seda jagada kohalike omavalitsustega, kirjutab ERRi uudisportaal.

Näiteks jooksu pistnud bussijänest ametnik praegu asfaldile suruda ei tohi ja tema kinnipidamiseks on tarvis kutsuda politsei. Samuti peab politsei tegelema nende inimestega, kes oleks tarvis pargipingilt kainestusmajja tassida.

Käerauad ja kumminuiad olnud ikkagi riigiasutuste pärusmaa ning kriminoloogiaprofessor Jüri Saar tõstis küsimuse, kas riigi jõumonopoli jagamine kohalike omavalitsustega on ikka mõistlik.

Septembrikuuks polnud eelnõu veel riigikokku jõudnud ning seda peamiselt justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) vastuseisu tõttu ning üleeile teatas riigikantselei, et lahendamata erimeelsuste tõttu lõpetavad nad eelnõu valitsuse istungiks ettevalmistamise.

Samal teemal

16.03.2018
Kohus määras piraattaksojuhile karistuseks aresti
12.02.2018
Pealinlased pole mupoga enam nii rahul kui kümme aastat tagasi
19.01.2018
Politsei sai möödunud aastal 50 000 väljakutset, enamasti oli pahanduse põhjuseks alkohol
02.01.2018
SOTSIDE VANGERDUS: peasekretär täitis oma ülesande ja lahkus kohalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee