3
fotot
Süüria poiss (AP/Scanpix)

ÜRO lastefond UNICEF väidab, et laste vastu suunatud rünnakute määr maailma erinevates konfliktipiirkondades jõudis 2017. aastal šokeerivale tasemele.

Värskes aruandes ütles UNICEF, et kõige haavatavamate inimeste kaitseks loodud rahvusvahelist seadust ignoreeriti laialdaselt, vahendab BBC. 

Rohingja päritolu laps (Reuters/Scanpix)

Aruandes tõstetakse esile mitut konfliktipiirkonda, kus lapsed on viimase aasta jooksul kannatanud. Välja on toodud Kesk-Aafrika Vabariik, Nigeeria, Kamerun, Myanmar, Lõuna-Sudaan, Jeemen ja Ida-Ukraina.

„Lapsed on sihikul ning puutuvad kokku rünnakute ja julma vägivallaga oma kodudes, koolides ja mänguväljakutel,“ ütles lastefondi juhataja Manuel Fontaine. „Rünnakud kestavad aastast aastasse, me ei saa jääda ükskõikseks. Selline jõhkrus ei saa olla uus normaalsus,“ ütles Fontaine.

Süüria põgenik (AP/Scanpix)

UNICEF kutsus raportis kõiki konflikti osapooli üles järgima oma rahvusvahelisest õigusest tulenevaid kohustusi viivitamatult lõpetama laste vastu suunatud rikkumised.

Süüria poiss (AP/Scanpix)

Jaga artiklit

9 kommentaari

E
ella  /   19:23, 5. jaan 2018
Mis te hädaldate see on selge et igas sõjas lapsed ja naised hukuvad kuna nad pole võimelised ennast kaitsma ja sõdima .
J
ja jälle  /   02:14, 29. dets 2017
minu komm kustutatud, kus ma kaitsen lapsi vägivalla eest või keegi maksab minu kommide kustutamise eest, et tõde päevavalgele ei jõuaks. Kõik on võimalik, sest isegi Usas tehakse selliseid asju.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis