Eesti uudised

KINDLUSTUSED: maksumuudatus soodustab eraravikindlustust (1)

Toimetas Denes Kattago, 29. detsember 2017 07:33
ApteekFoto: Tiina Kõrtsini
Uue, 2018. aasta 1. jaanuaril jõustub tulumaksuseaduse muudatus, millega tööandjatel tekib võimalus kindlustada oma töötajate terviseriske ilma täiendava maksukohustuseta. Ravikindlustusleping on erisoodustusmaksuta, kui kindlustusmakse ei ületa 100 eurot kvartalis töötaja kohta ja tööandja võimaldab ravikindlustust kõigile töötajatele.

Kindlustusseltside liidu (EKsL) juhi Mart Jesse sõnul käsitleti seni tööandja poolt töötajate terviseriskide kindlustamist ettevõtlusega mitteseotud kuluna ja see kuulus maksustamisele erisoodustusena.

Samal teemal

„On põhjust uskuda, et maksumuudatuse järel hakkab eraravikindlustus senisest kiiremini arenema ja lisaks haigekassale hakkavad tervishoiu finantseerimises ja terviseriskide katmises senisest suuremal määral osalema ka kindlustusandjad,“ ütles Jesse ning lisas, et senine maksukeskkond ei soosinud eraravikindlustust ja seetõttu oli ka teenuse maht turul väike.

ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuhi Dekla Uusma sõnul on ERGO pakkunud eraravikindlustust alates 2003. aastast. „Ettevõtete huvi oma töötajaid kindlustada on aasta-aastalt kasvanud. Põhjuseks on eelkõige üha pikenevad eriarstijärjekorrad ning vajadus täiendada töötajate motivatsioonipakette parimate talentide värbamiseks,“ ütles Uusma ning lisas, et kõige populaarsemad kaitsed on tänaseni olnud pere- ja eriarstiabi, hambaravi ning profülaktilised uuringud.

If Kindlustus ja Kantar Emor viisid tänavu augustis 300 Eesti ettevõtte hulgas läbi uuringu, millest selgus, et 43 protsenti ettevõtetest on huvitatud oma töötajate tervisele suunatud eraravikindlustusest. If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Liigi sõnul aitab tervisekindlustus tõsta töötajate motivatsiooni, rahulolu ja ettevõtte mainet tööandjana. „Samuti aitab see vähendada töötajate töövõimetuspäevade arvu, sest tervisemurega saab kiiremini kvaliteetset ravi,“ ütles Liig.

Kindlustusseltsidel on erinevad terminid ja paketid eraravikindlustuse kohta, kuid peamiselt hüvitatakse tasulise eriarsti järjekorrata vastuvõtu, hambaravi, profülaktiliste uuringute ning haigla- ja taastusravi kulusid. Samuti hüvitatakse kulutusi optikateenustele ja -toodetele, retseptiravimitele ja vaktsineerimisele. Lisaks on võimalik töötajaid kaitsta õnnetusjuhtumite ning kriitiliste haiguste eest.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Samal teemal

25.01.2018
Õnnetusjuhtumi ABC: kuidas käituda, et kindlustusest abi oleks?
28.12.2017
LOE SIIT! 2018. aastast kehtima hakkavad uued toetused ja hüvitised
19.12.2017
Üle 10 000 naise on end Eestis HPV-nakkuse vastu vaktsineerinud
10.12.2017
Advokaat: väljaspool meditsiinivaldkonda ei karistata tahtmatu vea teinud töötajat vabaduse võtmisega