Eesti uudised

Valitsus otsustas korvata kirikutele okupatsioonikahjud, Niguliste kirik jääb riigile (83)

Triinu Laan, 28. detsember 2017 13:17
Foto: Toomas Tatar
Valitsus otsustas oma tänasel istungil korvata kirikutele sõja- ja okupatsioonikahjud. 

Valitsuse omandireformi reservfondi vahenditest eraldatakse vahendid rahandusministeeriumile tagastamatu toetusena Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule  ja  Eesti Apostlik Õigeusu Kirikule toetuse andmiseks sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks.

Samal teemal

EELK sai valitsuse omandireformi reservfondist 6,7 miljonit eurot ning õigeusu kirik 1,5 miljonit eurot kompensatsiooni.

"Mul on hea meel, et Eesti riigil on jätkuvalt säilinud südametunnistus, mille olemasolu noor Eesti Vabariik omandireformi käivitades paarikümne aasta eest tõestas ning paari aasta eest Narva Aleksandri kirikut pankrotipesast välja osta aidates kinnitas. EELK on tänase otsuse eest tänulik, sest see võimaldab osapooltel astuda Eesti Vabariigi 100. juubeliaastasse lepitatult ja rõõmsa südamega," kommenteeris valitsuse otsust EELK peapiiskop  Urmas Viilma. 

EELK esitas eelmisel nädalal rahandusministeeriumile taotluse, milles paluti hüvitada just sõja- ja okupatsioonikahjud. 

Toetuse saamisega loobub EELK Niguliste kiriku tagastamise ja kompenseerimise taotlusest ja nii jääb Niguliste koos omaaegsele kogudusele kuulunud varadega Eesti Vabariigile. 

Enne tänast  valitsuse istungit esitas ka Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik  taotluse sõja ja okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamiseks toetuse saamiseks 1,423 miljonit euro ulatuses. Saadud  toetusega  tahetakse rajada mungaklooster.

Samal teemal

07.06.2018
Kuus keskerakondlast nurjasid valitsuse plaani kirikutele raha anda
08.03.2018
Õiguskantsler pöördub kirikutele okupatsioonikahjude kompenseerimise pärast kohtusse
08.03.2018
Valitsus muutis kirikutele raha eraldamist ette näinud korraldusi
27.02.2018
PEAPIISKOP: riigilt saadava rahaga on plaanid juba tehtud