Süüria poiss Foto: AP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt 28. detsember 2017 15:56
ÜRO lastefond UNICEF väidab, et laste vastu suunatud rünnakute määr maailma erinevates konfliktipiirkondades jõudis 2017. aastal šokeerivale tasemele.

Värskes aruandes ütles UNICEF, et kõige haavatavamate inimeste kaitseks loodud rahvusvahelist seadust ignoreeriti laialdaselt, vahendab BBC. 

Rohingja päritolu laps Foto: Reuters/Scanpix

Aruandes tõstetakse esile mitut konfliktipiirkonda, kus lapsed on viimase aasta jooksul kannatanud. Välja on toodud Kesk-Aafrika Vabariik, Nigeeria, Kamerun, Myanmar, Lõuna-Sudaan, Jeemen ja Ida-Ukraina.

„Lapsed on sihikul ning puutuvad kokku rünnakute ja julma vägivallaga oma kodudes, koolides ja mänguväljakutel,“ ütles lastefondi juhataja Manuel Fontaine. „Rünnakud kestavad aastast aastasse, me ei saa jääda ükskõikseks. Selline jõhkrus ei saa olla uus normaalsus,“ ütles Fontaine.

Süüria põgenik Foto: AP/Scanpix

UNICEF kutsus raportis kõiki konflikti osapooli üles järgima oma rahvusvahelisest õigusest tulenevaid kohustusi viivitamatult lõpetama laste vastu suunatud rikkumised.

Süüria poiss Foto: AP/Scanpix

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

ella 5. jaanuar 2018 19:23
Mis te hädaldate see on selge et igas sõjas lapsed ja naised hukuvad kuna nad pole võimelised ennast kaitsma ja sõdima .
ja jälle 29. detsember 2017 02:14
minu komm kustutatud, kus ma kaitsen lapsi vägivalla eest või keegi maksab minu kommide kustutamise eest, et tõde päevavalgele ei jõuaks. Kõik on võimalik, sest isegi Usas tehakse selliseid asju.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS