Jõulud

GALERII JA TV3 VIDEO | Kodutute jõulukontserdile Olevistes kogunes täiskirik (44)

Toimetas Kristin Aasma, 28. detsember 2017, 18:55
Oleviste kirikus korraldatud traditsioonilisele kodutute ja vähekindlustatud inimeste kontsert-jumalateenistusele kogunes kirikutäis rahvast.Foto: Teet Malsroos
Täna Oleviste kirikus korraldatud traditsioonilisele kodutute ja vähekindlustatud inimeste kontsert-jumalateenistusele kogunes kirikutäis rahvast.

Oleviste vanempastor Siim Teekeli sõnul näitab see, et vähekindlustatud inimesed tulevad 16 aastat järjest kirikusse jõulukontserdist ja -lauast osa saama, et  hingesoojust vajavad kõik hoolimata sellest, millistes oludes nad elavad. „Head sõna ja hingerahu, mida kirik pakub, otsitakse sel päeval sama palju kui materiaalset tuge, mida oleme saanud tänu headele koostööpartneritele samuti pakkuda.“

Samal teemal

„Rõõm on selle üle, et meie hoolekandetegevus tunneb ka endisi kodutuid, kes tänu toetusele ja abile on suutnud kodutu staatusest välja murda.“

Oleviste hoolekande esinaise Riina Solmani sõnul on kodutute olukord läbi aastate oluliselt paranenud. „Inimesi, kel pole kodu või kes elavad absoluutses vaesuses, on täna oluliselt vähem, kui 16 aastat tagasi, mil kodutute jõulupuu korraldamisega alustasime. Kõigest hoolimata jääb vaesust kogevaid inimesi meie ümber alati. Neid tuleb ümbritsevatel märgata ja aidata, eriti lastega peresid,“ ütles Solman.

Kontsert-jumalateenistusel esinesid Reet Linna ja Are Jaama, ooperilaulja Pille Lill,  staabi- ja sidepataljoni ajateenijad, Lätte kooli koor, ansambel Robirohi, Sara Blazennaja-Glinkina, vaimuliku sõnumit luges pastor Ülo Niinemägi.

Lõunasöögi eest hoolitses Swissotel, kringli tõi Eesti Keskkonnateenused ja Tallinna kesklinnavalitsus, kommipakkide eest täname magusatootjat Kalev, 50 kg kilufileed annetas OÜ Briis ning vitamiinirikkad aedviljad ja saiad-kuklid Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste perede Liit (Eleämänleipä abiga). Kohvilaua katsid paljud abivalmid linnakodanikud. Jõuluürituse korraldamisele aitasid kaasa Mereväebaasi toitlustusteenistus, koguduseliikmed ning vabatahtlikud abilised.

Vabatahtlikke abilisi tänas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja tervitussõnavõtuga esinesid kesklinna vanem Vladimir Svet ja Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder. Oleviste Hoolekanne on korraldanud jõulukontsert-jumalateenistust kodututele ja vähekindlustatud inimestele alates 2002. aastast. Lisaks jõulukontserditele võõrustab Oleviste kirik vähekindlustatud inimesi ka Vabariigi aastapäeval.   

44 KOMMENTAARI

l
Lugeja 28. detsember 2018, 20:11
Siin kommentaaridest nii mõnelgi kõht tühi! Sööks need vaesed koos karvadega ära. Ehtne eestlaslik kadedus! Parem ärgu oma aega siin raisaku vaid käigu kuskil söömas.
e
Enamus noored mehed! 23. veebruar 2018, 11:04
Tööle minna ei viitsi, vaatavad ainult kust midagi ilma saab. Raha läheb ilmselt lätti või odekolonni peale.
Loe kõiki (44)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee