Maailm

Ukraina vastu sõdimise eest Kiievile välja antud Eesti kodanik lendas tagasi Tallinna (86)

Denes Kattago, 29. detsember 2017 09:20
Lähedased Venemaalt vange koju tervitamasFoto: AFP/Scanpix
Ukrainast lahku löönud separatistide poolel Luhanskis sõdimise eest Kiievile välja antud Eesti kodanik Vladimir Poljakov lendas tema advokaadi Tetjana Montjani teatel tagasi Eestisse.

Moskva ja Kiiev sõlmisid nääripühade eel vangide vahetamise kokkuleppe tingimusel "kõik kõigi vastu", kuid millegipärast võeti Vladimir Poljakov sellest nimistust välja.

Samal teemal

"Riias on ümberistumine Tallinna lennule ja juba umbes keskööl peaks ta kodus olema," kirjutas advokaat Montjan eile suhtlusvõrgustikus. "Peale kinnihoidmist filtratsioonilaagris 18.-27. detsembril, vangide vahetuse nimekirjast välja arvamist ja täielikku ebakindlust, viisid SBU töötajad (Ukraina julgeolekuteenistus – toim.) ta minu kodu juurde ja jätsid tänavale."

"Kas see pole mingi ulmeline teguviis inimese suhtes, kes mõisteti süüdi terrorismis?” oli Poljakovi juriidiline esindaja jahmunud.

"Eesti konsul helistas Poljakovile eile esimest ja ainsat korda peale tema Ukrainale väljaandmist ja pakkus... et sugulased kannaksid üle Poljakovile kojusõiduks raha," kirjutas Montjan ja märkis, et mees naeris selle "uhke" ettepaneku välja ja pileti ostis talle advokaat. 

Jurist loodab, et mehel ei teki kojusaamisel Eesti organitega probleeme ja ta saab lõpuks näha oma ema ning kõhu täis ja riided selga.

Ta märkis ka, et soovib selle epöpea õnneliku lõpu puhul, et "põrsavinguni täis juua", kuid tal on hirmus bronhiit koos astmahoogudega, mis seda takistab ja naine peab hoopis antibiootikume jooma ning alkoholi on vastunäidustatud.

Samal teemal

27.11.2017
Ukraina vahetab separatistidega vange
21.11.2017
Ukraina ametivõimud pidasid kinni võimaliku Vene spiooni
20.11.2017
BILD: Venemaa harjutas Zapadil Balti riikide kiiret vallutamist
13.05.2017
Separatistide eest sõdinud Eesti kodanik kohtu all