KÕNE SÕJAVÄELASTELE: Vladimir Putin kõnelemas Kremlis Süüriast naasnud sõjaväelastele.Foto: Reuters/Scanpix
Aadu Hiietamm 28. detsember 2017 17:30
Venemaa president Vladimir Putin teatas neljapäeval kohtumisel Süürias võidelnud Vene sõjaväelastega, et Peterburis kolmapäeva õhtul kaupluses Perekrestok toimunud pommiplahvatus oli terroriakt, vahendab Kremli pressiteenistus. 

Putin lisas, et andis kolmapäeval Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) direktorile korralduse tegutseda bandiitide vahistamisel seaduse raames, kuid ohu korral meie töötajate ja meie ohvitseride elule ja tervisele tuleb tegutseda otsustavalt, mitte kedagi vangi võtta ja likvideerida bandiidid kohapeal. 

Peterburi kaupluses hoiuruumis toimunud isevalmistatud lõhkeseadeldise plahvatuses sai vigastada 14 inimest, neist kaheksa vajas haiglaravi. Ekspertide sõnul oli pommi võimsus 200 grammi trotüüli ekvivalendis. Kaupluse valvekaamera salvestise põhjal otsitakse pommipanijat kui tugeva kehaehitusega, mitteslaavlase välimusega brünetti meest. 

Venemaa president ütles ka, et kahe ja poole aasta jooksul osales Süürias terrorismivastases operatsioonis üle 48 000 Vene ohvitseri ja sõduri. Ta kiitis armeed ja sõjalaevastikku, mis kasutas edukalt uusimat relvastust ja tehnikat. Lendurid tegid kokku 34 000 lahinglendu ning bandiitide objektidel sooritati 166 lööki ülitäpsete rakettidega. Süüria armee vabastas Putini sõnul Vene õhujõudude ja mereväe toetusel terroristidest praktiliselt kogu riigi territooriumi, üle tuhande asula. 

Olgu lisatud, et terrorismivastase operatsiooni lõpp ei tähenda kõigi Vene sõjaväelaste lahkumist Süüriast. Putin kinnitas, et Süüriasse jäävad alaliselt kaks Vene sõjaväebaasi – Hmeimimi lennuväli ja Tartusi sadam.